Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 17 січня 2024, питання №100350 550₴

Передача права собственности на недвижимость от бабушки к внучке

Я (внучка) нахожусь в Польше. Моя бабушка находится в Украине. Она хочет передать мне право собственности на квартиру. Квартира в Украине. Она единственный владелец на данный момент. Есть ли возможность переписать на меня квартиру при условии, что бабушка в Украине, а я заграницей и в Украину приезжать не буду?

Відповіді юристів (6)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте на це право. Бабусі треба звертатися до будь якого нотаріуса за місцем знаходження, до оформлення дарчої.

    Для цього їй потрібно мати копії ваших документів, паспорту, код, довідка про місце реєстрації а також свій паспорт, код, документи права власності на майно.

    Також бабуся може скласти заповіт. Заповіт або дарчу буде найдешевшими варіантами вирішення вашого питання. Також безпосередньо це питання вирішується у нотаріуса, тому більш детальну інформацію ви можете дізнатися у нього.

    Турчин Ярослав Олександрович
    25.1%

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, ЛИНА!

    К сожалению это невозможно. Единственное, что может сделать бабушка без Вашего участия - это написать на Вас завещание.

    Ни дарственную, ни договор купли - продажи НИ ОДИН НОТАРИУС УКРАИНЫ не засвидетельствует без Вашего присутствия или хотя бы присутствия Вашего представителя по доверенности (это должна быть не бабушка).

    На сайте Министерства юстиции висит еще очень много устаревших статей, которые разъясняют нормы Гражданского кодекса УССР... и не являются актуальными.

    Вот так начитаются люди о том, что договор дарения может быть односторонним и потом думают, что это означает, что такой договор не нужно подписывать одарённому (второй стороне). Но это не так.

    Процитирую положеният действующего Гражданского кодекса Украины языком оригинала.

    Договір є одностороннім, якщо одна сторона бере на себе обов'язок перед другою стороною вчинити певні дії або утриматися від них, а друга сторона наділяється лише правом вимоги, без виникнення зустрічного обов'язку щодо першої сторони (частина друга статты 626 Цивільного кодексу України).

    Стаття 717. Договір дарування

    1. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

    2. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

    Стаття 720. Сторони у договорі дарування

    1. Сторонами у договорі дарування можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальна громада.

    2. Батьки (усиновлювачі), опікуни не мають права дарувати майно дітей, підопічних.

    3. Підприємницькі товариства можуть укладати договір дарування між собою, якщо право здійснювати дарування прямо встановлено установчим документом дарувальника. Це положення не поширюється на право юридичної особи укладати договір пожертви.

    4. Договір дарування від імені дарувальника може укласти його представник. Доручення на укладення договору дарування, в якому не встановлено імені обдаровуваного, є нікчемним.

    Стаття 722. Прийняття дарунка

    1. Право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.

    2. Дарувальник, який передав річ підприємству, організації транспорту, зв'язку або іншій особі для вручення її обдаровуваному, має право відмовитися від договору дарування до вручення речі обдаровуваному.

    3. Якщо дарунок направлено обдаровуваному без його попередньої згоди, дарунок є прийнятим, якщо обдаровуваний негайно не заявить про відмову від його прийняття.

    4. Прийняття обдаровуваним документів, які посвідчують право власності на річ, інших документів, які посвідчують належність дарувальникові предмета договору, або символів речі (ключів, макетів тощо) є прийняттям дарунка.

    Более детально о договоре дарения Вы можете узнать в данном материале на сайте Оболонской райгосадминистрации города Киева.

    https://obolon.kyivcity.gov.ua/files/2019/6/6/Posv...

