Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю.
Підкажіть, будь ласка, за місцем несення служби в поліції чоловік отримав службове житло. В цій квартирі ми проживало 3 роки із двома неповнолітніми дітьми. Квартиру отримували в новобудові без ремонту. Все зроблено за власні кошти. Квартиру зараз на етапі виведення її із числа службових та передачі на баланс ради.
Чи можуть бути проблеми із приватизацією цієї квартири, якщо у власності є інша квартира, яка знаходиться в іншій області?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЗаконом України «Про приватизацію державного житлового фонду» передбачено, що приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на те органами, що створюються державними органами виконавчої влади на місцях чи органами місцевого самоврядування, а також державними підприємствами, організаціями, установами, в повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.
У статтті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено такі основні умови, виключно з дотриманням яких може відбутись приватизація:
Першою умовою для проведення приватизації є її здійснення уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.
Відповідно до статті 3 згаданного Закону:
"Приватизація здійснюється шляхом:
безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;"
Стаття 5 Закону зазначає наступне:
Порядок розрахунків при приватизації квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку
1. Якщо загальна площа квартир (будинків), що підлягають приватизації, відповідає площі, передбаченій абзацом другим статті 3 цього Закону, зазначені квартири (будинки) передаються наймачеві та членам його сім'ї безоплатно.
До членів сім'ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають в квартирі (будинку) разом з наймачем або за якими зберігається право на житло.
2. Якщо загальна площа квартири менше площі, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймачу та членам його сім'ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.
3. Якщо загальна площа квартири (будинку) перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймач здійснює доплату цінними паперами, одержаними для приватизації державних підприємств чи землі, а у разі їх відсутності - грошима. Сума доплат визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра.
4. Право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які постійно проживають в цих квартирах (будинках) або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію цього Закону.
5. Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.
Отже, виходячи з вищезазначенного треба розуміти квартира якою площею вже була приватизована.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно із законодавством, органи приватизації та органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом.
Перелік таких випадків чітко визначений у законодавстві та є вичерпним. До них належать :
Згідно Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян
17. Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім'ї на умовах найму квартиру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію. Зразок бланка заяви наведено у додатку 2.
18. Громадянин подає до органів приватизації такі документи:
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Всього доброго!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо та квартира не була приватизована вами, проблем не буде. Громадян України має право на безкоштовну приватизацію один раз.
Порядок приватизаціїКуди звернутисяПриватизація здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.
Перелік необхідних документівГромадянин подає до органів приватизації такі документи:
За малолітніх та неповнолітніх членів сім’ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або опікуни. Згоду на участь у приватизації дітей батьки (усиновлювачі) або опікуни засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини (пункт 13 Положення).
Прийняття рішенняОрган приватизації приймає рішення про передачу квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах у власність громадян та на підставі вказаного рішення орган видає свідоцтво про право власності та реєструє його у спеціальній реєстраційній книзі (пункт 23 Положення).
Свідоцтво про право власності підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олено!
Підкажіть, будь ласка, за місцем несення служби в поліції чоловік отримав службове житло. В цій квартирі ми проживало 3 роки із двома неповнолітніми дітьми. Квартиру отримували в новобудові без ремонту. Все зроблено за власні кошти. Квартиру зараз на етапі виведення її із числа службових та передачі на баланс ради.Чи можуть бути проблеми із приватизацією цієї квартири, якщо у власності є інша квартира, яка знаходиться в іншій області?
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про приватизацію державного житлового фонду
Стаття 3. Способи приватизації
Приватизація здійснюється шляхом:
безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;
продажу надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.
Передача у власність громадян житлових приміщень у гуртожитках здійснюється з одночасною передачею їм у спільну сумісну власність допоміжних приміщень (приміщень загального користування).
Стаття 6. Безоплатна передача квартир (будинків) незалежно від розміру їх загальної площі
1. Незалежно від розміру загальної площі безоплатно передаються у власність громадян займані ними:
однокімнатні квартири;
квартири (будинки), одержані у разі знесення або відселення всіх сімей з будинків (частин будинків), які належали їм на праві власності, якщо колишні власники не одержали за ці будинки (частини будинків) грошової компенсації;
квартири (будинки), в яких мешкають громадяни, котрим встановлена ця пільга Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
квартири (будинки), в яких мешкають громадяни, удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, особи з інвалідністю I і II груп, особи з інвалідністю з дитинства, ветерани праці, що пропрацювали: не менше 25 років - жінки, 30 років - чоловіки, ветерани Збройних Сил та репресовані особи, реабілітовані згідно із Законом України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
{Абзац п'ятий пункту 1 статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2325-VIII від 13.03.2018, № 2443-VIII від 22.05.2018}
квартири (будинки), в яких мешкають сім'ї загиблих при виконанні державних і громадських обов'язків та на виробництві;
квартири (будинки), в яких мешкають військовослужбовці, котрим встановлена пільга Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
квартири (будинки), в яких мешкають багатодітні сім'ї (сім'ї, що мають трьох і більше неповнолітніх дітей).
...
Стаття 8. Організація проведення приватизації та оформлення права власності
1. Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.
2. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цій квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку.
3. Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.
Передача житлових приміщень у гуртожитках у власність мешканців гуртожитків здійснюється відповідно до закону.
4. Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства).
5. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 цього Закону оформляється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.
6. Оплата вартості приватизованого житла може провадитись громадянами в розстрочку на 10 років за умови внесення первинного внеску в розмірі не менше 10 відсотків суми, що підлягає виплаті. При цьому громадянин дає органу приватизації письмове зобов'язання про погашення суми вартості, що залишається несплаченою.
7. Органи приватизації, що здійснюють приватизацію державного житлового фонду, мають право на діяльність по оформленню та реєстрації документів про право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку.
8. Вартість послуг з оформлення документів на право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку оплачується громадянами за розцінками, що встановлюються місцевими органами виконавчої влади.
9. Державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону.
У разі банкрутства підприємств, зміни форми власності, злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу або ліквідації підприємств, установ, організацій, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній (у тому числі гуртожитки) одночасно передається у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад.
Нежилі приміщення житлового фонду, які використовуються підприємствами торгівлі, громадського харчування, житлово-комунального та побутового обслуговування населення на умовах оренди, передаються у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських Рад народних депутатів.
Порядок передачі житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні підприємств, установ чи організацій, у комунальну власність визначається Кабінетом Міністрів України.
10. Органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом.
ВИСНОВОК: ЗАГАЛОМ ВАМ НЕ ПОВИННІ ВІДМОВИТИ У ПРИВАТИЗАЦІЇ, ЯКЩО МИНУЛА КВАРТИРА ТАКОЖ НЕ БУЛА НАБУТА У ВЛАСНІСТЬ У ДАНИЙ СПОСІБ.
Всьог доброго! Успіхів.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Для получения свидетельства о праве собственности заявителю необходимо подать в отдел приватизации жилья паспорта всех совершеннолетних и свидетельства о рождении всех несовершеннолетних жителей квартиры, а также погашение корешков платежных поручений.
Свидетельство на право собственности на квартиру подлежит обязательной регистрации в органе государственной регистрации прав на недвижимое имущество. К 1 января 2013 таким органом является БТИ, после - созданная при Министерстве юстиции Государственная регистрационная служба Украины (Укргосреестр).
ОБратите внимание на
" Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян
Наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства Українивід 16 грудня 2009 року N 396
...
25.
У разі втрати або зіпсування
свідоцтва про право власності
за письмовою заявою власника (співвласників) органом приватизації видається його дублікат. "
Вам нужно обратиться с соответствующим заявлением в орган приватизации. И уже в зависимости от ответа - определять дальнейший алгоритм.
Если ответ был положительным, то должні выдать свидетельство.
---
Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно один раз.
Право на приватизацію житлових приміщень одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.
Громадяни, які проживають , набувають право на приватизацію займаних жилих приміщень після передачі таких приміщень у комунальну власність та за умови, що вони фактично проживають у таких приміщеннях на правових підставах і тривалий час (не менше п'яти років).
Приватизувати кімнату в приміщенні мають право українці та члени їхніх сімей, в яких немає іншого житла.
Разом з документами подається витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність у власності житла.
Таким чином, законом заборонено надання дозволу на приватизацію тим особам, в кого вже є житло. Але ніде не вказано, що не можна приватизувати кімнату, якщо таке житло було раніше. Отже, якщо Ви продасте або подаруєте свою квартиру, при цьому Ви прописані в приміщенні не менше 5-ти років, то Вам повинні надати дозівл на приватизацію.
З повагою, Костянтин Гончаренко