Задайте вопрос юристу

801 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 18 ноября 2023, вопрос №96979 550₴

Отримав лист від банку з перевіркою фінансової операції

Отримав лист від банку (прикріплений) у якому мене просять надати інформацію стосовно фінансової операції, на разі я неможу відвідати цей банк але ця операція була звичайним депозитом у букмекирську контору, банком я користуватись не збираюсь в подальшому, тому чи можу я просто ігнорувати лист і розраховувати на те що мій рахунок просто заблокують чи може бути щось серйозніше?
P.S Таких операцій які вказані у листі було більше тому сума підозрілих операцій трішки солідніша

Ответы юристов (1)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  100%
  Айвазян Юрий Климентьевич 20 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Ілля!

  Очевидно в даному випадку мова йде про фінмоніторинг.

  Законодавчою основою фінансового моніторингу є Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361.

  Пороговими цифрами обсягу готівкових і безготівкових операцій у фінансовому моніторингу є 5 тис. грн, 30 тис. грн, 55 тис. грн, 400 тис. грн, а також значна сума при операції з готівкою. Вони впливають на обрання тих чи інших заходів фінансового моніторингу. Однак банк за своїми внутрішніми правилами визнати підозрілою будь-яку операцію незалежно від суми, а також визначати значимість суми тих чи інших операцій з готівкою.

  Під фінансовий моніторинг, у першу чергу, потрапляють видаткові операції (перекази коштів) у безготівковій формі, готівкою в залежності від суми платежу. Ідентифікація клієнта здійснюється зокрема за допомогою банківської картки чи кваліфікованого електронного підпису. Верифікація операції потребує додаткових підтверджень, зокрема можливий дзвінок з банку, сканування обличчя, перевірка даних платежу, підтвердження особи платника, чи дійсно саме власник картки її використовує, з’ясування мети операції та походження коштів тощо.

  Вартісні межі фінансового моніторингу 2023 такі:

  1. Для переказу безготівкових коштів для зарахування на рахунок отримувача в оплату вартості товарів, робіт, послуг, погашення зобов’язання за кредитом (пп «5» ч. 18 ст. 14 Закону № 361)

  Коли банки не зобов'язані реагувати - менше 5000 грн.

  Коли можлива перевірка - від 30 тис. грн до 400 тис. грн.

  Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.

  2. Для переказу готівкових коштів (пп. «8» ч. 18 ст. 14 Закону № 361) - 5 тис. грн та менше (можна без ідентифікації особи платника, у т.ч. при переказі без відкриття рахунка).

  Коли банки не зобов'язані реагувати - 5000 грн. та менше.*

  Коли можлива перевірка - більше 5 тис. грн до 400 тис. грн.

  Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.

  *(можна без ідентифікації особи платника, у т.ч. при переказі без відкриття рахунка).

  Тепер щодо можливих наслідків фінмоніторинга.

  Якщо Ви з якихось суб'єктивних причин не надасте банку пояснень з приводу джерел переказу/переказів на Ваш рахунок коштів, то банк, скорше за все, заблокує Ваш рахунок і відмовиться від подальшої співпраці з Вами. В такому випадку Ви зможете отримати свої кошти персонально або у вигляді переказу на Ваш рахунок в іншому банку. Проте користуватись послугами саме цього банку Ви надалі не зможете.

  Щось більше за вищезгадане Вам не загрожує. Так що за бажанням Ви цілком можете ігнорувати лист банку.

  В моїй адвокатські практиці подібних випадків у клієнтів чимало, і всі вони закінчились для них саме так, як я Вам описав, тобто практично без проблем. Хоча, якщо у Вас є готове пояснення та підтверджуючи його документи, краще, звичайно, цю можливість використати.

  З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы