Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Реєстрацію народження дитини просрочено на три роки. Довідка про народження дитини втрачена. Який механізм реєстрації народження дитини в РАЦС передбачено в такому випадку? Чи зобовязаний пологовий будинок видавати дублікат довідки про народження через три роки після факту народження? Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо документи про народження дитини відсутні, то у даному випадку Вам прийдеться звернутися до суду про встановлення факту народження дитини.
Більш детально можете ознайомитись за посиланням:
https://minjust.gov.ua/m/str_36112
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС! Так, Ви можете отримати дублікат медичного свідоцтва і зареєструвати на його підставі дитину у органі РАЦС. Але за порушення строків на Вас може бути складено протокол про адміністративну відповідальність за ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 17 до 51 грн.)
Відповідно до частини третьої статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачає, що державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження ( невиконання цього обов’язку в установлений строк в графі "Для відміток" актового запису про народження зазначаються поважні причини пропуску місячного строку або реквізити протоколу про адміністративне правопорушення).
Провести державну реєстрацію народження дитини можливо такими способами:
1) Онлайн в електронній формі шляхом подачі заявки на послугу "єМалятко"на сайті ДІЯ чи через веб-портал Міністерства юстиції України;
2) Шляхом звернення до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), за місцем народження дитини чи місцем вашої реєстрації;
3) Шляхом звернення до адміністратора послуги "єМалятко" безпосередньо в пологовому будинку (перелік пологових будинків доєднаний до проекту);
4) Шляхом звернення до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для отримання послуги "єМалятко", які долучаються до цього проекту.
Державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров'я та довідки з місця проживання дитини.У разі досягнення дитиною шістнадцяти років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред'явленням паспорта громадянина (ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).
З 2016 р. отримати свідоцтво про народження стало можливим в тому пологовому будинку, де з’явилася дитина (перелік пологових будинків доєднаний до проекту). При цьому, компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник/співробітник відділу ДРАЦСу, який зможе внести відомості про дитину до реєстру.
Перелік необхідних документівЗа загальним правилом для отримання свідоцтва про народження необхідно написати відповідну заяву, а також додати такі документи:
У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії документів, передбачених в абзаці першому цього підпункту, виготовлені шляхом сканування, з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.
Порядок видачі медичних свідоцтв про народження та їх дублікатів визначений Наказом МОЗ України від 08.08.2006 р. № 545 "Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті "
Згідно з пунктом 1.1. Інструкції щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження (форма N 103/о), затвердженої Наказом МОЗ № 545 від 08.08.2006 р.,
Для забезпечення реєстрації народження дитини в органах реєстрації актів цивільного стану заклад охорони здоров'я видає "Медичне свідоцтво про народження", форма № 103/о.
ВІдповідно до пункту 1.6. У разі втрати медичного свідоцтва про народження видається нове свідоцтво з поміткою "ДУБЛІКАТ". Дублікат медичного свідоцтва про народження видається на підставі письмової заяви особи, яка отримала оригінал, або іншої особи, яка проводитиме реєстрацію дитини. Дублікат заповнюється у двох примірниках, номери яких мають бути ідентичними. Другий примірник дубліката та заява про його отримання залишаються в закладі охорони здоров'я.
1.8. Другі примірники медичного свідоцтва про народження зберігаються один рік, після чого підлягають знищенню.
2.1. Бланки медичних свідоцтв про народження брошуруються і у вигляді книги зберігаються в головного лікаря (керівника) закладу охорони здоров'я або його заступника.
2.3. Медичне свідоцтво про народження заповнюється у 2-х примірниках формату А5. Електронна форма N 103/о (у разі її ведення) повинна відповідати затвердженій паперовій формі.
2.11. Запис про видачу медичного свідоцтва про народження із зазначенням його номера і дати видачі повинен бути зроблений в "Карті розвитку новонародженого" (форма N 097/о ( va184282-99 ), яка затверджена наказом МОЗ України від 26.07.99 N 184 ( v0184282-99 ), "Акті судово-медичного дослідження (обстеження)" (форма 171/о), який затверджено наказом МОЗ України від 05.08.99 N 197 ( v0197282-99 ) "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в закладах охорони здоров'я".
2.12. Своїм підписом на бланку медичного свідоцтва про народження мати дає згоду на використання інформації щодо її медичних даних. У разі її відмови II частина свідоцтва не заповнюється. На бланку робиться відмітка "не згодна".
2.13. Свідоцтво засвідчується підписом лікаря (фельдшера, акушерки), одержувача та круглою печаткою закладу, де приймали пологи.
ОТЖЕ, видача дубліката свідоцтва про народження жодним строком не обмежено. Ви можете отримати його у закладі, де народжувалась дитина і на його підставі звернувшись до відділу РАЦС оформити свідоцтво про народження дитини, попередньо сплативши штраф 17-51 грн. за порушення строків.