Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 жовтня 2023, питання №95119

Відстрочка по догляду за бабусею

В мене з родичів одна бабуся,який 80 років, батьків немає. Як мені оформити за нею догляд, щоб не бути мобілізованим.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олеже!

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;"

    Отже, якщо в бабусі, окрім Вас, немає більше родичів які б мали змогу за нею доглядати, то Ви можете оформити постійний догляд за нею. Для того вона повинна отримати довідку ЛКК форми 080-4 про потребу у постійному догляді. Направлення на ЛКК видає сімейний лікар. Отримавши дану довідку Ви можете звернутися до соцзахисту з приводу отримання компенсації на догляд на непрофесійній основі або ж написати заяву до Викокому міської ради про надання Вам акту встановлення факту здійснення догляду.

    Маючи на руках довідку ЛКК та один з вищезазначених документів будете мати прво на відстрочку. Також бажано проживати разом з бабусею та мати спільне місце реєстрації.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України