Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 28 сентября 2023, вопрос №93662 250₴

Инвалид с детства продление МСЕК

Повторная перекомисия припала на время военного положения. По ее истечению 4 апреля 2022 перестали выплачивать пенсию. Нахожусь сейчас за границей. По телефону врачи говорят нужно приехать лечь в больницу для обследования. Какой должен быть алгоритм моих действий по приезду в Украину? Военкомат или мсек?

Ответы юристов (8)

    Айвазян Юрій Климентійович
    12.8%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    Перш за все хочу наголосити на тому, про що Ви знаєте не гірше за мене: оскільки Ви є інвалідом з дитинства, то маєте безумовне право на відстрочку, що підтверджується абзацем 3 частини першої статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема в цій нормі зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    {Абзац третій частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Проте це не означає, що одразу по приїзді в Україну Ви повинні йти до ТЦК!

    Очевидно, Ви знаєте, що атмосфера в українських військоматах зараз, м'яко кажучи, напружена. Навряд чи хтось буде там особливо розбиратися, інвалід Ви чи ні: є чинний документ - значить інвалід, немає - не інвалід!

    Тому ризик того, що в ТЦК можуть навіть не звернути увагу на той факт, що Ви, по суті, - інвалід, і Вам лише необхідно поновити довідку МСЕК, а одразу направлять Вас на проходження ВЛК, де, знову ж таки, м'яко кажучи, не дуже церемоняться з визначенням придатності військовозобов'язаних з усіма витікаючими наслідками... дуже і дуже високий!

    Хоча може статися чудо, і після проходження ВЛК у висновку цієї комісії Вам зазначать "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку", але я не вірю в чудеса й тому не раджу перевіряти це на практиці.

    Тож, з огляду на зазначене, я наполегливо порадив би Вам почати своє перебування в країні з негайного вирішення питання з поновленням довідки МСЕК про інвалідність. Тим більше, що під час воєнного стану процедура проходження МСЕК істотно спрощена і за певних умов таку комісію можна пройти і заочно.

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2022 року № 225 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України" на період дії воєнного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування:

    у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;

    Кримська республіканська, обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі, міські, міжрайонні та районні медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативною комісією незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

    На період дії воєнного стану на території України:

    пункт 5 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 "Питання медико-соціальної експертизи", не застосовується;

    у разі неможливості направлення лікарем або лікарсько-консультативною комісією, в тому числі заочно, осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу в строки, визначені абзацом другим пункту 6 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 “Питання медико-соціальної експертизи”:

    рішення щодо продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або лікарсько-консультативною комісією;

    направлення лікарем чи лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу здійснюється не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.

    Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:

    осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;

    дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917.

    При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

    У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в особи з інвалідністю відсутня можливість пройти медико-соціальну експертну комісію, а в дитини з інвалідністю - лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    12.8%

    Доброго дня, Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності.

    Відтепер для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану.

    Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

    Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:

    • соціальні виплати;
    • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
    • засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
    • освітні послуги;
    • відповідні пільги.

    Крім того, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування – відповідно до постанови Уряду № 225 українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.

    Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

    Наголошуємо, що лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини.

    Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.

    Як це правильно зробити зателефонуйте на гарячу лінію мсек

    Національний контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19 – надає безоплатні консультації. Українці можуть отримати відповідь на будь-яке питання зі сфери охорони здоров'я, зокрема, і як продовжити термін дії інвалідності

    Дерій Владислав Олегович
    12.8%

    Доброго дня!

    Вам повинні були продовжити інвалідність та виплату соціальної допомоги, адже згідно пункту 3 постанови КМУ №225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України»

    Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:

    При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд. - Тому, зверніться на гарячу лінію МОЗ та вимагайте продовження соціальних виплат.

    У разі ж повернення до України відразу звертайтесь до закладу охорони здоров'я за направленням на МСЕК.

    Згідно п.15 Положення про медико-соціальну експертизу Комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, у тому числі за місцем їх проживання або місцем перебування у закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

    Проте, згідно частини 7 статті 38 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу " Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності (про військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, про військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України). - Тому з Вас крім направлення на МСЕК та паспорта, додатково можуть вимагати військово-обліковий документ (військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного).

