Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 27 января 2020, вопрос №9349

Перевод на неполное рабочее время

Написала заявление на неполную рабочую неделю, в связи с тем, что у меня ребенок до 14 лет. Написала за 11 дней. Отдел кадров говорит, что этого времени недостаточно, заставляет переписывать заявление. как в действительности, за сколько дней нужно писать такое заявление?

Ответы юристов (1)

    Костюк Юлія  Володимирівна

    Добрий день!

    ст. 56 Кодексу законів про працю встановлена категорія осіб, яким роботодавець на їхнє прохання, за згодою сторін, зобов'язаний установити режим неповного робочого часу.

    Якщо роботодавець згодний (або зобов'язаний) установити співробітнику режим неповного робочого дня або тижня, то йому необхідно видати наказ про це. У наказі роботодавець вказує, на який період установлюється такий режим і кількість годин роботи, при переведенні на неповний робочий день або кількість днів, у випадку встановлення неповного робочого тижня.

    Підставою для видання такого наказу буде заява співробітника. У заяві співробітник повинен вказати: підстави для зміни режиму роботи; з якої саме дати, з якого часу та на яких умовах (шляхом зменшення кількості годин роботи протягом дня або кількості робочих днів протягом тижня); якщо право на такий режим роботи передбачено нормами КЗпП, то до заяви потрібно додати документ, що підтверджує це право працівника (наприклад, свідоцтво про народження дитини і т. д.).

    Тобто, законодавством не передбачено строку - за скільки днів до подання пишеться така заява. Режим роботи на умовах неповного часу встановлюється із дати, указаної працівником у заяві. Вам нічого переписувати не потрібно.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України