Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 20 августа 2023, вопрос №90429 250₴

Довести що пасинок на моєму утриманні

Якщо дружина відмовиться від аліментів то можна буде довести що пасинок на моєму утриманні чи є якісь нюанси? Може ще кудись звертатися?

Ответы юристов (11)

    Богун Сергій Павлович

    Як варіант - подання заяви до суду про встановлення фактів, що мають

    юридичне значення.

    Корнійчук Євген Іванович
    10%

    Доброго дня, якщо вам потрібно це для відстрочки, то треба мати рішення про позбавлення батьківських прав батька дитини, або свідоцтво про смерть. У іншому випадку відстрочку не отримати. Батько дитини за законом повинен утримувати дитину.

    Можу допомогти вирішити ваше питання. Звертайтесь!

    Айвазян Юрій Климентійович
    24%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Дмитре!

    Таке довести можна за однієї умови, якщо батько Вашого пасинка не платить аліменти і має борги, які можна підтвердити документально, звернувшись до державного виконавця, який веде провадження по аліментах.

    Відмова дружини від аліментів - справа трохи сумнівна. Оскільки це можна зробити лише в судовому порядку і невідомо, як суддя поставиться до такої заяви.

    Втім, кожна сторона може стати ініціатором відмови від виплати аліментів. Існує досить багато причин не платити аліменти дитині, можна виділити кілька головних та найпоширеніших з них:

    Дитина переїхала, тобто тепер має інше місце проживання, наприклад, вона вирішила жити з батьком. У такому разі одному з батьків (той, що раніше отримував аліменти) доведеться повністю фінансово підтримувати забезпечення своєї дитини.

    Батько чи мати раніше виконували аліментні зобов’язання, але тепер їх позбавили батьківських прав на дитину, яку у свою чергу – удочерила або усиновила зовсім інша людина (як приклад: ним може бути новий чоловік матері).

    Тепер матері не потрібно думати про фінансове забезпечення дитини, тому що вона подорослішала (раніше була ще непрацездатною, але час не стоїть на місці, адже дитина стала повнолітньою).

    Підтвердження таких відмов від сплати аліментів на дитину має пройти через суд. Більше того, можна закрити питання щодо стягнення встановленого розміру аліментів за допомогою передачі частини майна стороні, з якою проживає дитина. У такій ситуації необхідно колишньому подружжю скласти нотаріальний договір, обов’язково з дозволу органу опіки та піклування. У цьому документі прописуються умови передачі всього майна одному з батьків, тоді інший – звільняється від виконання аліментних зобов’язань. Тільки при оформленні вищевказаного договору у нотаріуса є реальна можливість позбутися проблем такого роду.

    Проте як до цього поставляться в ТЦК - велике питання. Все ж таки в подібних випадках основним документом, що підтверджує відсутність факту утримання, й відповідно, навпаки, підтвердження утримання дитини Вами - є невиконання батьком одного з головних своїх зобов'язань перед дитиною - виплати аліментів. Хоча спробувати варто.

    Як варіант, можна позбавити батька дитини батьківських прав. Тоді це точно буде підтвердженням утримання пасинка саме Вами. Але чи погодиться на таке його батько?

    Також є шанс, хоча з моєї точки зору, невеличкий, довести в суді, що Ви утримуєте пасинка. Йдеться про подання заяви про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні. Для того треба надати докази у вигляді фіскальних чеків за довший період Вашого проживання з пасинком, які доводять такий факт, як також багато чого іншого: наприклад, судовий наказ про встановлення аліментів, рішення суду про розірвання шлюбу, акт обстеження побутових умов проживання тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    14%

    Вітаю!

    ФАКТ УТРИМАННЯ ТРЕБА ДОВЕСТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ, НАВІВШИ ЯК ДОКАЗИ РОЗРАХУНКИ, ЩО ВИ ЧАСТИНИЇУ СВОГО ЗАРОБІТКУ ВИТРАЧАЄТЕ НА ПАСИНКА.

    ВІДМОВИТИСЬ ВІД АЛІМЕНТІВ МАТИ НЕ МОЖЕ, ТОМУ ЩО АЛІМЕНТИ НАЛЕЖАТЬ НЕ МАТЕРІ, А ДИТИНІ.