    Дарування являє собою правочин, заснований на взаємній згоді, а не за волевиявленням одного дарувальника. Це і відрізняє договір дарування від, наприклад, заповіту, де відсутня необхідність згоди спадкоємця при здійсненні цієї односторонньої угоди. При заповіті права і обов’язки померлого переходять у момент його смерті, а договір дарування не може бути укладений у випадку настання смерті в майбутньому дарувальника. Якщо не має згоди обдарованого на отримання майна або бажання дарувальника на безоплатну передачу майна – немає і договору дарування. Договір дарування важається укладеним, за наявності волевиявлення обдарованої особи. Якщо дарунок не прийнято, договір дарування не вважається укладеним. При цьому не може бути ніяких правових підстав, щоб змусити особу прийняти дарунок, якщо вона на це не дала згоди раніше. З укладенням договору дарування фактично припиняється юридичний зв'язок між сторонами. Обдарована особа, безперечно, має право добровільно прийняти на себе обов'язок належного ставлення до дарувальника. Проте такий обов'язок має суто морально-етичний характер і не породжує відповідних юридичних наслідків. Тому, за чинним законодавством, неуважне ставлення обдарованої особи до дарувальника, нанесення останньому образ не можуть бути підставою для розірвання договору дарування.

    У відповідності до ч.1 статті 722 ЦК України, право власності у обдарованого на дарунок виникає з моменту його прийняття. Також прийняттям дарунка є прийняття обдаровуваним документів, що посвідчують право власності на річ.

    Відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності на нерухомі речі підлягає державній реєстрацїй у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Після підписання договору дарування, нотаріус згідно ст. 182 ЦК України реєструє квартиру за новим власником. Також ЦК України передбачено положення про те, що не тільки дарувальник особисто може укладати договір дарування. Від його імені такий договір може укласти його представник при додержанні певних умов, передбачених цивільним законодавством. Представник дарувальника повинен діяти на підставі письмового уповноваження (доручення), що видається однією особою іншій особі, представляти його інтереси перед третіми особами. Порядок оформлення доручення підпорядковується загальним нормам цивільного законодавства. Представник має право укласти договір дарування від імені дарувальника-особи, від імені якої діє представник на підставі доручення, лише за умови, що у дорученні зазначено ім'я обдаровуваного.

    При этом прямого разрешения на принятие дара по доверенности - нет. Но тут я считают нужно руководствоваться общими принципами гражданского права и презумпцией того, что если не запрещено по доверенности принимать дар - то разрешено. Но повторюсь еще раз. Бабушка не может одновременно подписать договор как Даритель и как представитель Одаряемого по Доверенности.

    Принять дар от Вашего имени и в Ваших интересах теоретически должен кто-то другой. Доверенность выписывается либо в Консульстве Украины заграницей, либо иностранным нотариусом с последующим проставлением в стране выдачи АПОСТИЛЯ и нотариальным переводом в Украине.

    Но снова-таки не дам гарантии, что нотариусы Украины (остерегающиеся любых сложностей во взаимоотношениях с незнакомыми близко клиентами) - согласятся на такую сделку. Это Вам нужно уточнять уже конкретно у нотариуса, который будет ее проводить. Тут уже всё зависит от мнения нотариуса. Потому что закон Вы или Я можем трактовать 300 раз по одному, но нотариус несёт ответственность за сделку - потому решает по собственному усмотрению.

    Вы также должны учесть, что в связи с военным положением операции с ценным имуществом (в том числе недвижимостью) имеют право осуществлять только нотариусы, имеющие разрешение Министерства юстиции. Список таких нотариусов постоянно обновляется и размещен на сайте Министерства.

    Инфо по ссылке:

    https://minjust.gov.ua/m/perelik-notariusiv-yakimi...

    НАЛОГООБЛОЖЕНИЕ.

    Объекты наследства (дарения), которые наследуют члены семьи наследодателя первой и второй степеней родства облагаются налогом по нулевой ставке налога на доходы физических лиц (174.2.1 п.174.2 ст.174 Налогового кодекса Украины, далее - НК Украины). Физические лица – резиденты, получающие наследство (подарок) от физического лица – резидента, но не относящиеся к членам семьи первой и второй степеней родства, уплачивают налог на доходы физических лиц по ставке 5 % от стоимости любого наследства (подарка) .

