Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 25 октября 2023, вопрос №95567 500₴

Отримання громадянства закордоном та допомога

Я скоро народжуватиму дитину у Франції, хочу дізнатися, чи можу я отримати допомогу від України? Якщо моя дитина народиться закордоном і отримає українське громадянство таким чином, щоб це не завадило в майбутньому( через 5 чи 13 років) отримати французьке громадянство. Ні мама ні тато не мають поки що французького громадянства. Якщо дитина народиться у Франції, то в неї не може бути одразу французького громадянства, тобто це означає, що він(вона) народиться без громадянства і якщо не отримає українське, потрібно чекати роками на французьке? Чи буде мати право моя дитина виїхати кудись закордон або в Україну, якщо не матиме громадянства?

Ответы юристов (5)

    Турчин Ярослав Олександрович
    20%

    Вітаю Вас, Катерино!

    Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України, що, як і раніше, керуються спеціальним нормативним документом – Інструкцією про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України від 23.05.2001 № 32/5/101.

    https://minjust.gov.ua/news/ministry/poryadok-derj...

    Реєстрація народження дитини за кордоном відповідно до Інструкції провадиться консулом з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

    Зазначена дія провадиться за місцем народження або за місцем проживання батьків дитини або одного з них за їх письмовою заявою, а в разі хвороби, смерті батьків або з інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, у якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.

    Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини – не пізніше трьох діб.

    Інструкція передбачає, що для реєстрації народження дитини до уваги консула мають бути подані наступні документи:

    • документ медичного закладу про народження дитини. У виняткових випадках, при народженні дитини поза медичним закладом, – довідка лікаря, який надавав допомогу при пологах. У разі народження дитини вдома без медичної допомоги факт і час народження повинні бути підтверджені підписом двох свідків, присутніх при пологах, із зазначенням їхніх прізвищ, імен та по батькові, місця проживання і документів, що посвідчують їх особи, а також медичним документом про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (приватного лікаря);
    • паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків). Якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то відомості про другого з батьків у такому випадку зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та національність в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються;
    • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі, спільна заява матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком дитини, спільна заява батька дитини та чоловіка, який перебуває у шлюбі з її матір’ю). У разі відсутності свідоцтва про шлюб для внесення відомостей щодо батька дитини, який перебуває у шлюбі з її матір’ю, витребовується копія відповідного актового запису.

    ОТЖЕ, Ваша дитина має право на отримання громадянства України та оформлення свідоцтва про народження України у відповідній Консульській установі України за місцем проживання / перебування та народження дитини.

    Щодо державної допомоги

    Для отримання державної допомоги при народженні дитини за кордоном, один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Відповідні зміни затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 340 від 18 квітня 2023 р. і діють у період воєнного стану.

    Як роз’яснив Департамент соціального захисту КМДА, батьки, чиїм зареєстрованим місцем проживання є Київ, мають надіслати документи на поштову адресу свого районного управління праці та соціального захисту населення.

    Документи, що засвідчують народження дитини, видають українські консульства або дипломатичні установи (посольства) у країні народження дитини. Щоб ці документи легалізувати, потрібно зробити офіційний переклад українською мовою, завірений консульською печаткою.

    Зауважте, що батьки (опікуни) дітей, народжених в Україні, звертаються із заявою особисто до ЦНАПу за місцем проживання (перебування) або через електронні додатки «Дія» та «єМалятко».

    Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

    Для призначення допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

    1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

    2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

    Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

    Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел.: (044) 408-03-35.

    Довідково. Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

    Державна допомога сім’ям з дітьми виплачується щомісяця за вибором: або через «Укрпошту» за місцем проживання, або шляхом перерахування коштів на особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку.

    Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. Згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» установлено, що визначені статтею 6 цього Закону, строки звернення щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми продовжуються на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, та один місяць після дати його завершення.

    Маю надію, що моя відповідь допомогла Вам.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Доброго дня!

