Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 серпня 2023, питання №90620

Доброго вечора в мене є питання якщо наприклад я не одноразово дізнаюся що хтось проникає на території двору при тому знаходжу різні того роду підклади в якому я проживаю як внутрішньо переміщена особа чи можу я застосувати силу проти тої людини якщо її впіймаю на гарячому і викликати поліцію?

Доброго вечора в мене є питання якщо наприклад я не одноразово дізнаюся що хтось проникає на території двору при тому знаходжу різні того роду підклади в якому я проживаю як внутрішньо переміщена особа чи можу я застосувати силу проти тої людини якщо її впіймаю на гарячому і викликати поліцію?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Григорію!

    Вам варто звернутись до поліцію. Рекомендую також встановити у дворі відеоспостереження.

    З повагою,адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте право затримати і викликати поліцію.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    Ви маєте право подати заяву до поліції або прокуратури про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінального провадження (на підставі статей 60 в 214 Кримінального процесуального кодексу України).

    Після цього, протягом 24 годин, вказані відомості про вчинене кримінальне правопорушення, повинні бути невідкладно але не пізніше 24 годин, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з відкриттям кримінального провадження, про що заявник має право отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (на підставі статей 60 в 214 Кримінального процесуального кодексу України).

    У разі невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин, заявник має право на протязі 10 днів, подати скаргу слідчому судді місцевого суду (на підставі статей 303-307 Кримінального процесуального кодексу України) та до місцевої прокуратури (стаття 36 Кримінального процесуального кодексу України).

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо Ви не є власником житла, в якому Ви проживаєте, то у Вас є трохи обмежені права по захисту того житла. Якщо особа проникає на територію двору через ворота чи хвіртку то, можливо, вона має право туди заходити. Якщо ж вона перелазить через паркан чи проникає у двір іншим незаконним способом, то Ви маєте право здійснити привід до поліції, затримавши її на місці та відразу викликавши поліцію. Краще Вам після приводу подати до поліції письмову заяву.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо. Можу написати для Вас текст заяви в поліцію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України