Задайте вопрос юристу

776 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 18 сентября 2023, вопрос №92859 700₴

Студент ПТУ після університету, що робити як приймуть нові закони ?

Цього місяця мені виповниться 31 рік. Маю повну вищу освіту зі ступенем спеціаліста. Щоб отримати відстрочку від мобілізації, я поступив до ПТУ на денну форму навчання. У ПТУ мене проінформували, що вони передають списки студентів в військомат при зарахуванні, а також, як я чув, після закінчення навчання.

Мене цікавить, які наслідки можуть бути з цими списками студентів в військоматі?
Так як плануються нові закони стосовно студентів.
Може, на даний момент часу мені краще забрати свої документи з ПТУ?
Які ще можливі варіанти відстрочки по навчанню в моєму випадку, наприклад Аспірантура?
Я також хочу з'ясувати, чи я ще попадаю під відстрочку. Дякую!

Ответы юристов (9)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 14 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Олександр!

  За вказаних Вами умов Ви маєте право на відстрочку!

  Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

  Зокрема в ній зазначено:

  «Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

  {Абзац другий частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}"

  Для отримання відстрочки необхідно подати заяву до ТЦК з посиланням на зазначену норму закону та додати до неї такі документи:

  довідку форми 20,

  посвідчення учня ПТУ (за наявності).

  В ПТУ праві: вони повинні у разі зарахування Вас до учбового закладу надати інформацію про це до ТЦК у 7-денний термін.

  Згідно пункту 34 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 про «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

  "З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

  надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 4);"

  Що стосується долі списків студентів, які надає ПТУ до військкомату, то ця інформація буде автоматично перенесена в персональні справи призовників чи військовозобов'язаних. Далі того, скорше за все, не пійде.

  В законопроекті як раз не йдеться про неможливість отримання нижчої за рівнем освіти після вищої. Там йдеться про неможливість отримання другої вищої освіти та про обмеження у віці для отримання будь-якої вищої освіти.
  Звичайно, я би порадив Вам вступати до аспірантури. Це було б природнім переходом від отриманної Вами освіти до більш високого рівня навчання. Єдине що може завадити цьому - обмеження у віці. Щоправда в законопроекті Веніславського згадується і заборона на навчання в аспірантурі, але навряд чи депутати за таке проголосують.

  Також хочу звернути Вашу увагу на значення статті 58 Конституції України, яка розглядає питання неможливості зворотньої дії будь-якого закону.

  Для Вас це означає, що якщо Ви будете зараховані до ПТУ раніше за прийняття згаданого законопроекту, то Він Вас не стосуватиметься ні в який спосіб!

  З повагою, адвокат Айвазян.

  0 / 0
  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 14 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Олександре!

  Цього місяця мені виповниться 31 рік. Маю повну вищу освіту зі ступенем спеціаліста. Щоб отримати відстрочку від мобілізації, я поступив до ПТУ на денну форму навчання. У ПТУ мене проінформували, що вони передають списки студентів в військомат при зарахуванні, а також, як я чув, після закінчення навчання.Мене цікавить, які наслідки можуть бути з цими списками студентів в військоматі?

  Станом на зараз наслідків, зокрема негативних, не може бути ніяких. Ви маєте право на відстрочку станом на 18.09.2023 року.

  Так як плануються нові закони стосовно студентів.Може, на даний момент часу мені краще забрати свої документи з ПТУ?

  Якщо ми говоримо про перспективу, зокрема беремо до увагу можливе прийняття законопроєкту 9672, ми розуміємо, що за таких умов Ви не матимете права на відстрочку. Тому у цьому відношенні, звичайно, краще буде відрахуватись із ПТУ, аби не бути "на олівці", як то кажуть.

  Які ще можливі варіанти відстрочки по навчанню в моєму випадку, наприклад Аспірантура?Я також хочу з'ясувати, чи я ще попадаю під відстрочку. Дякую!

  Аспірантура, як варіант, також не підходить в світлі можливого прийняття законопроєкту 9672. Так, наразі зміни ще не прийняті. Все на рівні законопроєкту Верховної Ради України. Яких буде остаточний Закон - невідомо. Передбачати - неможливо і недоречно. Але, незважаючи на це, як на мій погляд, все одно не можна не приділяти йому потрібної уваги, тим паче з урахуванням інформаційної кампанії.

  Те, що він буде прийнятий, я не сумніваюсь зовсім. Питання - лише коли та у якій редакції.

  Моя думка така, що смикатись на аспірантуру зараз сенсу немає. Чому? Тому що вона, як і профтех, з високою долею ймовірності, не надасть Вам права на відстрочку. Вся проблема у віці, Вам більше 30 років.

  Чув, що можливо вік буде піднято до 35 років, але ця інформація дуже поверхова і не хочу ні сам, ні Вам радити брати її за основу.

  Продовжуйте навчатись в закладі професійної освіти, а за потреби - просто відраховуйтесь.

  Станом на зараз, повторюсь, у Вас є повне право на відстрочку від мобілізації.

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  ...

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти - РЕДАКЦІЯ СТАНОМ НА ЗАРАЗ.

  Всього доброго. Успіхів! З повагою!

  +1 / 0
  Турчин Ярослав Олексійович
  Турчин Ярослав Олексійович 14 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 15 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  ВІТАЮ ВАС, ПАНЕ ОЛЕКСАНДРЕ!

  Дія закону не має розповсюджуватись на правовідносини, що виникли до його прийняття. Якщо Ви вступили на навчання і отримали відстрочку на весь нормативний термін навчання - ДО набрання чинності згадуваним законопроектом в якості закону України (звісно, якщо його ще приймуть), то зберігаєте право на відстрочку від призову за мобілізацією, оскільки Закон не має зворотньої дії в часі крім обставин, коли він пом"якшує вину особи. У разі невизнання такого Вашого права ТЦК та СП - Ви можете його захищати в судовому порядку.

  Відповідно до статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

  Спроби інакшого застосування закону - грубе та цинічне порушення загальноєвропейських принципів верховенства права, одним із параметрів якого є принцип правової визначеності.

  У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.До події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності. Заборона зворотної дії є однією з важливих складових принципу правової визначеності.

  Принцип неприпустимості зворотної дії в часі нормативних актів знайшов своє закріплення в міжнародно-правових актах, зокрема і в Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини (стаття 7) на підставі якої діє Європейський суд з прав людини.

  Правова позиція, яка висловлена Верховним Судом України в постанові від 22 лютого 2017 року у справі № 6-2705цс16 тільки підтверджує, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

  Між тим як свідчить історія, принцип "закон зворотної сили не має" ("lex ad praeterіan non valet") був сформульований ще давньоримськими юристами на протидію сваволі законодавця, який надавав зворотної сили законам, що погіршували становище людей, піддавали їх несприятливим наслідкам за дії, які на час їх вчинення визнавалися законними. Отже, мета цього принципу - поставити заслін ущемленню прав і свобод людини з боку влади.

  Саме така спрямованість цього принципу робить його важливою гарантією безпеки людини і громадянина, їх довіри до держави, про що вірно зазначається в мотивувальній частині Рішення Конституційного Суду України.

  Надання зворотної сили законам, які передбачають розширення змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина чи звільнення їх від певних обов'язків, не може підірвати впевненість людей у стабільності свого правового становища. (Окрема думка судді Конституційного Суду України Козюбри М.І. (справа про податки).

  ОТЖЕ, за загальним правилом закон зворотної сили не має. Це правило надає визначеності і стабільності суспільним відносинам. Це означає, що закони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.

  Винятки з цього правила рідкісні і допускаються:

  а) за наявності вказівки в законі про надання йому (або окремим статтям) зворотної сили;

  б) у загальному правилі про неодмінне надання зворотної сили кримінальному закону, який скасовує або пом'якшує кримінальну відповідальність.

  Це правило зафіксоване в Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, ухваленому Генеральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 р. Воно повинне бути відтворене в кримінальних кодексах країн, які підписали цей міжнародний документ. У ст. 15 цього пакту, зокрема, говориться: «...не може призначатися важче покарання, ніж те, що підлягало застосуванню в момент вчинення кримінального злочину. Якщо після вчинення злочину законом встановлюється легше покарання, дія цього закону поширюється на даного злочинця».

  Більше того, на відміну від кримінального матеріального закону, новий кримінальний процесуальний закон не має зворотної дії навіть у тих випадках, коли його правила є більш сприятливі для учасників кримінального провадження. Повернення процесу (процесуальних дій) неможливе (Верховний Суд України, 17 грудня 2015 року, справа № 5-205кс15.

  ЩОДО ІНШИХ ПІДСТАВ ВІДСТРОЧКИ. Вичерпний перелік підстав викладено у положеннях статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
  В принципі, при виборі підстави за навчанням - Вам слід виходити з того, що нормативний термін навчання у професійно-технічній освіті не повинен перевищувати одного року, термін навчання на бакалавраті - 3 роки 10 місяців, магістратура - від 1 до 2.5 років, аспірантура - 4 роки. На який строк Вам розраховувати чи скільки триватиме війна - Вам ніхто не скаже наразі. Мої знайомі у Вашингтоні роблять прогнози припинення бойових дій на березень 2025 року. Будь-яка з освіт має свої ризики, але що прийде в голову законодавцю ніхто не знає... Слід виходити, що в першу чергу будуть припиняти найбільш легкий (доступний для простих смертних) та найбільш масовий вид навчання. Ніщо Вам не заважає вступити, а потім відрахуватись з однієї із форм навчання за власним бажанням чи взяти академічну відпустку тощо.

  Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
  • які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
  • опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  • жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
  • інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

  Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
  • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
  • військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
  • працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
  • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
  • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами;
  • жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

  Особи, зазначені в абзаці другому частини першої та в абзацах четвертому - дев’ятому частини третьої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

  Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.

  Гарного Вам вечора та успіхів у вирішенні наболілого питання!

  +1 / 0
  Дерій Владислав Олегович
  Дерій Владислав Олегович 14 дней назад

  Юрист, г. Полтава, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Олександре!

  Все залежить від того в якому виді відбудуться зміни до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

  Згідно Правил військового обліку військовозобов'язані повинні надавати ТЦК документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

  Якщо військовозобов'язаний не зможе підтвердити право на відстрочку - відповідно він може бути призваний під час мобілізації.

  Згідно пункту 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки РТЦК оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

  Законодавчо закріплено, що заброньовані підприємствами або визнані ВЛК тимчасово непридатними можуть отримати відстрочку до 6 місяців.

  До інших підстав фіксований термін дії відстрочки не визначений, тому право на відстрочку існує на час, поки існує обставина, через яку надається відстрочка.

  Військовозобов’язані втрачають право на відстрочку, якщо не підтверджується підстава через яку вони її отримали, наприклад:

  • комісія МСЕК не підтвердила інвалідність;
  • ВЛК не підтвердила непридатність до військової служби протягом 6 місяців;
  • одна з трьох дітей на утриманні чоловіка уже досягнула віку 18 років;
  • відпала необхідність здійснювати догляд, опіку, піклування осіб, які цього потребували;
  • військовозобов'язаний закінчив навчання в університеті, на аспірантурі чи докторантурі або ж звільнений з посади у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах чи організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи менш як на 0,75 ставки наукових і науково-педагогічних працівників;
  • строк дії бронювання завершився і його не відновили.

  Проте, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі (стаття 58 Конституції України), а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України ).

  Тому, якщо Ви оформили відстрочку, вона повинна бути зафіксована на спеціальному обліку ТЦК, бажано отримати відповідну відмітку у військово-обліковому документів та на який термін вона дійсна (проблема полягає в тому, що законодавчо ТЦК не зобов’язано ставити такі відмітки у військовий документ).

  Якщо ніде не зафіксовано, що Ви маєте відстрочку, то при повістці для уточнення даних – Вам буде складніше довести право на відстрочку згідно нової підстави. Не виключено, що доведеться відстоювати свої права в судовому порядку.

  Тепер щодо відповідей на Ваші запитання

  Мене цікавить, які наслідки можуть бути з цими списками студентів в військоматі?

  ТЦК може видати ПТУ розпорядження, щоб Ви явились для уточнення даних.

  Так як плануються нові закони стосовно студентів. Може, на даний момент часу мені краще забрати свої документи з ПТУ?

  Проходження законодавчих ініціатив у парламенті відбувається за встановленою процедурою, яка включає їх розгляд в комітетах, надання на ознайомлення народним депутатам, а також винесення на розгляд на пленарному засіданні Ради. Відповідні етапи відбуваються у визначені Регламентом терміни. Згідно з Регламентом, приблизні терміни ухвалення законопроєкту становлять близько 80 днів.

  Тому прийняття змін до закону не швидкий процес. Якщо Ви зараз заберете свої документи, Ви втратите право на відстрочку, яку маєте зараз. Крім того, при відрахуванні - ПТУ також подає списки до ТЦК.

  Які ще можливі варіанти відстрочки по навчанню в моєму випадку, наприклад Аспірантура?

  Якщо Ви поступите в аспірантуру, отримаєте відстрочку, Вам її зафіксують на спеціальному обліку ТЦК та поставлять відповідну відмітку у військовому квитку - Ви матимете право на відстрочку, навіть, після змін, які передбачені законопроектом 9672.

  З повагою, Дерій В.О.!