    Я скоро народжуватиму дитину у Франції, хочу дізнатися, чи можу я отримати допомогу від України?

    Так, зможете. Для отримання державної допомоги при народженні дитини за кордоном, один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Відповідні зміни затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 340 і діють у період воєнного стану.

    Документи, що засвідчують народження дитини, видають українські консульства або дипломатичні установи (посольства) у країні народження дитини. Щоб ці документи легалізувати, потрібно зробити офіційний переклад українською мовою, завірений консульською печаткою.

    Але, якщо Ви не збираєтесь реєструвати дитину громадянином України - відповідно допомогу Ви не зможете отримати

    Якщо моя дитина народиться закордоном і отримає українське громадянство таким чином, щоб це не завадило в майбутньому( через 5 чи 13 років) отримати французьке громадянство. Ні мама ні тато не мають поки що французького громадянства. Якщо дитина народиться у Франції, то в неї не може бути одразу французького громадянства, тобто це означає, що він(вона) народиться без громадянства і якщо не отримає українське, потрібно чекати роками на французьке?

    Відповідно до українського законодавства, дитина, батьки якої на момент її народження перебували в громадянстві України, є громадянином України незалежно від того, чи народилася вона на території України, чи за її межами. Тобто кожна дитина народжена за межами України від українських батьків є громадянином України за народженням.

    Якщо ваша дитина народилася у Франції, слід насамперед (протягом п’яти днів) зареєструвати малюка у мерії. Там вам видадуть французьке свідоцтво про народження. Слід розуміти, що у вашої дитини не буде іншого, українського, свідоцтва про народження. А у Франції свідоцтво про народження (acte de naissance) — це один з основних документів протягом усього життя.

    Щоб оформити вашій дитині українське громадянство, ви повинні звернутися особисто до консульського відділу Посольства України у Франції, попередньо підготувавши необхідні документи. Детальний перелік потрібних документів можна знайти в розділі «Набуття громадянства України за народженням» на офіційному сайті українського посольства: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva.

    Чи буде мати право моя дитина виїхати кудись закордон або в Україну, якщо не матиме громадянства?

    Якщо Ви не зареєструєте дитину громадянином України - вона вважатиметься особою без громадянства. Це несе певні складності в перетині кордону та переоформленні документів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Катерина!

    Ви можете дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини. Для того Вам потрібно надіслати заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання. Разом із заявою Ви повинні надіслати видані компетентними органами Франції та легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

    Коли народиться дитина Ви повинні протягом п’яти днів зареєструвати її у мерії. Там вам видадуть французьке свідоцтво про народження.

    Після отримання іноземного свідоцтва про народження дитини, Вам буде необхідно звернутися до дипломатичного представництва або консульської установи України у Франції. Це буде потрібно для реєстрації народження дитини за українським законодавством. Подати заяву про реєстрацію народження дитини необхідно не пізніше одного місяця з дня народження дитини. За реєстрацію консульський збір не стягується. Для цього до консульства потрібно подати такі документи:

    • заява про реєстрацію народження дитини (зразок можна отримати в консульстві);
    • свідоцтво про народження дитини, видане в країні перебування (оригінал та друкована копія);
    • українські та закордонні паспорти батьків (оригінали та копії);
    • свідоцтво про шлюб батьків (оригінал, копія або витяг про шлюб), або інші документи, що є підставою для внесення відомостей про батька (заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі тощо).

    Зазвичай реєстрація свідоцтва займає до місяця. За результатами реєстрації народження дитини видається українське свідоцтво про народження.

    Франція – країна, яка дає громадянство за фактом народження на її території ( «по праву землі”)

    Право землі за дотримання певних умов (дитина має бути народжена у Франції, але її батьки не народилися у Франції).

    Для дітей народжених у Франції, жоден з батьків яких не народжений у Франції, застосовується право землі з наступними умовами:

    Іноземні батьки можуть отримати громадянство через декларацію у судовому реєстрі для дитини віком від 13 до 16 років.

