Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 листопада 2023, питання №97235

Как оформить наследство если я за границей

Отец умер в Украине. Оставил завещание на меня и старшего брата. Как мне подать заявление о праве наследника? Из Германии.

Відповіді юристів (5)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, звертайтесь у консульство України у Німеччині.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Для прийняття спадщини Вам достатньо особисто звернутися із заявою про прийняття спадщини до Консульства або Посольства України, яке виконує консульські функції в Німеччині.

    Згідно з підпунктом 3.11.3 Положення про порядок вчинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати консулу заяву про прийняття спадщини.

    ТЕРМІН ПОДАЧІ заяви про прийняття спадщини 6 МІСЯЦІВ із моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця).

    Через 6 місяців після відкриття спадщини Вам потрібно повторно звернутися в консульство або посольство та подати заяву на видачу свідоцтва про право на спадщину.

    Алгоритм дій:

    1. Ви повинні зареєструватися в електронній черзі https://online.mfa.gov.ua/application

    2. Прийти у зазначений час та подати документи для засвідчення справжності підпису на про прийняття спадщини

    Документи, які Вам необхідно підготувати :

    • Заява про прийняття спадщини zayava-na-priynyattya-spadshchini.doc ( .doc , 37.38 Кб ) (Вам потрібно буде її адаптувати під себе)
    • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал та копія);
    • віза / інші документи, що підтверджують перебування за кордоном (у разі наявності) (оригінал та копія);
    • документ, що підтверджує факт відкриття спадщини (копія свідоцтва про смерть)
    • копія заповіту (при наявності)
    • квитанцію про оплату консульського збору

    Оплата консульського збору здійснюється у день подачі документів до консульської установи.

    Непідготовлений належним чином пакет документів - це відмова у наданні консульської послуги, а отже - змарнований час і необхідність нового запису на прийом.

    Заяву про прийняття спадщини необхідно подати на протязі 6 місяців.

    ---

    ЩЕ ОДНИМ ВАРІАНТОМ подачі заяви про прийняття спадщини за кордоном є відправка заяви поштою нотаріусу на території України, справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою (у такому разі Вам необхідно звернутися до нотаріуса на території Німеччини, написати заяву на 2х мовах та завірити апостелем, а потім відправити її рекомендованим листом нотаріусу на території України. Бажано в телефонному режимі з ним попередньо домовитись).

    Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю повідомляється про заведення спадкової справи та необхідність надіслати заяву, оформлену належним чином (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою), або особисто прибути до нотаріуса. (п. 3.5 глава 10 Розділ ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Оформлення спадкових прав можливо шляхом подання заяви до консульської установи України в ФРН.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Ви можете звернутись до консульства України у Німеччині, або направити завірену заяву про вступ до спадщини поштовим зв'язком.

    Успіхів.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Ви можете подати заяву на вступ у спадщину в консульстві України або направити її поштовим зв'язком до нотаріуса на території України. В останньому випадку Вам потрібно номатріально засвідчити підпис на заяві.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України