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 14 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора, Олександр!

  ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПТУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 14 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  доброго дня!

  Проект 9672

  на даний час це лише проект, змін не зареєстровано та не приймалося голосуванням депутатів у залі , мови про них йти не може.

  До того ж згідно ст. 58 Конституції України - Закони України не мають зворотної дії у часі, тож для діючих студентів змін не має бути.

  На думку ініціатора пана Веніславського - це буде стосуватись студентів від 30 і далі , які вступили після 24.02.22, якщо це друга вища освіта. (наприклад уже є будівельна, а тепер вступили на економіста)

  ст. 23 ЗУ «Про мобілізацію та моб. Підготовку» (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

  відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

  у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

  у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (магістерського)

  у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

  в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;

  в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України

  Вам необхідно до 1 жовтня подати заяву про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми № 20

  після аспірантури можете пройти далі по спеціальності на здобуття доктора наук по цій спеціальності це одна спеціальність буде просто вищого рівня.

  Отсрочка от мобилизации не будет распространяться на мужчин старше 30 лет, которые получают непоследовательное высшее образование, — министр образования Лисовый

  Для студентов-мужчин, которые еще не достигли 30 лет и получают последовательное образование, а также для педагогических работников, работающих в учебных заведениях (по основному месту работы не менее чем на 0,75 ставки), отсрочка будет сохраняться.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  0 / 0
  Богачевська Ольга Дмитрівна
  Богачевська Ольга Дмитрівна 13 дней назад

  Юрист, г. Винница, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  По-перше, на даний час це лише законопроєкт правки до якого можуть вноситися ще не один раз. Єдине, що вік в законопроєкті 30 та більше. От в цьому і буде питання, щодо вашої відстрочки в майбутньому.

  На сьогодні згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

  Зокрема:

  "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;" не підлягають призову.

  В законі жодним чином не згадується скільки освіт може отримувати людина. Мова йде про право отримання відстрочки на підставі зарахування до ВУЗУ з деною формою навчання

  Ви маєте право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації незалежно від їх ступеня. Головне фактично маєте бути зарахованим на навчання до українського вузу.

  +1 / 0
  Дерій Владислав Олегович
  Дерій Владислав Олегович 13 дней назад

  Юрист, г. Полтава, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  В доповнення до своєї відповіді...

  В раді зареєстровано 2 законопроекти про зміни до ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" 9672 та 9672-2 (за ним аспіранти матимуть право на відстрочку незалежно від віку). Можливо з'являться ще й інші, тому важко передбачити в якому остаточному виді буде виглядати підстава для відстрочки.

  На даний час, поки Ви являєтесь здобувачем освіти в ПТУ - Ви маєте право на відстрочку та не підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації.

  +1 / 0
  Крикун Сергій Павлович
  Крикун Сергій Павлович 13 дней назад

  Юрист, г. Днепр, 30 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

  " Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи...";

  "Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

  Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.".

  Указ Президента України " Про введення воєнного стану в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/64/2022#Text):

  " 3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".".

  "ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

  "..Додаток 2 до Порядку

  ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

  1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:...

  8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;.."

  ---

  Доброго дня, пане Олександре! Ймовірний закон законопроекту №9672 буде, матиме стосуватись правовідносин, що виникли після набрання цим законом чинності - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили у часі. Враховуючи, що Ви вже навчаєтесь у ПТУ, то обмеження віком 30 років з цілей відстрочки від призову на Вас не поширюється вже зараз, наперед. Крім ст.58 Конституції України про заборону зворотної сили закону, має місце також ст.19 Конституції про зоборону прмушення громадян робити те, що не передбачено законодавством та зоборону посадових осіб органів державної влади (службовців РТЦК та СП) виходити ха межі вимог законодавства ("Заборонено все, що прямо не дозволено законом"). З іншої сторони, правила військового обліку вимагають подання особою до РТЦК та СП документів, що підтверджують право на відстрочку, точніше,Ж як я вважаю, подання заяви (під реєстрацію її вручення на своєму примірнику) про підтвердження та оформлення відстрочки від призову під час мобілізації (з прикладенням копій документів про фактичне навчання), при цьому, про відстрочку не певним строком на розсуд ТЦК, а під час мобілізації, як визначено Законом. При зверненні до ТЦК моюливе нааправлення на ВЛК (що є правом ТЦК), але що не скасовує права на відстрочку. Важливо, як я вважаю, вимагати реєстрацію вручення заяви до направлення на ВЛК чи здійснення інших вимог ТЦК.

  0 / 0

Похожие вопросы