Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю. У мене немає прописки. Через декілька днів хотів ставити на облік авто в МРЕВ, яке імпортоване із США, чи є перепоною відсутність моєї прописки?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
На жаль, без прописки зареєструвати авто практично неможливо. Можна спробувати використати в данному випадку статус ВПО. Але давайте підемо по порядку.
Якщо Ви подаєте не паспорт громадянина України, а ішні альтернативні документи посвідчення особи, в яких відсутні відомості про зареєстроване місце проживання, слід додатково подати або показати довідку, де може бути зазначено фактичне місце проживання.
Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам, за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб.
У разі відсутності одного зі співвласників реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису співвласника засвідчується нотаріально.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеНаказом Міністерства внутрішніх справ №809 передбачено що,
реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортного засобу може здійснюватися у будь-якому реєстраційному органі незалежно від місця реєстрації (проживання) автовласника.
Оформіть тимчасову реєстрацію місця проживання.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Доброго вечора, Олег.
Кабінет міністрів надав можливість внутрішньо переміщеним особам, у яких в паспорті громадянина України відсутні відомості про зареєстроване місце проживання, отримувати посвідчення водія та допуск до керування транспортними засобами, здійснювати державну реєстрацію, зняття з обліку транспортних засобів.
Про це інформує пресслужба Мінінтеграції.
"Враховуючи те, що наразі зареєструвати місце проживання на тимчасово окупованих територіях України неможливо, зазначені зміни дозволять отримати вказані послуги, просто користуючись довідкою ВПО".
Всього доброго.
З повагою, адвокат Євген Олександрович
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Спробуйте тимчасово задекларувати місце перебування у будь-якої особи ,яка надасть дозвіл. Через портал Дія
Це буде тимчасова адреса ,яку можна зазначати в документи ,як поштову для листування. Або отримайте довідку ВПО з тимчасовою адресою проживання.
Декларування місця проживання особи здійснюється шляхом подання в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг декларації про місце проживання, виключно у житлі приватної форми власності за умови внесення відомостей про це житло до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також у гуртожитку, що не належить особі на праві власності, спільної власності (спільної часткової або спільної сумісної власності), за умови надання згоди уповноваженої особи з управління (утримання) гуртожитку, що належить до сфери управління підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Тоді як, реєстрація місця проживання (перебування) особи – це внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
Реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється за заявою такої особи, поданою в паперовій формі до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг, за адресою житла будь-якої форми власності.
Із заявою про зняття з реєстрації місця проживання якої категорії осіб має право звернутися власник житла до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг?
На законодавчому рівні закріплено право власника житла приватної форми власності звертатися до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг для здійснення зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) повнолітньої особи, а також дитини, у разі якщо така реєстраційна дія здійснюється разом з її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
Не може бути здійснено зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини або виключення з реєстру територіальної громади інформації про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) дитини, окремо без її батьків або інших законних представників чи одного із них.
При цьому слід зазначити, що місце проживання (перебування) особи, зареєстроване до дня набрання чинності Законом № 1871-IX, обліковується в реєстрі територіальної громади, знімається з реєстрації/скасовується у порядку, встановленому для зняття/скасування зняття з реєстрації місця проживання, визначеного цим Законом.
Чи можлива реєстрація місця проживання військовослужбовців та членів їх сімей за адресою військової частини?
Реєстрація місця проживання військовослужбовців та членів їх сімей за юридичною адресою військової частини, законодавством не передбачена.
Відповідно до положень Закону № 1871-IX, а також Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 року № 265, здійснення реєстрації місця проживання особи можливо лише за адресою житлового будинку, квартири, іншого жилого приміщення, в якому особа постійно або тимчасово проживає, а також закладу для бездомних осіб, інших надавачів соціальних послуг з проживанням, стаціонарних соціально-медичних установ та інших закладів соціальної підтримки (догляду), у яких особа отримує соціальні послуги.
У даному випадку виключення становить здійснення реєстрації місця проживання неповнолітньої особи за адресою реєстрації місця проживання (за юридичною адресою військової частини) її батьків або одного з них
У яких випадках за декларування/реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання, не справляється адміністративний збір?
Адміністративний збір не справляється:
за реєстрацію місця проживання/зміну місця проживання дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї;
за реєстрацію місця перебування/зміну зареєстрованого місця перебування.
Адміністративний збір також не справляється у разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміни місця проживання:
1) за повідомленням територіального органу або підрозділу ДМС;
2) за повідомленням спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням;
3) на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
4) за повідомленням уповноваженої особи житла;
5) на підставі свідоцтва про смерть або відомостей про державну реєстрацію смерті з Державного реєстру актів цивільного стану.
Як здійснюється інформування особи, місце проживання якої зняте за заявою власника?
Посадова особа органу реєстрації інформує особу (осіб), місце проживання якої (яких) зняте за заявою власника житла, засобами поштового, телефонного або електронного зв’язку.
У разі здійснення зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою власника житла, місце проживання якої було зареєстроване до набрання чинності Законом № 1871-IX, інформування такої особи про зазначений вище факт може бути здійснено засобами поштового зв’язку (листи/повідомлення надсилати за адресою, з якої особу було знято із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)), оскільки внесення до реєстру територіальної громади контактних даних особи, а саме: номеру телефону, адреси електронної пошти, інших засобів зв’язку (за наявності), чинним на той час законодавством, не передбачалося.
