Начните консультацию с юристом онлайн
19.12. я отримав грошовий переказ із Чехії, в євро, у додатку монобанку мені надійшло повідомлення, що для зарахування коштів на картку треба пояснити суть фінансової операції, а надати документи що підтверджують економічну суть операції. Все пояснив і також скинув усі документи, рішення суду, інвойс від компанії. Минув тиждень, грошей на карті досі немає, підтримка відповідає, що йде перевірка, терміну вирішення немає. Наскільки я зрозумів, банк може блокувати зарахування скільки завгодно. Хотів би знати юридичну оцінку проблеми.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, блокування сум банком по суті є не законним. Якщо у вас є ще документи, це дуже гарно. Скоріше за все вам у скорому часі всі розблокують. Напишіть вимогу до банку , щоб вони вказали відповідні строки.
Вже є дуже багато судової практики, де суд визнає дії банку не законними. Тому, якщо ситуація затягнеться, ви зможете звернутися за захистом до суду.
Презу́мпція невинуватості (презумпція — лат. praesumptio, від лат. praesumo — «передбачаю», «угадую») — правовий принцип, за яким щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством, і встановлено вироком суду, який набрав законної сили.
Суть презумпції невинності не в тому, що особа є невинною, а в тому, що існує припущення щодо її невинності. Презумпція невинності не може бути виправдана одним лише ліберальним прагненням полегшити становище обвинуваченого. Вона стимулює доказування вини особи і доки цього не буде досягнуто, ніхто не може бути визнаний винним. Відповідно до принципу презумпції невинності на обвинуваченого (а також на його захисника) не може бути покладено обов'язок доводити свою невинність, наявність обставин, які виключають кримінальну відповідальність. Цей обов'язок покладається на органи, що висунули обвинувачення (на особу, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора), але це не виключає права обвинуваченого доводити свою повну невинність або меншу вину. Усі обставини, що наводяться ним у свій захист, повинні бути ретельно досліджені слідчими органами, прокурором і судом.
Презумпція невинності має декілька правил:Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Володимире!
Пороговими цифрами обсягу готівкових і безготівкових операцій у фінансовому моніторингу є 5 тис. грн, 30 тис. грн, 55 тис. грн, 400 тис. грн, а також значна сума при операції з готівкою. Вони впливають на обрання тих чи інших заходів фінансового моніторингу. Однак банк за своїми внутрішніми правилами визнати підозрілою будь-яку операцію незалежно від суми, а також визначати значимість суми тих чи інших операцій з готівкою. Обсяг платіжної операції в цьому випадку впливає, але не є визначальним.
Під фінансовий моніторинг, у першу чергу, потрапляють видаткові операції (перекази коштів) у безготівковій формі, готівкою в залежності від суми платежу. Ідентифікація клієнта здійснюється зокрема за допомогою банківської картки чи кваліфікованого електронного підпису. Верифікація операції потребує додаткових підтверджень, зокрема можливий дзвінок з банку, сканування обличчя, перевірка даних платежу, підтвердження особи платника, чи дійсно саме власник картки її використовує, з’ясування мети операції та походження коштів тощо.
1. Для переказу безготівкових коштів для зарахування на рахунок отримувача в оплату вартості товарів, робіт, послуг, погашення зобов’язання за кредитом (пп «5» ч. 18 ст. 14 Закону № 361)
Коли банки не зобов'язані реагувати - менше 3000 грн.
Коли можлива перевірка - від 30 тис. грн до 400 тис. грн.
Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.
2. Для переказу готівкових коштів (пп. «8» ч. 18 ст. 14 Закону № 361) - 5 тис. грн та менше (можна без ідентифікації особи платника, у т.ч. при переказі без відкриття рахунка).
Коли банки не зобов'язані реагувати - 5000 грн. та менше.*
Коли можлива перевірка - більше 5 тис. грн до 400 тис. грн.
Повідомлення до органу фінмоніторингу - більше 400 тис. грн.
*(можна без ідентифікації особи платника, у т.ч. при переказі без відкриття рахунка)
У разі виникнення у банку питання по фінмоніторингу та представлення Вами вичерпних доказів законності походження переказаних на Ваш рахунок коштів, банк повинен негайно надати Вам повний доступ до Вашіх грошей. На жаль строки надання такого доступу законом не врегульовані, тому в таких випадках дія формула "розумності строків".
Якщо Ви відчуваєте, що банк затягує вирішення питання зі зняттям будь яких обмежень на використання Вами законно отриманих грошей, Ви повинні подати запит до банку з вимогою пояснити цю затримку. В цьому випадку Ви також можете скористатися послугами правника, яки може подати до банку адвокатський запит.
Відмова банку у наданні доступу до коштів на рахунку або відсутність відповіді на запит протягом 30 днів ( у разі адвокатського запиту - протягом 5 днів) дасть Вам право оскаржити це в НБУ або ж прямо до суду.
З повагою, адвокат Айвазян!
0978987249, контактуйте мене будь ласка у телеграм, цікавить подати до банку адвокатський запит.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеНабираю Вас по телеграм, не берете слухавку.