Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 12 вересня 2023, питання №92415

Как подать заявление в больницу глав врачу

Здравствуйте!Я впо с луганской обл.У меня мама 59 лет попала в больницу 9.08.23 в коордиологию.на7 день ей сделали капельницу что она потеряла сознания и были судорги,через 2дня её выписывают с больницы в плохом состоянии перед выходными.19.08.23 у неё поднялась температура 40.и открылась рвота .вызывали скорую.Скорая развела руками сделала укол сказала ждите понедельника.В понедельник приехал семейный доктор ,развёл руками и тоже самое.выписал от рвоты и температуры и антибиотик.В четверг ей становится плохо вызываю доктора и скорую меня с ней ложат в инфекционные отделении диагноз двух стороняя пневмония.,в воскресенье ей становится плохо под вечер прошу вызвать дежурного доктора мне сказали в отделение нет,только с приёмного пункта ,к 21:00 ей вопще плохо прошу вызвать реанимацию сказали ждите утра.Утром в6:00пришёл с приёмной доктор ,сказал срочно в реанимацию обширный инфаркт.Я её на коталке с 2 медсестрами в реанимацию в соседние здание.приняли в7:00 утра.сказади ждать до 9:00.дождолась мне говорят состоянии очень тяжёлое выписывают рецеп в нем лекарство как2 месяца сняли с производства я прихожу им говорю они говорят ладно мы чем то заменим. Мне сказали ехать домой и в 14: 00позванить.Званю мне говорят была клиническая смерть.Подскажите,пожалуйста я могу написать на врачей заявлени за их холотность ,что произвело к смерти моей мамы глав врачу .и подскажите как.

Відповіді юристів (3)

    Турчин Ярослав Александрович

    Здравствуйте, Марина! Сочувствую Вашему горю! Увы, но дистанционные юристы Вам в этой сложной ситуации мало чем помогут. Ну поможем написать заявление... Скорее всего полиция как обычно отморозится... Бездействие надо будет опротестовывать у следственного судьи... Откроют дело... Хорошо... Что дальше?!

    Найдите себе хорошего адвоката по месту происшествия.

    К сожалению дистанционно такие ситуации не решаются. У врачей издавна действует система круговой поруки и они снимают с себя путем фальсификации документов и игнорирования врачебной ошибки на комиссиях - любую ответственность за подобные вещи... Полиция и ГБР сейчас в принципе не заморачивается что-либо расследовать, если там нет возможности получить взятку... О компетентности современных следователей и прокуроров вообще молчу. Каждое из этих звеньев придется дергать... Для этого нужен местный адвокат, который сможет это делать в режиме-оффлайн.

    Очень жаль, что и Ваша мать стала жертвой современной системы "отреформированной" медицины по-британскому образцу имени Ульяны Супрун.

    Заранее говорю, если будете брать адвоката - подписывайте с ним договор и все оплаты только через подтверждение их приёма. Доверия быть не может в современном мире. Только четкие рамки договорных отношений.

    С уважением.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Марина!

    Звичайно можете написати заяву!

    Зі зверненням щодо порушення прав можна звернутись до керівника закладу охорони здоров’я.

    У разі неможливості, або небажання медичного закладу усунути виявлені порушення, у пацієнта є можливість звернутись до відповідних компетентних органів влади у сфері охорони здоров’я, наприклад, до департаменту охорони здоров’я місцевої державної адміністрації, в межах територіальної юрисдикції якого відбулось порушення прав пацієнта.

    Також, особа, яка вважає, що її права як пацієнта порушені, має право звернутися безпосередньо до Міністерства охорони здоров’я України, яке забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, додержання закладами охорони здоров’я, підприємствами, установами та організаціями права громадян на охорону здоров’я та прав пацієнта (підпункт 10 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267).

    Відповідне звернення можна подати, звернувшись на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України : 0 800 50 52 01, або заповнивши електронну форму для звернення громадян: https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan.

    У випадку порушення прав пацієнта, пов’язаних з якістю медичних препаратів, лікарських засобів чи техніки, доцільно звернутись до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (https://www.dls.gov.ua/). Саме цей орган державної влади, зокрема має повноваження щодо контролю якості та безпеки лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки і виробів медичного призначення.

