Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день!
Скажите пожалуйста, если в свидетельство о рождении ребенка, вписать отца, по обоюдному согласию обоих родителей, будет выдано новое свидетельство о рождении? Или будет дополнительно справка? (Изначально, отец был вписан со слов матери)
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Юрист, г. Одесса, 11 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день. Вам будет выдано новое свидетельство о рождении ребенка с заполненной графой "отец". Фамилию и имя ребенка можете оставить прежним, а отчество изменится.
Адвокат, г. Одесса, 15 лет опыта
Добрый день.
Будет выдано повторное (новое) свидетельство о рождении ребёнка. В граве "отец ребёнка" вместо фамилии матери появится фамилия отца (родителя), имя и отчество тоже изменятся (если не будут совпадать с вписанным отцом). Старая справка относительно регистрации ребёнка со слов матери будет уже не действительна. Можно получить новую Выписку из Государственного реестра актовых записей гражданского состояния, где будет полная информация об отце ребёнка. Но главным документом будет повторное свидетельство о рождении. Выписку можно будет взять в любое время и она не обязательна.
Если в ЗАГСе будут морочить голову по поводу вписывания отца ребёнка в свидетельство о рождении, смогу помочь.
С уважением, Чернуцкий В.П.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Алла!
Вам видадуть повторне свідотцтво про народження.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Процедура повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану досить врегульована наказом Міністерства юстиції України, який називається "Правила державної реєстрації актів цивільного стану".
Згідно з цим порядком за повторною видачею свідоцтва про народження дитини можуть звернеться:
Особам, які позбавлені батьківських прав дублікат свідоцтва про народження не видається.
Які документи вам знадобляться для відновлення свідоцтва про народження
Вам знадобиться наступний перелік документів на відновлення втраченого свідоцтва про народження:
Також звернути увагу, що Міністерство юстиції України має свій портал онлайн послуг, серед яких і повторна видача документів відділами реєстрації актів цивільного стану. У нинішніх умовах це дуже актуально, оскільки будучи в будь-якому місті ви можете отримати послугу, не виходячи з дому просто переходячи за наступним посиланням: https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/zayava/ .
Для отримання свідоцтва повторно вам необхідно звернутися в будь-який територіальний відділ РАЦСу. Якщо ви до цих пір проживаєте там, де вам видавався документ, то це істотно полегшить завдання, оскільки повторна видача відбувається на основі актового запису за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян, і також перевіряються архівні записи відділу РАЦСу, який видавав документ.
Якщо ж ви змінили місце проживання, то в такому випадку звертайтеся до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання, вони ж в свою чергу пишуть запит до органу, який видавав документ.
Скільки відновлюється свідоцтво про народження
Людям, які особисто звернулися до відділу реєстрації актів цивільного стану, видача свідоцтва про народження повторно здійснюється в день звернення за таких умов:
Якщо ж з певних причин ви звернулися поштовими засобами зв'язку, повідомляючи про втрату свідоцтва про народження, то відновлене свідоцтво пересилається поштовими засобами зв'язку протягом 7 днів, але не Вам особисто, а на відділ РАЦСу за вашим місцем проживання, в якому ви вже отримуєте документ особисто при пред'явленні паспорта.
ВАЖЛИВО! У разі відмови РАЦСу видавати вам необхідний документ, домагайтеся того, щоб подібна відмова була оформлена письмово. Після цього можна звертатися до суду по місцю реєстрації.
---
Дубликат в военный стан
- З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану!
Звертаємо вашу увагу, що навіть за таких умов відділи державної реєстрації актів цивільного стану ПРАЦЮЮТЬ у штатному режимі, крім міст/районів, де такої можливості немає у зв'язку з веденням активних бойових дій.
Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника: народження – незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків.
Державна реєстрація народження можлива виключно при пред'явленні паперового Медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о.
Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян НЕ ВИДАЮТЬСЯ у зв'язку з тимчасовою відсутністю доступу до нього у окремих регіонах з активними діями військового характеру. Натомість, для підтвердження підстави запису відомостей про батька видається інформаційна довідка про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Киев, 10 лет опыта
Вам видадуть нове свідоцтво вже з новими даними.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно статті 134 Сімейного кодексу України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
З повагою, Дерій В.О.!
Всього доброго!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Алла!
Добрый день!Скажите пожалуйста, если в свидетельство о рождении ребенка, вписать отца, по обоюдному согласию обоих родителей, будет выдано новое свидетельство о рождении? Или будет дополнительно справка? (Изначально, отец был вписан со слов матери)
Звичайно, що буде видано свідоцтво про народження дитини з новими даними про батьків, зокрема про батька.
СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 21-22, ст.135)
Стаття 134. Внесення змін до актового запису про народження у разі визнання батьківства, материнства
1. На підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Успіхів. Всього доброго! З повагою.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗдравствуйте, Алла! Да. Это возможно как путём подачи обоюдного заявления родителей в ЗАГС, так и в судебном порядке, если существует спор. В таком случае выдается новое свидетельство о рождении ребёнка.
Згідно з підпунктом 2.16.16. пункту 2.16 Розділу ІІ Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 за наявності заяви матері та батька дитини про визнання батьківства в актовий запис про народження, який складено відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України, уносяться відомості про батька, змінюється по батькові дитини і, на бажання батьків, змінюється її прізвище.
Згідно з частиною другою статтею 125 СК України якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:
1) за заявою матері та батька дитини;
3) за рішенням суду.
Відповідно до частини першої статті 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно з частиною першою, другою статті 128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 128 СК України, позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Згідно з частиною четвертою статті 128 СК України, позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Частина перша статті 134 СК України передбачає, що на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Відповідно до частини першої статті 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 (з відповідними змінами), при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Згідно з п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
___
ТО ЕСТЬ, Вы имеете законное право на внесение изменений в Актовую запись о рождении ребёнка на основании обоюдного заявления и ссылка на необходимость обращаться для этого в суд - незаконна. Но судебный порядок может иметь место, если между матерью ребенка и лицом, считающим себя отцом - в наличии спор.
Сотрудники органов ЗАГС могут иметь устные указания чинить препятствия во внесении таких изменений, в связи с тем, что наличие трёх детей является основанием для отсрочки от мобилизации и государство эту "схему" уже поняло и пытается искусственно ограничивать.
В любом случае Вы не лишены права, в случае чего, обжаловать незаконные решения органа ЗАГС (в административный суд) или внести изменения в судебном порядке (гражданский суд) - по собственному выбору.
С уважением, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, буде виписано нове свідоцтво про народження.
Загальні положення про внесення змін до актового запису про народженняДержавна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті, з якими пов'язано виникнення, зміна та припинення певних правових відносин між фізичними особами та державою.
Державна реєстрація акту цивільного стану проводиться шляхом складання актових записів цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях у присутності заявника. На підставі складеного актового запису цивільного стану у повній відповідності до нього видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану.
Суб’єкти реєстрації актів цивільного стануВідповідно до частини першої-четвертої статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» суб’єктами реєстрації актів цивільного стану є:
- відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження;
- виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті;
- дипломатичні представництва і консульські установи України проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті щодо громадян України, приймають і розглядають заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Державна реєстрація зміни імені та розірвання шлюбу проводиться дипломатичними представництвами і консульськими установами України лише щодо громадян України, які постійно проживають за кордоном.
Заявники:Внесення змін до актового запису про народження проводиться за заявою:
Внесення змін до актових записів цивільного стану за дорученням або через представника не дозволяється. Разом з тим, заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін до актового запису про народження і не може бути подана особисто, може бути подана через представника або надіслана поштою за умови її нотаріального засвідчення.
