Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 07 сентября 2023, вопрос №92070 250₴

Основне місце роботи

Працюю у двох школах вчителем (різні села) відносяться до одного районну, відділ освіти той самий, бухгалтерія та ж, обидві школи їм підпорядковуються, знаходяться в районному центрі, при прийнятті на роботу писав окремо дві заяви в різних школах, на основі яких видавались накази та реєструвались в податковій одна і таж юридична особа (відділ освіти). В одній школі маю 0.5 ставки в іншій 0,25. Для отримання відстрочки по мобілізації потрібно мати 0.75 ставки за основним місцем роботи. У мене основне місце роботи районний відділ освіти чи конкретно якась школа і це сумісництво?

Ответы юристов (8)

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю Вас, Антоне!

    Треба дивитись

    1. Запис у трудовій книжці,

    2. інформацію у податковій в Електронному кабінеті платника податків як обліковується Ваша заробітна плата...

    3. Інформацію у електронному кабінеті Пенсійного фонду як обліковується Ваш ЄСВ та здійснено запис в електронній трудовій книжці.

    Якщо у Вас є електронний цифровий підпис, акаунт в застосунку ДІЯ або ж банківська картка Приватбанк - Ви з легкістю зможете перевірити свої дані і навіть сформувати довідки, які можна використати як докази потім.

    Крім того, має значення яку довідку про доходи видасть Вам централізована бухгалтерія управління освіти та як відобразить в них Вашу роботу. Так само чи видасть Вам довідку про роботу Управління освіти району і як покаже в ній Вашу роботу... Просто, якщо брати довідки про роботу за місцем роботи у ДВОХ шклах, то на їх печатках можуть бути різні коди юридичних осіб, що буде підставою у військкомату (ТЦК та СП) "мутити воду". Хоча ситуацію можна представити як складну систему підпорядкування одному роботодавцю, незважаючи на окремі коди юридичних осіб.

    В принципі можна розглядати Вашу роботу як роботу в двох СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ одного роботодавця... Наприклад як в університеті викладачі працюють на різних кафедрах чи факультетах / Інститутах... Хоча скоріш за все, школи є самостійними юридичними особами... на відміну від Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які є структурними підрозділами обласних ТЦК та СП та не є самостійними юридичними особами.

    З повагою.

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Антоне!

    Я вже Вам писав і говорив про це під час нашої останньої розмови по телефону. Ви, на превеликий жаль, не маєте права на відстрочку, оскільки за відповідною нормою закону повинні працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки. При тому не варто звертати увагу на той факт, що обидві школи знаходяться в одному районі, або що робота на якийсь з них може бути чи не бути сумісництвом.

    Ще раз даю посилання на закон.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    "наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;"

    Ви повинні розуміти, що школа має всі ознаки окремої юридичної особи, серед яких печатка і рахунок в банку. Керівник школи вважається роботодавцем. Він наділений повноваженнями приймати на роботу та звільняти з роботи педагогічних та інших працівників. Робота в двох школах - це робота в двух окремих в юридичному розумінні закладах. Отже, навіть теоретично, ні за яких умов не можна відповідно до правового контексту наведеної вище підстави на відстрочку отримати оті самі 0,75 ставки шляхом звичайного арифметичного складання! Ще раз, на жаль.

    Тепер, якщо Ви вже питаєте про це, щодо сумісництва...

    Згідно статті 1021 Кодексу законів про працю України) сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.

    Сумісництво може бути:

    зовнішнім, коли робота виконується на іншому підприємстві чи в суб’єкта підприємництва (якщо працівник працює на двох (або кількох) підприємствах, одне з яких є основним місцем роботи, а друге — місцем роботи за сумісництвом). Трудова книжка зберігається на підприємстві за основним місцем роботи працівника;

    внутришнім, коли робота виконується на тому самому підприємстві (працівник працює як основний працівник і як сумісник, але роботу за сумісництвом здійснює у вільний від основної роботи час). Трудова книжка зберігається на тому самому підприємстві. У разі внутрішнього сумісництва основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншими посадами.

    Факт укладення трудового договору на умовах сумісництва має бути відображений у заяві працівника та в наказі (розпорядженні) роботодавця. Робота за сумісництвом відображається в табелі обліку робочого часу.

    Запис про роботу за сумісництвом, за бажанням працівника, заноситься до трудової книжки за основним місцем роботи на підставі довідки з місця роботи за сумісництвом (абзац сьомий пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58).

    Наостанок, рекомендую Вам все ж таки спробувати дотримуватись того алгоритму дій, про який ми говорили під час консультації.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    "Стаття 19... Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.".

    ---

    Доброго ранку, пане Антоне! По-перше, місцем Вашої роботи є не орган місцевої влади у сфері освіти, а заклад освіти. По-друге, законодавство визначено термін "основне місце роботи", а "основні місця роботи" - тобто основним місцем роботи може бути одне за визначенням. По-третє, виходячи від зворотного, наведене положення Конституції України для осіб публічного права (управління освіти) має вираз спеціального дозвільного принципу: "Заборонено все, що прямо не дозволено законом" - прямо не передбачено декілька основних місць роботи.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно ст. 22 ЗУ "Про освіту" юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом її діяльності є освітня діяльність. Статус, організаційно-правова форма, тип закладу освіти визначаються засновником і зазначаються в установчих документах закладу освіти.

