Начните консультацию с юристом онлайн
Підкажіть, будь ласка, повний (вичерпний, абсолютний) перелік документів для отримання відстрочки по ІІ групі інвалідності матері після змін у законопроекті 9342.
- "які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати"
Ситуація наступна: Я - єдиний син (в паспорті матері є відмітка на сторінці Діти - і там вказано що я єдиний син), мати - інвалід ІІ групи пожиттєво (довідка МСЕК видана ще у 2005 році), є також батько (71 рік, пенсіонер, не працює, а отже непрацездатна особа згідно Сімейного кодексу). У нас з мамою спільна прописка. В квартирі проживають: я, мати, батько та моя дружина (теж приписана з нами).
1. Чи буду я після змін у законопроекті 9342 все ще мати право на відстрочку по даному пункту статті 23 як єдина працездатна особа в сім'ї? І чи потрібно якось додатково доводити факт, що мій батько непрацездатна особа (попри його пенсійний вік, пенсійне посвідчення і всю очевидність цього)?
2. Чи не почне військкомат хитрувати і ссилатись на мою дружину як на працездатну особу (що суперечить Сімейному кодексу)?
3. Чи достатньо буде мого свідоцтва про народження та маминої відмітки у паспорті на сторінці Діти для того щоб підтвердити, що я єдина працездатна особа у сім'ї та єдина дитина? Чи також змусять додатково брати довідку про склад сім'ї (довідку про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб)?
4. Напишіть, будь ласка, на основі детального опису моєї ситуації Повний (вичерпний) перелік документів, котрі я маю нотаріально завірити та подати залпом одразу ж з першою появою до військкомату для отримання відстрочки?
Дякую Вам!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю матері, пенсійне посвідчення батька. Довідка про склад сім’ї.
Для обміну контактів Звертайтесь.
Дуже дякую Вам!
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю.
Готовий проконсультувати по питанням в індивідуальному порядку. Консультація явно виходить за рамки безоплатного. Треба аналізувати ситуації.
З повагою.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Оресте!
Так, Ви маєте відстрочку за абзацем 11 частини першої статті 23 Закону України Про мобілізацію, оскільки Ви є єдиною дитиною у батьків, а батько вважається по закону непрацездатним.
У відповідності із статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»:
«непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;»
Цей обов'язок чоловіка закріплений в Коституції та у Сімейному кодексі.
Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.
Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги
Не бачу в них жодного шансу відмовити Вам у отриманні відстрочки за цією підставою!
Треба мати такі документи:
свідоцтво про Ваше народження, пенсійне посвідчення батька та посвідчення інваліда 2 групи матері. Довідка про склад сім'ї також не заважатиме.
Також треба підготувати грунтовну заяву до ТЦК з відповідними посиланнями на закон, до якої додати згадані документи.
Таку заяву можу підготувати Вам я.
Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю Вам допоможу!
З повагою, адвокат Айвазян.
Дуже дякую Вам за таку розгорнуту та детальну відповідь! Мегареспект за допомогу і буду мати на увазі Ваш контакт стосовно допомоги у написанні заяви невдовзі!
А взагалі якщо я маю 2 окремі підстави для відстрочки (одна - інвалідність матері, інша - студент магістратури), то чи є смисл мені подавати до військкомату документи одразу по цим обом відстрочкам і писати дві окремі заяви
(щоб таким чином убезпечити себе від повторних візитів на найближче майбутнє у разі, якщо, наприклад, ВР скасує відстрочку для студентів після 30 років) тоді у них уже були б документи по інвалідності мами?
Чи Ви б радили просто здати поки документи по одній із відстрочок щоб не наробити нічого лишнього?
Дякую!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТак, Ви маєте право подавати заяву одразу по двох підставах для відстрочки. В цьому випадку як раз "запас" не шкодить.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
При Ваших умовах - Ви маєте право на відстрочку!
Згідно абзацу 11 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Так як Ваш батько пенсіонер - він вважається непрацездатною особою.
У разі вручення повістки під особистий підпис - Вам необхідно підготувати та надати ТЦК такий пакет документів:
Можете додати довідку з ВНЗ, що Ви є студентом.
Подавати заяву до ТЦК потрібно в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.
У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь. Всього доброго!
Дякую Вам за дуже детальну і совісну відповідь!
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеБудь-ласка! Всього доброго!
P.S. Свідоцтво про шлюб матері та батька, а не Ваше.