Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго ранку! Мене звати Віталій Володимирович Брагін. 4 роки тому я позичив одному киянину на 2 місяці кошти у розмірі 20 тис. доларів США під проценти. Мені його рекомендував один добре знайомий чоловік. Була зроблена розписка із залогом під його нерухомість. Письмовим свідком передачи коштів був мій знайомий. Повернення коштів або його частини досі не відбулось.Я звернувся із позовом до Печерського суду м.Києва, де через 1,5 роки було винесено заочне рішення про повернення мені боргу з процентами у розмірі біля 105 тис.доларів США. Я отримав також винавчий лист, але коли я звернувся до двох виконавців, то вони мене повідомили, що на ньому зараз немає майна, або воно під арештом.Боржник не зник, але навіть письмово дає обіцянки, які не виконує. Що можно зробити у цій ситуації? Чи можливо боржника притягнути до кримінальної відповідальності за ст.190 ККУ та позбавити його волі за шахрайство у великих розмірах за попередньою змовою із знайомим? Мій тел:+380508710237, e-mail: vitalii.bragin46@gmail.com
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Адвокат, 25 лет опыта
Доброго дня.
Питання досить складне з огляду на те, що у Вас вже використані засоби цивільно-правового характеру.
Тут має значення наступне.
Чи був вже накладено арешт на майно боржника на момент, коли він бурав у Вас борг?
Чи були щодо цієї особи інші судові рішення?
Тобто, можливо, коли ця особа брала у Вас в борг, у нього були інші цивільно-правові зобов'язання, які він зобов'язаний був виконати і він розумів, що не зможе віддати борг в обумовлений строк, але ввів Вас в оману щодо цих обставин.
Тобто перспективи позитивного розвитку є, але потрібно знати більше подробиць
Добрий вечір! Дякую за швидку відповідь!
Так, у боржника є ще два незакриті виконавчі провадження з минулих років. Мене повідомили виконавці , що від його квартири,яка по розписці була у залогу, зараз у нього залишилась тільки 1/5 частина. Мабуть і вона зараз під арештом за старими виконавчими впровадженнями. На момент створення розписки боржник мене про це свідомо не повідомляв. Зараз він відмовляється продавати навіть частину квартири (якщо навіть може це зробити).Тому я вбачаю тут елемент шахрайськіх дій, які носять кримінальний характер.
Адвокат, 25 лет опыта
Саме це й можливо використати для звернення в поліцію
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Віталій!
Якщо на ньому немає майна, це дійсно проблема, адже виконавчий документ просто повертається стягувачу. Що стосується поліції, то вони навряд чи будуть цим займатись, адже це більш цивільно-правові відносини.
Добрий вечір! Дякую за швидку відповідь! Невже за свідомі шахрайські дії взагалі неможливо притягнути боржника до відповідальності по закону?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Віталію!
На жаль, якщо у боржника немає рухомого чи нерухомого майна, або ж воно знаходиться під арештом, то і стягувати борг немає з чого.
Ви можете спробувати подати заяву до поліції, проте навряд чи це Вам щось дасть, оскільки це цивільно-правові відносини між Вами та боржником. До того ж все було прийнято рішення судом на Вашу користь про стягнення заборгованності.
З повагою, адвокт Айвазян.
Добрий вечір! Дякую за швидку відповідь!
Так, все його майно зараз під арештом. У нього є ще два незавершені виконавчі провадження. Він мені свідомо про це не казав. Мене повідомили виконавці , що від його квартири,яка по розписці була у залогу, зараз у нього залишилась тільки 1/5 частина.
Невже за свідомі шахрайські дії взагалі неможливо притягнути боржника до відповідальності по закону?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВіталію! Як я і зазначив у своїй попередній відповіді, ніхто не заважає Вам подати заяву до поліції за статтею 190 ККУ і Ви можете це зробити, описавши детально всі обставини, які, на Вашу думку, визначають дії боржника, як шахрайство. Питання лише у тому, чи буде поліція розслідувати цей злочин.