Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 29 декабря 2023, вопрос №99491

Що буде з приватизованою часткою особи після смерті

У приватизованій квартирі проживло 3 людини. Батько є власником і має 2/4 частки, два брати по 1/2 частки. Брат помер і якщо не звертатися до нотаріуса то що буде з його часткою? Та що треба робити?

Ответы юристов (3)

    Богун Сергій Павлович

    Буде спадкова трансмісія.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки

    Якщо у брата не було дружини та дітей - батько автоматично прийняв спадок.

    Відповідно до ст. 1268 ЦКУ спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Загалом батьку потрібно звернутися до нотаріуса та оформити спадщину.

    Ви матимете право на спадщину, якщо протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини напишете нотаріусу заяву на прийняття спадщини, а батько в свою чергу відмову від прийняття спадщини на Вашу користь.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 11 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. В день смерті брата автоматично відкрилась спадщина після нього. Якщо брат не залишив заповіту, то спадкувати можуть спадкоємці першої черги. Спадкоємцями першої черги є другий з подружжя, який перебував у зареєстрованому шлюбі зі спадкодавцем на час його смерті, юридично батьки, юридично діти та усиновлені спадкодавця. Ті спадкоємці, які не проживали разом з померлим, можуть подати нотаріусу заяви про прийняття спадщини протягом шести місяців. Після спливу шести місяців з дня смерті брата спадкоємцям потрібно звернутись до нотаріуса за видачею свідоцтв про право на спадщину.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA