Начните консультацию с юристом онлайн
Я нахожусь за границей ,подала на развод через электронный суд Украины, предоставила документы в электронном виде с электронной подписью через дию. Через три дня пришел ответ из суда что моё дело остановленн из-за недостатка документов. 1. Я должна предоставить доказательства что мой муж вкусе развода и получил документы . 2. Предоставить оригинал свидетельства о браке. Через Дель муж отправляет заявление с согласием на развод и предоставляет документы в электронном виде. Проходит 4 дня от суда нет ответа. Что делать в данном случае? Они через 10 дней сказали закроют дело. Осталось 4 дня примерно.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрый день!
Вам нужно устранить недостатки, о которых указал судья, иначе дело будет оставлено без рассмотрения, что не лишает вас права повторно обратиться с иском в суд.
1. Я должна предоставить доказательства что мой муж вкусе развода и получил документы
Вам нужно отправить мужу иск с копиями документов ценным письмом, и квитанции об отправке подать в суд. Отправку мужу может сделать другой человек от вашего имени.
2. Предоставить оригинал свидетельства о браке
Суды часто не совсем правомерно требуют предоставить оригинал свидетельства о браке, однако по состоянию на сегодня это не обязательно.
Так, до прикладу, Полтавський апеляційний суд у справі №526/1108/20, вказав, що:
«Висновок суду першої інстанції про те, що позивачем не додано оригінал свідоцтва про шлюб, надання якого є обов`язковою умовою при подачі позову про розірвання шлюбу є необґрунтованим, виходячи з наступного.
У п.4 постанови Пленуму Верховного суду України від 21.02.2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» зазначено, що до заяви про розірвання шлюбу додаються: свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копії свідоцтв про народження дітей, довідки щодо розміру заробітку та інших доходів, а також усі необхідні документи відповідно до заявлених вимог.
Згідно ст.175 ЦПК України свідоцтво про шлюб є одним із доказів, який підтверджує факт укладення шлюбу.
Так, при подачі позовної заяви до суду позивачем на підтвердження укладення шлюбу з відповідачем були надані копії паспортів як позивача так і відповідача, в яких міститься інформація (штамп) про укладення шлюбу.
Крім того, суд не позбавлений можливості витребувати оригінал свідоцтва про шлюб в подальшому при розгляді справи.
Відповідно до п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» подання доказів можливе на наступних стадіях цивільного процесу, тому суд не вправі через неподання доказів при пред`явленні позову залишати заяву без руху та повертати заявнику.
За змістом ст.ст.13, 175 ЦПК України позивач (заявник) на власний розсуд обґрунтовує свої вимоги з викладом відповідних обставин та зазначенням доказів, що підтверджують такі обставини, а тому суд не вправі через неподання доказів при пред`явленні заяви залишати її без руху та повертати заявнику.
Крім того, на стадії пред`явлення позовної заяви, вирішення питання про наявність/відсутність підстав для відкриття провадження у справі, суд першої інстанції перевіряє відповідність позовної заяви вимогам статті 175 ЦПК України, тобто перевіряє передумови права на пред`явлення позову особи та дотримання порядку її подання, та не вправі уточнювати, пропонувати позивачу надати (зазначити) докази, які на думку суду повинні відповідати за позовом.
З урахуванням вищевикладеного колегія суддів вважає, що місцевим судом питання про повернення позовної заяви ОСОБА_1 вирішено з порушення встановленого порядку».
В идеале рекомендую обратиться к адвокату, который сможет быстро сопроводить ваше дело до результата.
Успехов!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Залишення позовної заяви без руху, повернення заяви регулюється статтею 121 Цивільного процесуального кодексу України.
Так, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 Цивільного процесуального кодексу України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 Цивільного процесуального кодексу України, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Крім цього, заява повертається у випадках, коли:
1) позивач до відкриття провадження у справі подав заяву про повернення йому позову;
2) заяву подано недієздатною особою;
3) заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи4) справа не підсудна цьому суду;5) подана заява про розірвання шлюбу під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України;6) подана заява без дотримання порядку, визначеного частиною третьою статті 118 Цивільного процесуального кодексу України.Про повернення позовної заяви суддя постановляє ухвалу. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви. Відкриття провадження у справі регулюється статтею 122 Цивільного процесуального кодексу України.
Так, суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо:
1) заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства;
2) є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав. Відмова від позову не позбавляє другу сторону права пред'явити такий самий позов до особи, яка відмовилась від позову;3) у провадженні цього чи іншого суду є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;4) є рішення третейського суду, прийняте в межах його компетенції, щодо спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, за винятком випадків, коли суд відмовив у видачі виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду або скасував рішення третейського суду і розгляд справи в тому ж третейському суді виявився неможливим; 5) після смерті фізичної особи, а також у зв'язку з припиненням юридичної особи, які є однією із сторін у справі, спірні правовідносини не допускають правонаступництваУ разі якщо відповідачем у позовній заяві, поданій і оформленій у порядку, встановленому цим Кодексом, вказана фізична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву на підставі пункту 4 частини третьої статті 121 Цивільного процесуального кодексу України.
У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення у пресі.
Питання про відкриття провадження у справі або про відмову у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше трьох днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків, та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Про відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються:
1) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який відкрив провадження у справі, номер справи;
2) ким і до кого пред'явлено позов;
3) зміст позовних вимог;
4) час і місце попереднього судового засідання, якщо суддя вирішив, що його проведення є необхідним, або час і місце судового розгляду справи, якщо суддя вирішив, що проведення попереднього судового засідання у справі не є необхідним;
5) пропозиція відповідачу подати в зазначений строк письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у справі повинна бути невідкладно надіслана позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами. Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю готовий їх надати!
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Доброго дня.
По-перше, потрібно виправити помилки, щодо недостатності документів.
По -друге, позов із додатками до нього потрібно відправити чоловіку з цінним листом рекомендованим про вручення. Докази відправлення маєте пред'явити до суду.
Провадження у справі відкривається судом на підставі позовної заяви, поданої одним з подружжя у встановленому порядку. В даній позовній заяві має бути зазначено дату і місце реєстрації шлюбу, мотиви його розірвання та наявність від такого шлюбу неповнолітніх дітей.
Позови про розірвання шлюбу може підписувати та подавати і представник.
Документи:
У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст.115 СК України).
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Анастасія! Така вимога суду є незаконною та такою, що застосовує норми права без урахування висновку щодо її застосування у подібних правовідносинах, викладеного у постановах Верховного Суду.
Крім цього, Ви не зобов"язані доводити, що Ваш чоловік знає про намір розірвати шлюб. Подання документів через електронний кабінет звільняє Вас від обов"язку надсилання йому копій процесуальних документів (ч. 9 ст. 83 ЦПК України). Мені дивно чути про суддів, які не знають елементарних речей. Цікаво, яким чином така суддя склала кваліфікаційне оцінювання (риторичне питання).
Відповідно до ч. 9 ст. 43 ЦПК України, Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Ви маєте направити суду процесуальний документ - Клопотання про відкриття провадження у справі та призначення справи до розгляду (в порядку ст.ст. 182-183 ЦПК України), в якому посилаючись на зазначене нижче судове рішення Верховного Суду, вимагати відкриття провадження у справі. У разі ігнорування чи відмови - Ухвала суду оскаржується до апеляційного суду протягом 15 днів з дня її винесення.
Залишення позовної заяви без руху з підстав НЕнадання оригіналу свідоцтва про шлюб є порушенням принципу верховенства права, права на справедливий суд і суперечить завданням цивільного судочинства — такого висновку дійшов Верховний Суд. (Постанова КЦС ВС від 19.10.2022 року у справі № 526/442/22).
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Згідно ч. 4 ст. 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
За ч. 2 ст. 389 ЦПК України, підставами касаційного оскарження судових рішень є застосування апеляційним судом норми права без урахування висновку щодо її застосування у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови ВС про відступлення від такого висновку, чи відсутність висновку Верховного Суду щодо застосування норми права у подібних правовідносинах.