    З повагою, Дерій В.О.!

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    12.8%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в особи з інвалідністю відсутня можливість пройти медико-соціальну експертну комісію, а в дитини з інвалідністю - лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.”.

    ПОСТАНОВА КМУ

    від 30. березня 2022 № 390

    "Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану"

    Гаряча лінія МОЗ – 0 800 505 201

    В умовах воєнного стану продовжує роботу гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я України. Оператори дають відповіді на найпоширеніші питання зі сфери охорони здоров’я щоденно з 8.00 до 20.00.

    Інформаційно-довідкова служба НСЗУ – 16 77

    162 постанова от 26.02.2022 гласит виплата соціальної допомоги дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років у лютому 2022 р. та в інших місяцях під час дії правового режиму воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після дати його скасування;

    Написати заяву на управління соціального захисту, вони не мали права призупинити виплати.

    Усі соціальні виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду.☎️ Питання регулювання соціальних виплат людям з інвалідністю належить до компетенції Міністерства соціальної політики України. Тож у разі питань ви можете звертатись на номер 15-39 або на «гарячу лінію» Національної соціальної сервісної служби України – (044) 289- 87-89.

    Людям з інвалідністю під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність. Якщо термін інвалідності закінчився під час дії воєнного стану, інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

    Ці положення регламентуються постановою КМУ від 30.03.2022 № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану». Відповідно до цих змін, продовжено строк дії інвалідності, відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю на весь термін дії воєнного стану на території України і 6 місяців після його припинення/скасування.

    Крім того, діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи МСЕК:

    соціальні виплати,

    реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні),

    засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо,

    освітні послуги,

    відповідні пільги.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    12.8%
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Пост. КМУ №225/2022 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/225-2022-%D0%B...):

    "1. Установити, що на період дії воєнного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування:

    1) у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;

    2) Кримська республіканська, обласні, центральні міські у мм. Києві та Севастополі, міські, міжрайонні та районні медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності та забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативною комісією незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності...

    3. Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:

    осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;

    дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).

    При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

    У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в особи з інвалідністю відсутня можливість пройти медико-соціальну експертну комісію, а в дитини з інвалідністю - лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.".

    ---

    Доброго дня, пане Олександре! По-перше, відповідно до п.3 наведеної пост. КМУ повторний огляд осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю підлягає до переносу за умови неможливості направлення особи на МСЕК, але не неможливості особи прибуття на МСЕК, як це передбачено п.1 постанови. Тобто необхідно, як я вважаю, отримати довідку сімейного лікаря чи ЛКК медичного закладу про неможливість направлення на МСЕК. По-друге, як вбачається з питання, Ви є повнолітньою людиною, тобто необхідним є зміна статусу "дитина з інвалідністю" на "особа з інвалідністю певної групи" тобто встановлення групи інвалідності. По-третє, посилання на автоматичне продовження строку інвалідності під час воєнного стану (яким, як мною наведено, таким не є) не поновлює виплату пенсії.

    Турчин Ярослав Олександрович
    12.8%

    Вітаю Вас, шановний пане Олександр! Дії щодо позбавлення Вас пенсії в умовах воєнного стану є незаконними. Якщо маєте електронний цифровий підпис (ЕЦП/КЕП) чи додаток "ДІЯ" можете зареєструватись на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ) та направити офіційний запит на підставі чого Вам перестали виплачувати пенсію по інвалідності. Крім того Ви можете повідомити, що Вашу інвалідність продовжено автоматично на період до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану на підставі пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2022 року № 225 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України" (доповненого згідно з Постановою КМУ № 390 від 30.03.202).

    https://portal.pfu.gov.ua/

    У разі відмови поновити виплати - в майбутньому затримку виплат можна буде оскаржити в суді та стягнути з ПФУ відповідні виплати.