    Додатковим способом позасудового захисту прав пацієнта є парламентський контроль, у тому числі за додержанням прав людини, який здійснюється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (http://www.ombudsman.gov.ua/). Таким чином, звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу порушення гарантованих законодавством прав у сфері охорони здоров’я може й позитивно вплинути на ситуацію у випадку примусового лікування, з огляду на право даної посадової особи на відвідування закладів примусового лікування, психіатричних закладів, психоневрологічних інтернатів та інших подібних місць без попереднього повідомлення про час та місце і мету відвідування.

    Якщо позасудовий механізм не дав жодних результатів або є недоцільним за конкретних обставин, може бути застосовано судовий механізм.

    Судовий механізми захисту порушених прав пацієнта

    Згідно з Законом України «Про судоустрій та статус суддів» кожна людина має гарантоване право на захист своїх порушених прав, свобод та законних інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Нікого не може бути позбавлено права на розгляд його справи у суді.

    До судового механізму можна віднести звернення з позовною заявою в порядку цивільного або адміністративного судочинства, а такожзвернення з цивільним позовом у кримінальному провадженні.

    У разі порушення прав, пацієнт може звернутись до суду в порядку цивільного чи адміністративного судочинства, залежно від обставин та характеру порушення прав.

    Так, в порядку цивільного судочинства особа, права якої порушено може звернутись, за загальним правилом, протягом трьох років з моменту, коли вона дізналась або мала дізнатись про порушення своїх прав. Позовна заява в порядку цивільного судочинства подається до районного (міського/міськрайонного/районного в місті) суду за місцем знаходження відповідача, за винятком випадків, коли позов про відшкодування шкоди, завданої ушкодженням здоров’я може пред’являтись за місцем проживання позивача або місцем заподіяння шкоди.

    Якщо пацієнт зазнав порушення своїх прав внаслідок прийнятого рішення, дії чи бездіяльності органу державної влади чи іншого суб’єкту владних повноважень, він може звернутись до суду в порядку адміністративного судочинства до відповідного адміністративного суду. Загальний строк позовної давності в адміністративних спорах складає шість місяців з дня, коли особа дізналась або мала дізнатись про порушення своїх прав.

    З приводу звернення до суду для захисту порушених прав пацієнта у громадян завжди є можливість попередньо проконсультуватись з юристом у будь-якому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги (https://www.legalaid.gov.ua/).

    Іноді ж виникають особливо небезпечні та трагічні випадки, коли порушення прав пацієнта призводить до серйозних, тяжких наслідків. Це, як правило, пов’язано з суспільно-небезпечними діяннями (кримінальними правопорушеннями), визначеними Кримінальним кодексом України (КК України).

    До кримінальних правопорушень, які призводять до порушення прав пацієнтів, можна віднести наступні: незаконна лікувальна діяльність (стаття 138 КК України), ненадання допомоги хворому медичним працівником (стаття 139 КК України), неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (стаття 140 КК України), порушення прав пацієнта (стаття 141 КК України), незаконне розголошення лікарської таємниці (стаття 145 КК України) тощо.

    У разі наявності інформації про вчинення кримінального правопорушення пацієнт або його представник може повідомити органи Національної поліції України. За фактом вчинення кримінального правопорушення правоохоронними органами має бути проведено досудове розслідування, за результатами якого складається обвинувальний акт та справа передається до суду для притягнення винних осіб до відповідальності. Пацієнт, права якого порушено кримінальним правопорушенням, може до початку судового розгляду кримінальної справи подати цивільний позов у рамках кримінального провадження з метою відшкодування шкоди винною особою.

    Збирайте докази

    Необхідно пам’ятати, що незалежно від механізму, який застосовується для захисту прав пацієнта, велике значення має фіксація факту порушення прав та збір доказової бази, що підтверджує такий факт і розмір суми збитків завданих цим порушенням. Фіксувати та збирати докази доречно будь-яким допустимими законом засобами у вигляді письмових, речових, електронних доказів (довідки, листи, у тому числі електронні, елементи лікарських засобів чи техніки), висновків експертів, показань свідків тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 8 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Вашу матір перед смертю два рази госпіталізовували до медичного стаціонару. Докази цього мають бути в медиків. В неї були двостороння пневмонія та інфаркт-дві важкі хвороби. Тому Ваші шанси добитись прийняття мір проти таких медиків є досить невеликими. Ви маєте право звернутись із скаргою на бездіяльність медиків до головного лікаря їх медичного закладу.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами чи надати Вам інші юридичні послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України