Крім зазначеного, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню.
У разі потреби, можу допомогти Вам з цим. Маю значний досвід роботи в даній категорії справ, в т.ч. з харківськими "компетентними" суддями, що за 5 років так і не вивчили нове процесуальне законодавство.
Успішного вирішення Вашої ситуації!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеКрім того, для більш детальної поради слід проаналізувати ухвалу суду. Як я розумію, суд не зупинив провадження, а залишив позовну заяву БЕЗ РУХУ і надав строк для усунення недоліків?! Тоді дійсно, як писав вище, треба подавати заяву про "виконання ухвали суду", в якій зазначати, що вимоги суду суперечать процесуальному закону і висновкам щодо застосування норм права, висловленим Верховним Судом у своїх рішеннях.
На підставі такої заяви суд зобов"язаний відкрити провадження та зняти свої неправомірні питання.
Зауважте та Пам"ятайте, що відповідно до ч. 9 ст. 43 ЦПК України, Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
ст.108 КАСУ
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання.
2. У разі якщо при прийнятті позовної заяви будуть виявленні обставини, які свідчать по недодержання позивачем вимог, передбачених законом для звернення до суду, і які перешкоджають відкриттю провадження у справі, суддя залишає позовну заяву без руху.
Недоліки можуть стосуватися як позовної заяви (змісту та форми), так і порядку подання. Найбільш типові недоліки позовної заяви: неповне зазначенні прізвище, ім'я та по батькові (найменування) сторін (замість імен - ініціали); неправильне об'єднання позовних вимог; відсутність у позовній заяві конкретизованих вимог позивача.
Недоліки порядку подання: неправильна сплата судового збору (в неповному розмірі або на помилкові рахунки; неподання оригіналів документів про сплату судового збору (копії не допускаються); неподання копій документів у належній кількості.
Оцінка позовної заяви та констатація недоліків у ній є суб'єктивною. Різні судді по-різному можуть оцінювати їх. Недоліки можуть мати характер незрозумілості, нечіткості, неконкретності і некоректності. Так, встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 106 КАС України, суддя на підставі статті 108 КАС України залишив позовну заяву без руху та надав позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в даній ухвалі, - конкретизації позовних вимог із зазначенням суті публічно-правового спору, визначених відповідно до КАС України, з огляду на те, що нечітке викладення позивачем обставин у позовній заяві унеможливило визначення судом наявності публічно-правового спору, а відтак - і відкриття провадження у справі. Колегія суддів ВАС погодилася з судом першої інстанції, який обґрунтовано залишив позовну заяву без руху та надав позивачу строк для приведення її у відповідність до вимог статті 106 КАС України.
(Ухвала ВАС України від 21.12.2010 р., справа N К-22002/09)
Для того щоб залишати позовну заяву без руху, суддя щонайменше повинен одержати від позивача письмовий документ, який містить прізвище, адресу позивача, суть вимог та підпис особи. В іншому випадку документ не має жодних ознак позовної заяви, є анонімним, унеможливлює листування з позивачем і розглядатися не повинен.
Не може вважатися такою, що відповідає закону, позовна заява, яка містить лайливі, нецензурні слова на адресу сторін, суду, держави загалом. Зазначені дії є об'єктивною стороною неповаги до суду і суд, окрім залишення такої заяви без руху, повинен реагувати на них відповідним чином.
ЗАВАНТАЖТЕ У СИСТЕМУ ЗАЯВУ ДЕ ВКАЖІТЬ , ЩО ЗАУВАЖЕННЯ СУДУ ВИПРАВЛЕНО ТА ДОДАЙТЕ СКРІНШОТИ ВІДПРАВКИ ДОКУМЕНТІВ ВІДПОВІДАЧУ НА ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ ЧИ НАКЛАДНУ З ПОШТИ ТА ІНШІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ ПРОСИВ СУД.
С уважением, Константин Гончаренко