    Дійсно є така проблема, і вона була ще з часів COVID-19, що Уряд пише в своїх постановах одне, а "безмізклі клерки" і "бездумні функції" на місцях діють так, як їм хочеться... Такі проблеми були у людей і з виплатами по безробіттю, на дітей, субсидіями на ЖКХ і з іншими соціальними виплатами по лінії соцзабезпечення та Пенсійного фонду, коли особи не могли з"явитись особисто, а подавали документи як встановлено законодавством через ту ж "ДІЮ", щоб клеркам "чолом бить", наче це вони зі своїх особистих грошей виплачують кошти, які по закону належать людям.

    Так само рекомендую знайти електронну пошту МСЕК за назвою або кодом ЄДРПОУ на печатці у Вашій довідці МСЕК, який присвоював Вам інвалідність та за допомогою офіційного листа скріпленого ЕЦП звернутись до них із листом, що Ви не можете з поважних причин, внаслідок знаходження за межами України під час воєнного стану, звернутися до них безпосередньо, а тому просите перенести повторний огляд на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування, відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2022 року № 225 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України"

    Хоча закон і не вимагає підписувати свої електронні звернення до органів влади електронним підписом, але я завжди рекомендую це робити, щоб уникнути казок від державницьких клерків та владних функцій, що Вони не виконали свій обов"язок, бо не могли ідентифікувати заявника.

    Підписати електронним цифровим підписом своє звернення складене у форматі WORD або конвертований в формат PDF можна за допомогою державного сервісу, який надає Міністерство цифрової трансформації України як центральний засвідчувальний орган.

    Ось посилання: https://czo.gov.ua/sign

    Звернення громадян подаються згідно з вимогами, визначеними статтею 5 Закону України "Про звернення громадян":

    Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

    Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

    Обов"язково зазначте у листі, що наполягаєте на наданні відповіді на Вашу електронну пошту із використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП/ЕЦП) посадової особи.

    Відповідно до пункту 3 згадуваної Постанови КМУ, Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:

    осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;

    дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).

    При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

    ОТЖЕ, якщо Ви з невстановлених достовірно причин не з"явились на МСЕК - Ваша інвалідність мала бути продовжена автоматично відповідно до приписів Уряду України на час до проходження повторного огляду після завершення або припинення воєнного стану.

    Тому припинення Вам виплат є незаконним і може усуватися в досудовому або судовому порядку.

    В рамках досудового процесу рекомендую Вам звернутися письмово на Урядовий контактний центр за посиланням

    https://ukc.gov.ua/

    Не знаю як зараз, але попередні роки - Урядовий контактний центр через приписи обласним державним адміністраціям та центральним органам виконавчої влади та через електронний контроль реагування на звернення громадян - дуже активізував діяльність бюрократів, які втратили зв"язку з реальністю та творили все, що і як їм заманеться в своїх маленьких "управлінських губерніях та волостях".

    Маю надію, що ця моя відповідь Вам допоможе практично вирішити Ваше питання.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович
    13.2%

    Вітаю.

    Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно.

    Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Звертаємо увагу, що всі надіслані документи мають бути складені українською мовою.

    Далі ваш пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

    Якщо ж раптом ви не можете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я. Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування.

    Як продовжити дію довідки про інвалідність, якщо ви виїхали за кордон?

    Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном під час дії воєнного стану, і у вас завершився термін дії довідки про інвалідність?

    У разі, якщо такий термін завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

    Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

    Якщо вашій дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, адже критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих.

    У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Токмач Галина Миколаївна
    10%

    Вітаю!

    Инвалид с детства продление МСЕК - воєнний стан є підставою лише для продовження виплати пенсії чи соціальної допомоги по інвалідності. Однак, довідка до акту огляду МСЕК автоматично не продовжується. Зверніть увагу, що у постанові КМУ № 390 вказано (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/390-2022-%D0%B...):

    “3. Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:

    осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;"..

    Якщо Ви знаходитеся на підконтрольній території України, то звичайно можете звернутися до сімейного/лікуючого лікаря, отримати направлення та пройти повторну МСЕК.

    Однак, Ви не зобов'язані самостійно йти до ТЦК/військкомату та доводити своє право на відстрочку від мобілізації. Оскільки обов'язкова явка лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).

    При цьому, відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):

    Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації

    3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

    Всього найкращого!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024