    Згідно з п. 12 ст. 1 Закону про ЄСВ основне місце роботи - місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування на її підставі.

    Пунктом 3-1 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV встановлено, що застрахована особа зобов'язана повідомляти страхувальника, в якого особа працює за основним місцем роботи, про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання).

    Відомості про трудову діяльність Ви можете отримати на Порталі електронних послуг Пенсійного фонд України. там буде вказане основне місце роботи.

    Також потрібно продивитися запис в трудовій книзі, якщо там запис "за сумісництвом" - відстрочка в такому разі не надається.

    Згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

    Ви подали заяви до 2 закладів освіти. Місцева рада є засновником цих закладів, а на відділ освіти покладено обов'язок контролювати їх фінансово-господарську діяльність, тому одна бухгалтерія. Заклади освіти є юридичними особами. Якщо є 2 записи у трудовій книжці або на сайті Пенсійного фонду- вважається, що Ви маєте 2 місця роботи. Проблема в тому, що ТЦК надає відстрочку, якщо військовозобов'язаний працює за основним місцем роботи не менш ніж 0,75 ставки, а Ви маєте 2 місця роботи, проте ні на одному з них не маєте 0,75 ставки.

    Відмову в оформленні відстрочки - Ви можете оскаржити у судовому порядку.

    Якщо виникли додаткові питання – готовий на них відповісти. Гарного Вам дня!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Візьміть 2 копії наказів про призначення на посади у школах та копії сторінок трудової книжки з відповідними записами і заяву на відстрочку подайте все разом.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

    визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи

    можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

    усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

    працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

    інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

    військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

    працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

    Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Антоне!

    Працюю у двох школах вчителем (різні села) відносяться до одного районну, відділ освіти той самий, бухгалтерія та ж, обидві школи їм підпорядковуються, знаходяться в районному центрі, при прийнятті на роботу писав окремо дві заяви в різних школах, на основі яких видавались накази та реєструвались в податковій одна і таж юридична особа (відділ освіти). В одній школі маю 0.5 ставки в іншій 0,25. Для отримання відстрочки по мобілізації потрібно мати 0.75 ставки за основним місцем роботи. У мене основне місце роботи районний відділ освіти чи конкретно якась школа і це сумісництво?

    На жаль, але це дві різні юридичні особи, хоч і одного підпорядкування. Втім це саме підпорядкування у даному випадку не грає ролі. Сукупно у Вас є 0,75 ставки педагогічного навантаження, але тільки сукупно. Потрібно мати не менше 0,75 ставки в одному закладів освіти.

    Тому треба вирішувати питання кардинально: попросити, аби Вас довантажили годинами або індивідуальними уроками у тому закладі, де Ви маєте 0,5 ставки, аби вийти якось на 0,75.

    Успіхів! Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день!

    ЯКЩО ВИ ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК, ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ РОБОТИ ТА МАЄТЕ СТАВКУ НЕ МЕНШЕ НІЖ 0,75, ТО У ВАС Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:...

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;...".

    ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПРИ МОБІЛІЗАЦІЇ ТА ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

    - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ, КОПІЯМИ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ТЕ, ЩО ВИ НАУЧНЫЙ РАБОТНИК, ПЕДАГОГ ЗА ОСНОВНИМ МІСЦЕМ РОБОТИ ТА МАЄТЕ СТАВКУ НЕ МЕНШЕ НІЖ 0,75 (КОПІЇ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ, ДОВІДКИ З ЗОШ ТОЩО),

    - ДЕ:

    1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;

    2) ПРОЙТИ ВЛК;

    3) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Звертайтеся через функціонал біля фото.

    Всього доброго!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    "наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;"

    Ви повинні розуміти, що школа має всі ознаки окремої юридичної особи, серед яких печатка і рахунок в банку. Керівник школи вважається роботодавцем. Він наділений повноваженнями приймати на роботу та звільняти з роботи педагогічних та інших працівників. Робота в двох школах - це робота в двух окремих в юридичному розумінні закладах. Отже, навіть теоретично, ні за яких умов не можна відповідно до правового контексту наведеної вище підстави на відстрочку отримати оті самі 0,75 ставки шляхом звичайного арифметичного складання! Ще раз, на жаль.

    Тепер, якщо Ви вже питаєте про це, щодо сумісництва...

    Згідно статті 1021 Кодексу законів про працю України) сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.

    Сумісництво може бути:

    зовнішнім, коли робота виконується на іншому підприємстві чи в суб’єкта підприємництва (якщо працівник працює на двох (або кількох) підприємствах, одне з яких є основним місцем роботи, а друге — місцем роботи за сумісництвом). Трудова книжка зберігається на підприємстві за основним місцем роботи працівника;

    внутришнім, коли робота виконується на тому самому підприємстві (працівник працює як основний працівник і як сумісник, але роботу за сумісництвом здійснює у вільний від основної роботи час). Трудова книжка зберігається на тому самому підприємстві. У разі внутрішнього сумісництва основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншими посадами.

    Факт укладення трудового договору на умовах сумісництва має бути відображений у заяві працівника та в наказі (розпорядженні) роботодавця. Робота за сумісництвом відображається в табелі обліку робочого часу.

    Запис про роботу за сумісництвом, за бажанням працівника, заноситься до трудової книжки за основним місцем роботи на підставі довідки з місця роботи за сумісництвом (абзац сьомий пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України