Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Така ситуація, що у Миколаєві коли працював - отримав поранення. Допомоги від держави немає,треба жити,працювати,а здоров'я наразі цього не дозволяє на 100 відсотків як раніше. Інвалідність оформляти,мені кажуть що це тимчасово,через роки 3,можливо 5 буде ліпше,но як до цього жити? На це питання мені не відповіли.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Миколо!
Для того, щоб отримати фінансову допомогу у разі поранення або загибелі цивільної особи через військові дії, перш за все, необхідно переконатися, що у даній територіальній громаді наразі проводиться виплата такої допомоги. Це можна зробити, перевіривши офіційний веб-сайт міської/сільської ради або звернувшись до органу соціального захисту населення за місцем проживання.
Важливо! Вищенаведений перелік носить ознайомчий характер і у кожній громаді може фактично відрізнятися. Рекомендуємо додатково уточнювати у своєму органу місцевого самоврядування.
Що варто знати заявнику
Розмір та порядок надання фінансової допомоги у звʼязку з пораненням або смертю цивільної особи затверджується рішенням відповідного органу місцевого самоврядування. Знайти його можна на офіційному веб-сайті міської/сільської ради.
Допомога є адресною, не залежить від отримання інших видів виплат заявником, та надається одноразово.
Її ромір відрізняється у кожній громаді, оскільки фінансові можливості громад різняться. З цієї ж причини, допомога може надаватися обмеженій кількості постраждалих.
Як правило, фіндопомога постраждалим від обстрілів надається виключно місцевим жителям та ВПО, які зареєстровані та проживають в межах відповідної територіальної громади. Рідкісні випадки, коли надавалась допомога і тим, хто був у громаді проїздом.
Для оформлення допомоги, звертатися необхідно до органів соціального захисту населення, які розташовані у громаді, де проживає та отримав вогневе ураження постраждалий. Адже у разі звернення до соцзахисту іншої громади, заявнику буде відмовлено.
Чітко встановлених обмежень за часом, протягом якого необхідно звернутися для оформлення та отримання даної допомоги, немає. Проте, зважаючи на ймовірний наплив заявників та обмежені фінансові можливості громад, звертатися необхідно якомога раніше.
Допомога від міжнародних та громадських організацій
Грошову допомогу у разі поранення або загибелі цивільної особи також можливо отримати від міжнародних та громадських організацій. Порядок оформлення та отримання допомоги від них відрізняється між собою та від тієї, яка надається органами місцевої влади.
У разі поранення цивільної особи, ми рекомендуємо звернутися на Гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за тел. 0-800-300-155, повідомити про обставини, за яких людина зазнала поранення, та залишити заявку на отримання підтримки від організації.
З повагою, адвокат Айвазян.