Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 14 ноября 2023, вопрос №96738

Посвідчення багатодітної родини, 2 дитини спільні, 1 дружини від першого шлюбу

Доброго дня.
Підкажіть будь ласка. Я маю дитину 2008рн від першого шлюбу, з 2013 року батько дитини позбавлений батьківських прав.
З 2012 року у другому шлюбі. Маємо спільну дитину. Я та діти прописані за однією адресою, чоловік за іншою.
При народженні 3ї дитини (другої спільної), чи можемо ми податися на статус багатодітної родини?
Які потрібні документи по першій (моїй дитині) що він дійсно знаходиться на утриманні другого чоловіка

Ответы юристов (20)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Марина!

    Звичайно, маєте на це повне право! Щодо утримання, то достатньо свідоцтва про смерть біологічного батька дитини.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Марина Клиент 6 месяцев назад

      Біологічний живий, але позбавлений батьківських прав з 2012 року.

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Це за кінцевим результатом нічого не змінює, просто в цьому випадку достатньо буде рішення суду про позбавлення батьківських прав. ))

        • Марина Клиент 6 месяцев назад

          Дякую за відповідь.

          Тобто при народжені мною 3ї дитини, (2ї спільної), ми можемо подаватись на статус багатодітної родини. І другий чоловік буде вважатись багатодітним батьком?

          Якщо можна, то ще питання, при перетині кордону обов'язково мати посвідчення багатодітної родини? Чи достатньо свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження 2 спільних дітей +1від першого шлюбу, і витяг з реєстру про позбавлення батьківських прав щодо першої дитини?

          Чи потрібні ще якісь підтверджуючі документи які свідчать про утримання чоловіком 3х дітей?

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Воно не завадить точно. Хоча для виїзду цілком достатньо мати три свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб та рішення суду про позбавлення біологічного батька Вашої дитини батьківських прав.

            • Марина Клиент 6 месяцев назад

              Дякую.

              Тобто незважаючи на те, що він записаний як батько лише в 2х свідоцтвах, його пропустять на основі третього свідоцтва де він не є батьком, свідоцтва про шлюб, і витягу про позбавлення прав біологічного батька?

              Чи має бути якийсь ще пакет документів як підтвердження?

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Більше нічого не потрібно.

            • Марина Клиент 6 месяцев назад

              Дякую за приділений час, і відповіді на питання

            • Марина Клиент 6 месяцев назад

              Підкажіть будь ласка ще по ось цьому, це відповідь іншого спеціаліста на моє питання.

              "Так, цей факт необхідно підтвердити, так як з юридичної точки зору, немає доказів того що чоловік та Ваша дитина мешкають разом і відповідно він її утримує. Втім, цей акт необхідний й для доказу факту утримання Ваших спільних дітей, так як сам факт походження дітей від цього чоловіка не доводить їх утримання".

              Де істина?

              Де можна почитати закон з цього приводу, щоб бути повністю з готовим пакетом документів? Без розвороту на кордоні

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Вибачте, але з мого боку було б некоректно оцінювати відповыді інших юристів.

            • Марина Клиент 6 месяцев назад

              Розумію, але як зрозуміти де істина, щоб не мати проблем, розворотів і тп. Бо відповіді різняться.

              Тоді запитаю від себе

              Чи потрібно десь брати засвідчення, про те, що ми дійсно проживаємо разом з чоловіком, незважаючи на різні реєстрації, чи такого документу непотрібно і достатньо свідоцтва про шлюб?

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Дивіться, Марина, я постарався дати Вам вичерпну та у міру своїх знань і досвіду відповідь. Далі вирішувати Вам.

            Відповідно до останніх роз'яснень ДПСУ від 02.02.2023 року:

            "За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

            Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

            Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

            Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

            Такими документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:

            1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);

            або

            2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;

            або

            3) рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;

            або

            4) свідоцтво про смерть матері дитини;

            або

            5) рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;

            або

            6) рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;

            або

            7) рішення суду про оголошення матері померлою.

            Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.

            Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

            Підтверджуючими документами можуть бути:

            рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо".

            Ви також можете звернутись на гарячу лінію ДПСУ та отримати в них відповідь щодо Вашого питання. Окрім цього можете звернутись до ДПСУ із відповідним запитом та отримати відповідь у письмовому вигляді.

    Богун Сергій Павлович

    Багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

    Посвідчення видаються структурними підрозділами районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських (міст обласного значення), районних у містах (у разі утворення) рад, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і центрами надання адміністративних послуг одному з батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви.

    До заяви зокрема додаються:

    - копія свідоцтва про народження дитини або довідки із закладу освіти. Такі документи подаються за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено законом та міжнародним договором України, та з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально (у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України);

    - один із документів, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі (у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу);

    - у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу- витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі; копія судового наказу/рішення суду про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини; копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька (матері) недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері; копія свідоцтва про народження дитини - у разі внесення до актового запису цивільного стану змін у зв’язку з усиновленням такої дитини).

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Щодо отримання статусу багатодітної родини, то Ви маєте право на встановлення такого статусу.

    Щодо доказів утримання дитини від першого шлюбу, то тут дещо складніше. Потрібно звернутись до місцевої ради та зробити акт обстеження на факт проживання особи без реєстрації місця проживання за даною адресою (на основі письмових свідчень сусідів), для того щоб доказати, що чоловік дійсно фактично мешкає разом з Вами та трьома дітьми.

    Рішення суду про позбавлення біологічного батька батьківських прав, свідоцтва про реєстрацію шлюбу та зазначеного акту, достатньо для доказу утримання дитини

    • Марина Клиент 6 месяцев назад

      Дякую за відповідь.

      Тобто, якщо дитина прописана і проживає зі мною, зареєстровані за однією адресою, і я з чоловіком в шлюбі з 2012 року, то все одно треба підтвердження що ми проживаємо разом?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Так, цей факт необхідно підтвердити, так як з юридичної точки зору, немає доказів того що чоловік та Ваша дитина мешкають разом і відповідно він її утримує. Втім, цей акт необхідний й для доказу факту утримання Ваших спільних дітей, так як сам факт походження дітей від цього чоловіка не доводить їх утримання

        • Марина Клиент 6 месяцев назад

          Цікаво.

          А де можна почитати закон. Бо тут в консультації відповіді від різних юристів, несуть зовсім різний характер. Щоб зрозуміти де істина

          • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

            Стаття 268 Сімейного кодексу України.

            Мачуха, вітчим зобов'язані утримувати малолітніх, неповнолітніх падчерку, пасинка, які з ними проживають, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу.

            • Марина Клиент 6 месяцев назад

              Може я чогось не розумію, але тут про інше. Матір є, рідний батько позбавлений батьківських прав, вітчим у шлюбі з матір'ю з 2012 року.

              Матір в змозі і сама утримувати дитину, але перебуваючи в законному шлюбі, і не маючи дитиною рідного батька, не є доказом того, що подружжя разом утримує дитей (і спільних і мого?)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Підставою для виникнення правого зв'язку щодо утримання вітчима та пасинка є їх спільне мешкання. Сам факт шлюбу з матір'ю дитини не говорить про те що чоловік має утримувати не рідну дитину


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України