Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 15 декабря 2023, вопрос №98782

Чи потрібно проходження ВЛК після рішення МСЕК

Доброго дня.
Є рішення МСЕК про призначення інвалідності на 1 рік.
Для службового відрядження за кордон вимагають при перетині кордону на тимчасовому посвідченні відмітку, де написано взятий на облік ще відмітку типа "оновлені данні про стан здоров'я надані в ТЦК".
Кажуть що має бути відмітка "обмежено придатний терміном на 1 рік".
Питання.
1. Підкажіть будь ласка, якщо особисто принести в ТЦК рішення МСЕК про інвалідність, чи можуть заставити проходити ВЛК в ТЦК?
2. Яка всеж таки відмітка від ТЦК має бути у тимчасовому посвідченні?
3. Чи законні вимоги митників на кордоні? На яку постанову можна спиратись?
Надайте будь ласка відповідь по пунктах.
Дякую

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ольга!

    Не зовсім зрозуміло у чому полягає Ваше питання. Чоловік є держслужбовцем і, якщо так, то до якої категорії він віднесений. Тому що для виїзду за кордон інваліда достатньо посвідчення або документу, якій його замінює, окрім довідки МСЕК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Оля Клиент 5 месяцев назад

    Дякую Юрій.Вибачте, можливо некоректно викладена інформація.

    Чоловік не держслужбовець.Питання в тому, що "негласно" на митному кордоні затягують перетин, посилаючись на відсутність якогось підтвердження, що ТЦК у курсі, що якісь данні у людини змінилися.

    Тому і стало питання, чи треба йти до ТЦК оновлювати данні, отримувати відстрочку шляхом проставлення штампу у тимчасове посвідчення. Чи цього непотрібно, бо можуть заставити пройти ВЛК.

    Дуже дякую за відповідь

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Якщо чоловік інвалід, він може перетинати кордон лише за наявності закордонного паспорту та посвідчення інваліда. Ніякі інші документи нормативно-правовими актами не передбачені.

    Згідно з Постановою КМУ №57 "Про правила перетину кордону громадянами України":

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності

    посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    або пенсійного посвідчення

    чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність);".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України