Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданство, 04 декабря 2023, вопрос №98101

Когда я могу получить паспорт гражданина Украины

Меня зовут Диана Габибиян, я являюсь гражданкой Узбекистана и проживаю в Ташкенте.

Недавно я обратилась в Посольство Украины в Узбекистане с заявлением о предоставлении мне украинского гражданства по территориальному происхождению. Мне пришёл положительный ответ, и я получила справку о регистрации в качестве гражданина Украины, предназначенную для оформления загранпаспорта. Также я подала заявление о выходе из гражданства Узбекистана и получила подтверждение о принятии моих документов.

Однако, когда я предоставила все необходимые документы в Посольство Украины для получения паспорта, мне было отказано. Причиной отказа стало то, что Узбекистан ещё не исключил меня из своих граждан, и одной справки о подаче заявления на выход из гражданства оказалось недостаточно.

Я ознакомилась со статьёй 8 Закона Украины о гражданстве, где указано, что справка о подаче документов на выход из гражданства может быть достаточным основанием, если я по независящим от меня причинам не могу получить официальный отказ от страны, гражданкой которой являюсь. Учитывая, что процесс выхода из гражданства Узбекистана занимает значительное время (от 3 до 5 лет), а срок для получения украинского паспорта ограничен двумя годами, я опасаюсь, что могу оказаться без гражданства.

Буду признательна за совет: могу ли я уже сейчас претендовать на получение украинского паспорта и что мне для этого необходимо предпринять?

В приложении к данному письму вы найдете все документы, которые мной были получены.

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Діана!

    Думаю, що відмова незаконна й тому підлягає оскарженню.

    Насправді, для початку процедури отримання українського громадянства, достатньо навіть декларації про те, що Ви відмовляєтесь від громадянства Узбекістану.

    Процедура прийняття до громадянства України така:

    1. Іноземець або особа без громадянства, які бажають прийняти громадянство України повинні подати заяву разом з необхідними документами, щодо прийняття громадянства України до Державної міграційної служби України (ДМС) або через відповідне українське консульство до ДМС.

    ДМС перевіряє правильність заповнення та оформлення документів, наявність умов для прийняття до громадянства України і відсутність підстав, за наявності яких особа не приймається до громадянства України.

    Після цього ДМС передає документи разом зі своїм висновком на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства, а вже Президент України приймає рішення і видає указ про прийняття іноземця до громадянства України. Датою набуття громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України.

    Проте для проходження вищевказаної процедури іноземці, які бажають прийняти громадянство України, повинні дотримуватись умов, необхідних для прийняття громадянства України.

    Умовами прийняття до громадянства України є:

    1) визнання і дотримання Конституції України та законів України;

    2) подання зобов’язання припинити іноземне громадянство.

    Іноземці, які подали зобов’язання припинити іноземне громадянство, повинні подати документ про це (виданий уповноваженим органом) до ДМС протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України. Іноземці, які перебувають у громадянстві (підданстві) кількох держав, подають зобов’язання припинити громадянство (підданство) цих держав.

    2. Подання зобов’язання припинити іноземне громадянство не вимагається:

    від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави. Такі норми, наприклад, діють в Норвегії, Австрії, Японії, Китаї, Індії, Індонезії;

    якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України.

    3) безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх 5 років (таким документом може бути посвідка на постійне проживання в Україні).

    Безперервне проживання на території України – це проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів. Не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.

    Ця умова не поширюється на іноземців, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, і на іноземців чи осіб без громадянства, які перебували з громадянином України понад 2 роки у шлюбі, що припинився внаслідок його смерті.

    4) отримання дозволу на імміграцію.

    5) володіння українською мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі).

    6) документ про наявність законних джерел існування протягом останніх 6 місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України.

    Таким документом є виписка з банківського рахунка іноземця. При цьому сума коштів на банківському рахунку повинна бути не менше ніж 12 прожиткових мінімумів в Україні, встановлених на момент подання заяви про прийняття до громадянства України.

    До громадянства України не приймається особа, яка:

    1) вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;

    2) засуджена в Україні до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави;

    3) вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України