Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 21 декабря 2023, вопрос №99104

Відстрочки від мобілізації

Доброго вечора. Цікавить відповідь, отримав відстрочку від по мобілізації по причині дружина інваліда 3 групи та батька інваліда 2 групи з записом у військовий квиток, без дати терміну відстрочки. Чи буде закон мати зворотну дію, в разі змін до законодавства і виключення вищезазначених підстав?

Ответы юристов (4)

    Богун Сергій Павлович

    Закон зворотньої сили не має. Відстрочка буде діяти на весь строк інвалідності (якщо він встановлений).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Костянтине!

    Закон зворотньої дії в часі не має. Якщо Ви отримали безстрокову відстрочку у відповідності з чинним законодавством вона буде діяти й надалі.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    У даній ситуації має застосуватися принцип незворотності дії закону в часі, але може статися таким чином, що ТЦК та СП буде проти цієї ситуації. У такій ситуції доведеться відстоювати Ваше право в судовому порядку.

    Успіхів.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 10 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора!

    - ЯКЩО ВИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТО ВОНА У ВАС ЗАЛИШАЄТЬСЯ:

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):

    Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)

    "Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України