Чи можливо здійснити декларування/реєстрацію місця проживання особи з одночасним зняттям з попереднього місця проживання?
Так, особа може здійснити декларування/реєстрацію місця проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
У разі коли особа, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано, декларує або реєструє нове місце проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання, заява про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання не подається.
За декларування/реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (декларування/реєстрація місця проживання).
Скільки часу займає процедура здійснення декларування місця проживання та реєстрації місця проживання?
Орган реєстрації у день надходження декларації про місце проживання або на наступний робочий день, у разі коли така декларація надійшла у неробочий час, здійснює декларування місця проживання особи або приймає рішення про відмову у декларуванні місця проживання в установленому законодавством порядку.
Посадова особа органу реєстрації в день звернення особи або її законного представника (представника) чи в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або даних від органу соціального захисту населення, зокрема, приймає рішення про реєстрацію місця проживання (перебування) або про відмову у реєстрації місця проживання (перебування) особи.
Внесення інформації про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи до реєстру територіальної громади здійснюється в день подання особою відповідних документів (у тому числі в електронній формі), а в разі подання документів через центр надання адміністративних послуг або отримання органом реєстрації інформації в електронній формі у неробочий час - наступного робочого дня.
Як здійснюється реєстрація місця проживання особи у службовому житлі?
Реєстрація місця проживання особи у службовому житлі здійснюється з урахуванням вимог Закону № 1871-IX та постанови Ради Міністрів УРСР від 04.02.1988 № 37 «Про службові жилі приміщення», якою затверджені, зокрема, Перелік категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення та Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Реєстрація, перереєстрація колісних транспортних засобів усіх категорій з видачею свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздокПослугу надають територіальні сервісні центри МВС
Перелік документів:
(у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)
Порядок проведення експертного дослідження транспортних засобів.
Перелік документів, що надається юридичною особою для реєстрації/перереєстрації транспортних засобів
Послідовність дій одержувача послуги:
Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу подає до суб’єкта надання адміністративної послуги повний пакет документів у паперовому або цифровому (у застосунку Дія) вигляді, необхідних для отримання адміністративної послуги
Орієнтовна вартість послуги:
послуга — 200 грн
бланк свідоцтва — 405 грн
номерний знак — 350 грн
послуга — 200 грн
бланк свідоцтва — 405 грн
номерний знак — 122 грн
послуга — 200 грн
бланк свідоцтва — 405 грн
номерний знак — 111 грн
послуга — 200 грн
бланк свідоцтва — 405 грн
номерний знак — 93 грн
У 2023 році збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій державній реєстрації легкових транспортних засобів, крім легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами становить :
Відповідно до статті 173 Податкового кодексу отримані фізособою доходи від продажу (обміну) протягом року легкових автомобілів, мопедів і мотоциклів оподатковуються за ставками
продаж першого авто – 0 %;продаж другого авто – 5 % від вартості авто + військовий збір – 1,5%;
продаж третього і більше – 18 % від вартості авто + військовий збір – 1,5%.
При продажу автобуса, вантажівки, причепа, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна стягується податок у розмірі 5% і військовий збір 1,5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.
Роз’яснення щодо сплати податків
Строк надання послуги:
протягом робочого дня з моменту одержання заяви
Підстава для відмови у наданні послуги:
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олеже!
Ваше питання вирішується постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1371)
ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів
24. Організація роботи, пов’язаної з реєстрацією (перереєстрацією), зняттям з обліку транспортних засобів, оформленням та видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронній формі, а також видачею (присвоєнням) номерних знаків (їх буквено-цифрової комбінації), здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) на території України фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи в порядку, визначеному МВС. При цьому в реєстраційних документах зазначається задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) на території України фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб - місце проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, у якій зазначено фактичне місце проживання, або її відображення в електронній формі засобами Порталу Дія чи витягу з реєстру територіальної громади про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) або його відображення в електронній формі засобами Порталу Дія) або місце реєстрації юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.
Таким чином, для реєстрації автомобіля на себе Вам достатньо мати або зареєстроване місце проживання або оформлений статус внутрішньо переміщених осіб.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
Общаться в чатеДоброго вечора, шановний Олег! Прикро повідомляти, але з 2021 року Ви не маєте змоги реалізувати свої конституційні права без зареєстрованого належним чином місця проживання, адже злочинці у Верховній Раді України вилучили норму останнього абзацу статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", яка вказувала, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умової реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження. Фактично Верховна Рада спільно з Президентом - вчинили злочин, звуживши права громадянина, визначені законом, що прямо заборонено Конституцією України.
Виходить, що тепер реєстрація місця проживання МОЖЕ БУТИ підставою для обмеження у реалізації права особи.
Все для людей. Фактично у неконституційний спосіб знову повернулися до схеми закріпачення українців, яку у формі "прописки" Конституційний Суд України ще у 2001 році визнав неконституційною.
Єдиний варіант вирішення ситуації передбачаю судовий з перспективою звернення до Європейського суду з прав людини чи Конституційного Суду України, бо це повне неподобство.
З повагою, адвокат Наталія Пономаренко