    Дитина народжена у Франції.Дитина постійно мешкає у Франції з 8-ми років.Дитина мешкає у Франції на момент декларації.

    Дитина у віці 16-ти років може претендувати на французьке громадянство через декларацію в суді якщо :

    Дитина народжена у Франції.

    Дитина постійно мешкає у Франції з дня декларації.

    Дитина мешкає у Франції постійно чи з перервами протягом 5-ти років з 11-тирічного віку.

    Якщо Ваша дитина народиться у Франції Ви повинні обов'язково оформити їй українське громадянство. В іншому випадку вона буде вважатися особою без громадянства доволі довгий час.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Якщо у Вас є дійсний паспорт громадянина Украіііни,то для Украііни Ви є пріоритетно громадянами Украііни разом з дитиною ,Вам необхідно звернутись до Органів ДМС з заявою про прийняття громадянства для дитини за територіальним походженням. (Відповідно до статті 8 Закону України "Про громадянство України",)

    Реєстрацію народження людини та визначення її походження щодо громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва або консульські установи України.

    У разі, якщо легалізацію не було проведено компетентним органом іншої держави, дипломатичним представництвом або консульством України, після повернення додому необхідно звернутися до відділу держреєстрації актів цивільного стану для реєстрації дитини.

    Новонароджений українець у ЄС зберігає статус громадянина України. Дані про громадянство та національність в актовому записі про народження та свідоцтво не заповнюються, про що робиться відповідний запис у графі "Для позначок".Крім того, особа, батьки або один із батьків якої на момент його народження були громадянами України, є громадянином України. Місце народження малюка не впливає на можливість набуття ним громадянства України.

    Якщо ви не відмовились від громадянства ,то для Украііни Ви є громадянами Украііни, незалежно від наявності інших громадянств.

    ---

    щодо виплат на дитину:

    Увага!!! З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану!

    Послуга "єМалятко" знову доступна онлайн на Порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko

    Якщо особа має медичний висновок про народження маляти або ж медичне свідоцтво про народження форми 103/о чи довідку довільної форми, – зареєструвати дитину та отримати послугу "єМалятко" можна, звернувшись до відділів ДРАЦС.

    Органи місцевого самоврядування мають право здійснювати реєстрацію народження за медичним свідоцтвом про народження форми 103/о та довідкою довільної форми.

    Послугу "єМалятко" органи місцевого самоврядування не оформлюють.

    Загальні положення

    Новонароджена дитина - дитина, яка не досягла одного року з дня її народження, а також дитина, яка народилася на тимчасово окупованій території у Донецькій або Луганській області, Автономної Республіки Крим чи м. Севастополя та народження якої не зареєстровано органом державної реєстрації актів цивільного стану (пункт 2 Порядку надання комплексної послуги "єМалятко", затвердженого постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691 "Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини" (далі - Порядок).

    Дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом вона не набуває прав повнолітньої раніше;

    Місце проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

    Сім'я з дітьми - поєднане родинними зв'язками та зобов'язаннями щодо утримання коло осіб, у якому виховуються рідні, усиновлені діти, а також діти, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

    Багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (стаття 1 Закону України "Про охорону дитинства").

    Перелік реєстраційних послуг проекту "єМалятко"

    Комплекс реєстраційних послуг "Е-малятко"

    Порядок надання комплексної послуги "єМалятко"визначає процедуру надання комплексної послуги “єМалятко”, що забезпечить створення сприятливих умов для належної реалізації прав дитини та складається з таких послуг:

    Куди звернутися

    Комплексна послуга "єМалятко" надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження, що містить відомості, необхідні для надання послуг, визначених пунктом 1 Порядку. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві про державну реєстрацію народження, несе заявник, якщо інше не встановлено судом.

