Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 29 ноября 2023, вопрос №97769

Як розлучитися за кордоном?

Доброго дня)
Ситуація така, разом з чоловіком та дитиною проживаємо в Чехії , дитина народжена тут зараз їй 1,5 років.
Я знаходжуся декретній відпустці, чоловік працює.
Через постійні сварки , приниження та образи вирішили розірвати шлюб. Я прошу його вирішити питання мирно і вчинити так щоб дитина мала змогу бути з обома батьками, але чоловік почав погрожувати що забере дитину.
Питання таке:
Чи можу я виїхати додому в Україну без його згоди?
Тобто я розумію що перетнути кордон я зможу, але чи будуть якісь наслідки?
Чи маю я право по закону залишити його без дитини?
Як мені діяти в рамках закону?

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    В Вашій ситуації розлучення може бути лише в судовому порядку.

    Згідно з чинним законодавством, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина (яка не досягла 14 років), спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Альбіна!

    При поверненні в Україну Ви повинні подати до суду позовну заяву про розірвання шлюбу.

    Щодо місця проживання дитини з одним із батьків детальніше можете ознайомитись за наступним посиланням https://minjust.gov.ua/m/rozvyazannya-sporiv-mij-b...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    У даній ситуації розлучатися потрібно виключно через суд. Потрібно підготувати позовну заяву та подати її до суду. Треба мати оригінал свідоцтва про шлюб (бажано). Хоча є практика Верховного Суду з даного питання на користь осіб.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України