    Дерій Владислав Олегович
    12%

    Доброго дня!

    Згідно частини першої статті 268 Сімейного кодексу України

    Мачуха, вітчим зобов’язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.

    У Вашому випадку доказом Вашого утримання може бути заборгованість по аліментам з боку рідного батька дитини.

    Іншим варіантом є звернення до суду в рамках окремого провадження про встановлення факту перебування дитини на Вашому утриманні.

    У разі виникнення додаткових питань, звертайтесь. Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Якщо Вас записано батьком у свідоцтві дитини , то ви як батько маєте утримувати дитину - це визнається законом .

    На дітей ,що не записані на Вас як батька , треба довідку з органу МС про те,що така дитина перебуває на Вашому повному утриманні.

    Або також рішення суду , яким встановлено факт утримання вами дитини.

    Мама дитини не може відмовитись від аліментів дитині, проте вона має право не звертатись до суду про їх встановлення.

    ст. 268 Сімейного кодексу України

    Мачуха, вітчим зобов’язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.

    для відстрочки та перетину кордону з дітьми , батьком який самостійно здійснює виховання дітей треба:

    Вам необхідно мати ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ для тцк сп (ДЛЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ):

    - Свідоцтва про народження на кожну дитину.( де ви записані батьком дітей)

    - Договір по аліментах на дітей./рішення суду.

    - Свідоцтво /рішення суду про розрив шлюбу із колишньою дружиною.( з визначенням місця проживання з батьком)

    - Виписки з банку щодо сплати аліментів (необов язково). бажано

    - Довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів.

    На дітей ,що не записані на Вас як батька , треба довідку з органу МС про те,що така дитина перебуває на Вашому повному утриманні.

    якщо у рішенні суду , буде визначено проживання з вами ви самостійно зможете приймати рішення , щодо виховання дітей і їх переміщення банк і двс не треба буде) , якщо у рішенні не вказано проживання з батьком всі папери треба мати.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Дмитро!

    Якщо дружина відмовиться від аліментів то можна буде довести що пасинок на моєму утриманні чи є якісь нюанси? Може ще кудись звертатися?

    ДРУЖИНА НЕ МАЄ ПРАВА ВІДМОВЛЯТИСЬ ВІД АЛІМЕНТІВ, ОСКІЛЬКИ БАТЬКО ДИТИНИ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ УТРИМУВАТИ ДИТИНУ. АЛІМЕНТИ СПЛАЧУЮТЬСЯ НА ДИТИНУ, А НЕ МАТЕРІ.

    СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 21-22, ст.135)

    Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину

    1. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

    2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

    3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

    Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

    4. У разі виїзду одного з батьків за кордон на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    5. Якщо після виконання аліментних зобов'язань згідно з частиною четвертою цієї статті один з батьків не виїхав на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договорів про правову допомогу, та залишився або повернувся для постійного проживання в Україну, порядок стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми встановлюється законодавством.

    6. Якщо після набрання рішенням суду законної сили, згідно з яким з одного із батьків стягуються аліменти, він виїжджає для постійного проживання у державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу, з нього за рішенням суду до його виїзду за межі України може бути стягнуто аліменти за весь період до досягнення дитиною повноліття.

    7. Якщо після набрання законної сили рішенням суду про сплату аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття особа, з якої стягуються аліменти, продовжує постійно проживати в Україні або повертається в Україну для постійного проживання та змінюються обставини, які вплинули на визначення розміру аліментів, у судовому порядку може бути встановлено періодичне стягнення аліментів з урахуванням сплаченої суми.

    8. Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

    9. Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги, її розмір визначається Кабінетом Міністрів України.

    Роботу щодо призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, організовує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

    10. Суми наданої дитині тимчасової державної допомоги підлягають стягненню з платника аліментів до Державного бюджету України у судовому порядку.

    ...

    НАТОМІСТЬ ОБОВ'ЯЗОК ВІТЧИМА ЩОДО УТРИМАННЯ ДИТИНИ ВИНИКАЄ У ВИКЛЮЧНИХ ВИПАДКАХ, ЗОКРЕМА:

    Стаття 268. Обов'язок мачухи, вітчима утримувати падчерку, пасинка

    1. Мачуха, вітчим зобов'язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.

    2. Суд може звільнити вітчима, мачуху від обов'язку по утриманню падчерки, пасинка або обмежити його певним строком, зокрема у разі:

    1) нетривалого проживання з їхнім матір'ю, батьком;

    2) негідної поведінки у шлюбних відносинах матері, батька дитини.

    ЄДИНИЙ ВАРІАНТ, ЯКИЙ ЗАЛИШАЄТЬСЯ - ВСТАНОВИТИ ФАКТ УТРИМАННЯ ДИТИНИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ В РАМКАХ ОКРЕМОГО ПРОВАДЖЕННЯ. ВІДМОВИТИСЬ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ МАТИ НЕ МАЄ ПРАВА.

    Всього доброго. Успіхів!

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю, можна отримати Довідку про те, що дитина знаходиться на утриманні одного з батьків або опікуна.Де отримати

    Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

    Центр надання адміністративних послу

    Хто може звернутися: фізична особаДокументи, що необхідно надати для отримання послуги:

    Паспорт особи, що звернулася за довідкою

    Копії свідоцтв про народження дітей

    Документ про встановлення опіки (у разі наявності)

    Акт обстежень житлових умов заявника, де вказано, що батько/мати не бере участі у вихованні дитини

    Умови і випадки надання

    Підтвердженням того факту, що дитина знаходиться на утриманні одного з батьків або опікуна, є довідка, видана органом місцевого самоврядування через центр надання адміністративних послуг за місцем проживання заявника.

    Довідка видається на вимогу громадянина особисто при пред’явленні паспорта громадянина та оригіналів документів. В окремих випадках, при написанні заяви особою, надаються копії документів.

    Довідка підписується посадовою особою органу місцевого самоврядування та реєструються в журналі реєстрації довідок.

    Результат та способи отримання результату

    Довідка про те, що дитина знаходиться на утриманні одного з батьків або опікуна

    Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника.

    Строк та вартість надання послугиЗвичайне надання

    Безоплатне надання

    Строк надання - У місячний строк

    https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dovidky-pro...

    • Дерій Владислав Олегович

      Дану довідку не видадуть вітчиму.

    Крикун Сергій  Павлович
    20%
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Закон України "Про виконвче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#n387):

    "Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження

    1. Виконавче провадження підлягає закінченню у разі:

    1) визнання судом відмови стягувача від примусового виконання судового рішення;..".

    СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/2947-14#Text):

    "Стаття 207. Поняття усиновлення

    1. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу...

    Стаття 217. Згода батьків на усиновлення дитини

    1. Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

    2. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною.

    3. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку.

    4. Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків.

    5. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.

    6. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення...

    Стаття 219. Усиновлення дитини без згоди батьків

    1. Усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони:

    1) невідомі;

    2) визнані безвісно відсутніми;

    3) визнані недієздатними;

    4) позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється;

    5) протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім'ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.

    2. Усиновлення дитини може бути проведено без згоди повнолітніх батьків, якщо судом буде встановлено, що вони, не проживаючи з дитиною понад шість місяців без поважних причин, не проявляють щодо неї батьківської турботи та піклування, не виховують та не утримують...

    Стаття 232. Правові наслідки усиновлення

    1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.".

    Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:..."

    ---

    Доброго дня, пане Дмитре! По-перше, для відмови від аліментів необхідне рішення суду. По-друге, належним заходом у Вашому випадку вважаю усиновлення дитини, а саме, за згодою батька дитини. По-третє, саме по собі усиновлення дитини не надає Вам права на відстрочку від призову під час мобілізації (якщо це є метою турботи про дитину).
    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Довідку про утримання можна отримати у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;

    Встановити факт утримання в окремому судовому провадженні на підставі наданих документів доказів;

    Встановити факт утримання на підставі показів свідків;

    Укласти договір утримання дитини у нотаріуса.

    Успіхів


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024