Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 19 сентября 2023, вопрос №92936 240₴

Виїзд за кордон з відкритим судовим процесом

Чи можу я виїхати за кордон якщо на мене відкрито судову провадження по усуненню перешкод у спілкуванні з дитиною?

Ответы юристов (9)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    33.3%

    Вітаю.

    Так, можете. Наявність такого провадження не завадить Вам виїхати за кордон, якщо Вам не заборонено виїзд судом або виконавцем. А враховуючи предмет провадження, така заборона не могла бути накладена.

    Тому можете спокійно виїздити.

    Успіхів Вам та всього доброго!

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    33.3%
    Богачевська Ольга Дмитрівна год назад

    Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня.

    Не перешкоджає перетину кордону наявність судових проваджень .

    Лище у випадку, якщо вже є рішення суду, яке передано на виконання до виконавчої служби або приватного виконавця, і у випадку не сплати боргу, виконавець звернувся до суду із заявою про заборону виїзду за кордон, а суд задовільнив дану заяву в такому випадку є заборона.

    Якщо не було обмежено право виїзду за кордон судовим рішенням або рішенням виконавця, маєте право на перетин кордону.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Вікторія!

    Завадити Вашому безперешкодному перетину кордон може лише заборона на виїзд! Підстав для такої заборони я у Вас не бачу!

    Головними причинами є заборгованість зі сплати аліментів, рішення суду про заборону виїзду за кордон, порушення проти вас кримінальної справи або відбування покарання, володіння особою інформацією, яка є державною таємницею.

    Дізнатися щодо обмежень чи заборони перетинати кордон України можна декількома способами, але найбільш надійний із них – подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.

    Запит можна подати особисто, здавши його до канцелярії, або надіслати листа на поштову адресу центру.

    У запиті обов’язково потрібно вказати:

    • прізвище, ім’я та по батькові;
    • місце проживання (місце перебування);
    • реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит.

    Для зручності можна зазначити адресу, на яку центр має надіслати відповідь (якщо вона відрізнятиметься від адреси вашого проживання або перебування).

    Перевірити, чи заборонено вам виїзд, можна онлайн за найбільш популярними причинами відмови в перетині кордону:

    Також існують спеціальні застосунки для перевірки, наприклад, Опендатабот:

    • встановіть Опендатабот;
    • відправте боту свій податковий номер (ІПН). Якщо ви в реєстрі боржників за несплату аліментів — виїзд заборонений;
    • надішліть боту своє прізвище, ім’я, по батькові — якщо ви у розшуку або є судова справа щодо виїзду, то виїзд заборонений.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрій день!

    Если судом не принято Ухвалу про заборону у перетині кордону , относительно Вас , то можете свободно пересечь границу Украины.

    только суд может принять решение о временном запрете пересекать границу Украины

    , а потом уже обращаются за вынесением определения в суд об запрете выезда за границу.

    Вот статья Гражданско-процессуального кодекса Украины

    Стаття 441. Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України

    1. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.

    {Частина перша статті 441 із змінами, внесеними згідно із Законом

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    2. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.

    3. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов’язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.

    {Частина третя статті 441 із змінами, внесеними згідно із Законом

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    4. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

    {Частина четверта статті 441 в редакції Закону

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    5. Суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.

    {Статтю 441 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    6. Суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов’язкової участі державного (приватного) виконавця.

    {Статтю 441 доповнено частиною шостою згідно із Законом

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    7. За результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала, яка може бути оскаржена.

    {Статтю 441 доповнено частиною сьомою згідно із Законом

    № 2475-VIII від 03.07.2018}

    8. Відмова у скасуванні тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю Вас, Вікторія! Якщо у Вас є право на виїзд в умовах воєнного стану (не є військовозобов"язаною) - то дана справа, яка має характер цивільно-правового судового спору - не може бути перешкодою для виїзду за межі України.

    В той же час Ви маєте усвідомлювати, що відповідно до частини 4 статті 12 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона справи несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

    Ваш виїзд за межі України не є поважною причиною неявки до суду за викликом і не може бути підставою для відмови у позові чи зупиненні розгляду позовної заяви батька дитини. В такому випадку суд може постановити рішення по справі без Вашої участі та без Ваших пояснень. Як правило - заочне рішення. Заочне рішення за новим процесуальним законодавством вступає в законну силу після 30 днів з дня його складення судом у повному обсязі та з цього часу може бути звернене до виконання.

    У разі Вашого виїзду за межі України з дитиною, адвокат батька дитини може звернутись до суду з позовом про відібрання у Вас дитини відповідно до статті 170 Сімейного кодексу України, зміну місця проживання дитини та вимагати повернення дитини до України у будь-якій країні Європи з якою у України є відповідні угоди про правову допомогу у сімейних та цивільних справах. В той же час, батько дитини може ініціювати кримінальне переслідування внаслідок за умови використання гуманітарного коридору й дозволу виїзду з дитиною за межі України в умовах воєнного стану - у разі, якщо на території Вашого проживання з дитиною не ведуться активні бойові дії та немає "прильотів".

    Тож зважте усі за і проти, а так само інтереси дитини. Адже, як правило, процес доведення колишніми чоловіком та дружиною одне одному "хто крутіший", намагання помститись за невиправдані надії подружнього життя, зраду та таке інше, спекулювання при цьому дитиною - йде на шкоду не стільки дорослим, скільки дитині, її психіці та майбутній можливості нормальної соціалізації та життя у суспільстві.

    Гарного Вам дня!

    Дерій Владислав Олегович
    33.3%

    Доброго дня!

    Подайте письмовий запит до Державної прикордонної служби України щодо інформації про обмеження права на виїзд за кордон Вас та Вашої дитини.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Zayava-stosovno-mozhlivogo-...

    З повагою, Дерій В.О.!

    Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Виктория!

    Запрет на выезд за границу может быть установлен только на основании решения суда, по обращению исполнительной службы.

    Чтобы владеть ситуацией, Вы имеете право подать заявление в Государственную пограничную службу Украины для получения информации о наличии/отсутствии запрета на выезд за границу по указанным Вами основаниям (рассмотрение до 30 дней), либо по адвокатскому запросу по договору с адвокатом (срок рассмотрения 5 рабочих дней).

    Гретченко Павло  Євгенович
    Гретченко Павло Євгенович год назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Так звичайно ви не обмежені в своїх прав щодо вашого процесу. Але можливо що Ваша участь в процесі обов"язкова ! Вам треба вирішити це питання щодо можливочті слухання без вашої участі або за допомогою відео конфіренції то що!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте право на перетин кордону, відкрите цивільне судове провадження, яким чином не завадить вам у перетині кордону,

    Якщо ви переживаєте за судове засідання, ви можете звернутися за допомогою до адвоката, який зможе захищати ваші права та інтереси, у разі вашої відсутності. Дякую. Звертайтесь


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024