Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 31 грудня 2023, питання №99538 250₴

Статус получения образования

В случаев принятия нового закона о мобилизации без изменений в абзаце отсрочки студентам , буду ли подлежать мобилизации, если: в этом году стал получать высшее образование, по одной специальности, имею ранее неоконченное высшее (3 курса, диплома нет) по другой специальности?

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, Олександре!

    Якщо змін до законопроекту 10378 не відбудеться, то відстрочку матимуть здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом), а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

    Якщо Ви не закінчили навчання та були відраховані з ВНЗ відповідно Ви не здобули вищу освіту за відповідним освітнім рівнем. Тому навчання по даній спеціальності не враховується для отримання відстрочки.

    Якщо Ви є здобувачем освіти першого (бакалаврського) рівня - це буде вважатися Вашою першою освітою, якщо Ви навчаєтесь на магістратурі, але по тій спеціальності, що і бакалаврат - це вважатиметься послідовним здобуттям освіти по одній спеціальності.

    В даних випадках Ви матимете право на відстрочку та не підлягатимете мобілізації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, головне щоб воно було послідовним. Якщо ви не закінчили, ви будете мати право на відстрочку.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    50%

    Доброго дня, Олександре!

    Складно сказати, в якому саме вигляді дійде законопроект№10328 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». Справа в тім, що він далекий від ідеалу і вже зараз викликає багато нарікань з боку представників різних гілок української влади.

    Наразі в згаданому законопроекті підстава для відстрочки від мобілізації у зв’язку з навчанням виглядає так:

    «Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    Здобувачі професійної (професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти), які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом), а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами освіти».

    Нагадаю Вам також існуюче в законі на сьогоднішній день формулювання тої самої підстави:

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    «Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    {Абзац другий частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}».

    Отже, навіть, якщо припустити, що змін в законопроект у ході його розгляду в профільних комітетах ВРУ та народними депутатами на засіданнях сесії внесено не буде (в чому я сильно сумніваюсь!), то, очевидно, що Ви матимете цілком законне право на відстрочку.

    Причина такого мого висновку проста:

    Ви отримуєте свою першу вищу освіту, оскільки свій попередній ВНЗ Ви не закінчили, відповідно, диплом про вищу освіту не мали, а отже таким, хто отримує вищу освіту повторно або на тому самому рівні вважатися не можете. При тому, як Ви напевно і самі розумієте, немає абсолютно ніякого значення за якою саме спеціальністю Ви отримуєте першу вищу освіту.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України