Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 29 августа 2023, вопрос №91105

Чи можна відкликати відмову від спадку

померла восени (листопад 22) моя тітка. заповіт відсутній. залишився будинок та земля. в будинку прописана я та мій син. після смерті виявилось що ключі від будинку у дяді (брат тітки, рідний, я донька другого брата що вже покійний). одразу після смерті дядя заявив що будинок ділитиме між мною та своїми двома доньками (на трьох).
в червні місяці цього року було сказано що розподіл на двох (в тому числі від місцевого нотаріуса), проте обидвом спадкоємцям треба оплачувати оцінку вартості спадку, плюс податки. у мене фінансове становище дуже важке а дядько обіцяв що як я напишу відмову то після продажу віддасть мою половину. я написала відмову (16 червня). сьогодні мій дядя подзвонив моїй мамі де сказав що може не буде продавати, а здасть в оренду (я

) плюс там було багато речей які сподівалась забрати а тепер сказано що їх роздали або спалили. відмову я писала не на користь дяді а просто без уточнення. чи можу я зараз «передумати»? відкликати ту відмову? чи треба судитись а якщо так то які шанси що я виграю суд? як сказала я там прописана. я єдина дитина свого тата. дім належав моїм бабці і дідусю. після їх смерті перейшов тітці тобто їх доньці (у бабці в дідуся було троє дітей, мій тато, тітка і дядя). там був заповіт. тітка заповіт не залишила.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вікторія!!

    Якщо не сплив термін отримання спадщини, то можна.

    Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю Вам допоможу!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України.

    З початком повномасштабної війни, в лютому 2022 року, український уряд змінив строки прийняття спадщини. Від дня смерті спадкодавця строк подачі заяви на відкриття спадкової справи збільшили від 6 до 10 місяців. А потім знову повернули до 6 місяців.

    Відмову від прийняття спадщини можна визнати нечинною в судовому порядку з таких підстав:

    • відмову від спадщини написала дієздатна фізична особа, яка у момент його вчинення не усвідомлювала значення своїх дій та/або не могла керувати ними (стаття 225 Цивільного кодексу України);
    • особа відмовилася від спадщини внаслідок помилки або обману (статті 229, 230 Цивільного кодексу України);
    • відмова від спадщини сталася під впливом насильства чи тяжкої обставини і на вкрай невигідних умовах (статті 231, 233 Цивільного кодексу України).

    Проте для того щоб визнати відмову від спадщини нечинною, потрібно буде надати докази того, що рішення про відмову не відповідало справжній волі людини.

    В будь-якому випадку - зверніться до нотаріуса із ЗАЯВОЮ про відкликання заяви про відмову від спадщини та із заявою про прийняття спадщини.

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України