    Заява про державну реєстрацію народження, що містить відомості в обсязі, необхідному для надання послуг, визначених пунктом 1 Порядку, формується за допомогою програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія) та подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису за місцем народження дитини або проживання заявника, зокрема через центр надання адміністративних послуг.

    За бажанням заявника заяву про державну реєстрацію народження може бути подано у закладі охорони здоров’я, в якому народилася дитина, за умови співробітництва відділу державної реєстрації актів цивільного стану та закладу охорони здоров’я на основі відповідного меморандуму.

    Надання комплексної послуги "єМалятко" здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, виключно на підставі відомостей, що містяться у заяві про державну реєстрацію народження, та відомостей, необхідних для надання послуг, визначених абзацами третім - десятим пункту 1 Порядку, що містяться в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, отриманих у порядку інформаційної взаємодії із зазначеним Реєстром.

    Перелік документів для отримання комплексної послуги "єМалятко"

    Складення та/або подання будь-яких додаткових заяв чи документів для отримання послуг, визначених Порядку, під час надання комплексної послуги “єМалятко” не вимагається, крім:

    • медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) або судового рішення про встановлення факту народження дитини в електронній формі (надходить від Єдиного державного реєстру судових рішень до Порталу Дія в електронній формі в порядку взаємодії між Міністерством цифрової транформації України та Державною судовою адміністрацією України);
    • документа, що підтверджує сплату адміністративного збору у випадках, визначених законом;
    • письмової згоди другого з батьків (у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами) щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини разом з одним із них (у випадку подання документів у паперовій формі та звернення одного із батьків) або згоди батьків на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, підтвердженої їх кваліфікованими електронними підписами або засвідченої кваліфікованим електронним підписом нотаріуса (у випадку подання документів в електронній формі);
    • заяви матері та батька дитини про визнання батьківства (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків);
    • письмової згоди одного з батьків про присвоєння дитині прізвища, якщо батьки мають різні прізвища (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків.

    Результат отримання послуги

    Інформування заявника про результати надання послуг, визначених Порядком, під час надання комплексної послуги "єМалятко" здійснюється відповідним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, в день її надання за допомогою електронних засобів комунікації (смс-повідомлення, електронна пошта, інші засоби зв’язку).

    У разі коли за результатом надання послуг, визначених пунктом 1 Порядку, відповідно до законодавства передбачено видачу документа, за вибором заявника такий документ може бути отриманий у відповідного органу державної влади, органу місцевого самоврядування, який надавав таку послугу, або у разі подання зави про державну реєстрацію народження через центр надання адміністративних послуг - у відповідному центрі, або не пізніше наступного робочого дня з дня надання послуги, надісланий заявникові рекомендованим листом за рахунок заявника (пункт 10 Порядку).

    З повагою

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня. Для отримання державної допомоги при народженні дитини за кордоном, один із батьків може поштою надіслати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Відповідні зміни затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 340 і діють у період воєнного стану. Про це інформує Департамент соціальної політики КМДА.

    Як роз’яснює Департамент, батьки, чиїм зареєстрованим місцем проживання є Київ, мають надіслати документи на поштову адресу свого районного управління праці та соціального захисту населення.

    Документи, що засвідчують народження дитини, видають українські консульства або дипломатичні установи (посольства) у країні народження дитини. Щоб ці документи легалізувати, потрібно зробити офіційний переклад українською мовою, завірений консульською печаткою.

    Зауважте, що батьки (опікуни) дітей, народжених в Україні, звертаються із заявою особисто до ЦНАПу за місцем проживання (перебування) або через електронні додатки «Дія» та «єМалятко».

    Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

    Для призначення допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

    1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

    2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

    Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

    Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел.: (044) 408-03-35.

    Довідково.

    Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

    Державна допомога сім’ям з дітьми виплачується щомісяця за вибором: або через «Укрпошту» за місцем проживання, або шляхом перерахування коштів на особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024