Подача заяви про внесення змін до актового запису про народженняРеєстрація заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, поданих до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заявником особисто та отриманих від інших відділів, проводиться у журналі обліку заяв встановленої форми.Заява повинна бути заповнена розбірливо, у ній мають бути надані вичерпні відповіді на всі запитання.Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.Якщо заявник не володіє державною мовою, заява може бути складена іншою особою в присутності перекладача та підписана заявником, про що на ній робиться відповідний запис.Заявник повинен бути ознайомлений з даними, внесеними до актового запису цивільного стану, який засвідчується печаткою і підписом керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану та посадової особи, яка провела державну реєстрацію акту цивільного стану та засвідчений підписом заявника
Порядок внесення змін до актових записів про народження: порядок подання та термін розгляду заявЗміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.Відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
Порядок подання:Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" заява подається при пред’явленні заявником паспорта або паспортного документа.Громадяни України, а також іноземці і особи без громадянства, які проживають за кордоном, подають аналогічну заяву про внесення змін до актового запису про народження, складеного органом державної реєстрації актів цивільного стану України, до дипломатичного представництва або консульської установи України.
Термін розгляду заяв про внесення змін до актового запису про народженняПитання про внесення змін до актових записів про народження розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.Відповідно до п. 1.10 Правил внесення змін за наявності поважних причин цей термін продовжується з письмового дозволу керівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (за місцем їх подання), але не більше, ніж на три місяці.
На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обгрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису у висновку мають бути чітко вказані причини відмови. При врученні (направленні) висновку про відмову заявнику одночасно роз’яснюється порядок його оскарження.
Підстави для внесення змін в актові записи про народженняПідставами для внесення змін в актові записи про народження є:
Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.
Особливі випадки внесення змін до актового запису про народженняВнесення змін до актового запису про народження дитини, яка усиновленаНа підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
Право усиновлювача на зміну відомостей про місце народження та дату народження дитиниВідповідно до ст.230 СКУ особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народження дитини Але дата народження може бути змінена не більш як на 6 місяців, тобто усиновлений може бути записаний у межах 6 місяців раніше або, навпаки, пізніше його фактичного народження. У рішенні про усиновлення суд змінює відомості про місце народження та дату народження дитини, якщо це відповідає її інтересам.
Внесення змін до актового запису про народження у разі визнання батьківства, материнстваНа підставі заяви осіб, зазначених у статті 126 Сімейного Кодексу України, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.У разі зберігання ж актового запису про народження, до якого потрібно внести зміни у зв'язку з визнанням батьківства, в архіві іншого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України відділ, який прийняв заяву про визнання батьківства на підставі рішення суду про визнання батьківства, або про встановлення факту батьківства, у триденний строк надсилає відповідний запит щодо підтвердження відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даних паперового носія актового запису. Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян та отримане підтвердження додаються до заяви.Якщо в актовому записі про народження дитини батьком указаний чоловік заявниці або інша особа (за винятком випадків, передбачених статтею 135 Сімейного кодексу України), то у внесенні змін стосовно визнання батьківства має бути відмовлено до вирішення судом питання щодо виключення з актового запису про народження відомостей про батька.Заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін, може бути подана до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про народження (крім випадків, коли актовий запис про народження складено дипломатичним представництвом або консульською установою України) або за місцем постановлення рішення суду про визнання батьківства.Якщо заява про визнання батьківства, яка є підставою для внесення змін до актового запису про народження після державної реєстрації народження, не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови засвідчення справжності підпису нотаріально. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.Разом із заявою про внесення змін до актового запису про народження заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Юрист, г. Мирноград, 13 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
будет выдано новое свидетельство о рождении? - так, буде. Державна реєстрація акту цивільного стану проводиться шляхом складання актових записів цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях у присутності заявника. На підставі складеного актового запису цивільного стану у повній відповідності до нього видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану.
Крім того, згідно ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Всього найкращого!