Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 11 листопада 2023, питання №96571

Добрый день,как можно оформить декрет на мужа,если жена хочет выйти на работу(ребёнку 1.5года)?

Добрый день,как можно быстрее оформить декрет на мужа ,если жена хочет выйти на работу ( ребенку 1.5года

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Артеме!

    Згідно із статтею 18 Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Право оформити відпустку на рівних з матір’ю батько отримав 09.05.2021 у зв'язку із набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною", яким внесено зміни до частини 3 статті 179 КЗпП України та частини 1 статті 18 Закону України «Про відпустки».

    Для отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку необхідно звернутися до роботодавця з наступними документами:

    • письмова заява на ім’я роботодавця;
    • копія свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).

    У випадку, якщо відпустку бажає отримати інша особа (крім матері) додатково надається:

    • довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки;
    • довідка органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати);
    • документи на підтвердження статусу особи, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, прийомних батьків чи батьків вихователів для відповідних осіб.( рішення суду або органу опіки та піклування)

    Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляється наказом (розпорядженням) власника.

    За бажанням особи, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. У випадку виходу на роботу відпустка переривається, проте виплата допомоги при народженні дитини не припиняється.

    Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю (частина друга ст. 181 КЗпП України).

    Крім того, такий період зараховують до:

    1. страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (абзац другий частини першої ст. 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування");
    2. страхового стажу для призначення пенсії (пункт 8 частини першої ст. 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

    Відповідно до пункту 10 частини другої ст. 46 Закону України «Про державну службу» період перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до 3 років також зараховується до стажу державної служби.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    З якою метою Ви хочете переофрмити на чоловіка відпустку для догляду за дитиною до 3 років?

    Майте на увазі, якщо Ви виявили бажання працювати - виплата допомоги при народженні дитини не припиняється.

    З 1 липня 2014 року Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII допомогу при народженні дитини і допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднали в один вид — допомогу при народженні дитини. І з того часу вона призначається в єдиному розмірі 41280 грн. незалежно від кількості діток. Виплата такої допомоги здійснюється одноразово в сумі 10 320 грн., інша сума допомоги (30 960 грн.) виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 грн. щомісячно.

    Тому тепер, якщо мати, яка отримує допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, то допомога виплачуватиметься їй до закінчення строку її призначення, тобто протягом 36 місяців. Причому на яких умовах вийшла на роботу працівниця, значення не має.

    Для того, щоб остаточно переконатися в правильності цього висновку, можете зазирнути в постанову Кабміну «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» від 27.12.2001 р. № 1751 . Там ви побачите, що серед підстав для припинення виплати допомоги (п. 13 Порядку) немає пункту, що стосується роботи матусі у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Тому факт роботи не впливає на отримання цього виду державної допомоги.

    Отже, в нинішніх умовах отримання допомоги при народженні дитини особливої вигоди у виході на роботу в режимі неповного робочого часу і неприпиненні відпустки для догляду за дитиною до 3 років немає.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України