    Членами семьи физического лица первой степени родства для целей разд. IV НКУ считаются ее родители, ее муж или жена, дети такого физического лица, в том числе усыновленные.

    Членами семьи физического лица второй степени родства для целей разд. IV НК Украины считаются ее родные братья и сестры, ее бабушка и дед со стороны матери и со стороны отца, внуки (п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 НК Украины).

    Объекты дарения, указанные в п. 174.1 ст. 174 НК Украины подаренные налогоплательщику другим физическим лицом, облагаются налогом согласно правилам, установленным НКУ для налогообложения наследства (п. 174.6 ст. 174 НК Украины).

    В случае наследования (дарения) объектов, облагаемых налогом по нулевой ставке, оценочная стоимость таких объектов с целью налогообложения не определяется.

    !!! Нужно чётко будет понимать Ваш резидентский статус как налогоплательщика в момент заключения сделки, учитывая Ваше проживание за пределами Украины более года и возможное получение статуса налогового резидента иностранного государства. Налоговая может трактовать Ваше отсутствие как - утрату статуса налогового резидента Украины, что по их мнению лишает Вас права на налоговую льготу при получении наследства или квартиры по договору дарения.

    В общем, в Вашем случае при условии нежелания возвращаться в Украину - самый оптимальный и беспроблемный вариант ЗАВЕЩАНИЕ. С другими формами отчуждения дистанционно Вам не справиться скорее всего. А с нынешним "разгулом демократии" - при Вашем отсутствии в стране у Вас эту квартиру могут за любые придуманные долги отжать за 5 минут. Вы и знать не будете ни о судах, ни о решениях, ни об исполнителях.

    Это мое личное мнение как специалиста - практика. Решать разумеется Вам.

    А 100 % точную информацию Вам и Вашей бабушке подскажет только нотариус, который будет отвечать за сделку. Посоветуйте бабушке сходить на консультацию к частному нотариусу, пользующемуся хорошими отзывами в городе нахождения объекта недвижимости. Обычно нотариусы даже денег за консультации по таким вопросам не берут или берут не очень дорого.

    С уважением, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)

    Айвазян Юрій Климентійович
    24.7%

    Доброго дня!

    Ваша бабуся може оформити на Вас дарчу (договір дарування) проте, лише за Вашої присутності.

    Договір дарування - це двосторонній правочин, за яким одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

    Договір дарування, як і договір купівлі-продажу, спрямований на припинення права власності у дарувальника й виникнення права власності в обдарованої особи з тією лише різницею, що договір дарування завжди є безоплатним, а тому дарувальник не має права вимагати від обдарованої особи зустрічних дій. Тому чинне законодавство чітко обумовлює, що договір, який встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

    Договір дарування укладається у формі, яка визначається загальними правилами цивільного законодавства про форму договорів. Договір дарування може укладатися в усній, простій письмовій і письмовій нотаріальній формі. Форма договору визначається у залежності від виду майна, що є предметом договору дарування.

    Письмова форма з нотаріальним посвідченням необхідна для договору дарування нерухомої речі й валютних цінностей на суму, що перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

    https://minjust.gov.ua/m/str_17186

    Відповідно до ст. 55 Закону України “Про нотаріат” посвідчення договорів про відчуження квартири, будинку та іншого нерухомого майна провадиться за місцезнаходженням вказаного майна. При нотаріальному посвідченні договорів про відчуження квартири, а також іншого нерухомого майна, що підлягає реєстрації, нотаріус вимагає подання документів, які підтверджують право власності на це майно, та, у передбачених законодавством випадках, документів, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно в осіб, які його відчужують.

    При посвідченні договору дарування нотаріус встановлює особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії, та визначається обсяг їх цивільної дієздатності.При перевірці цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи нотаріус зобов’язаний ознайомитися з установчими документами, свідоцтвом про державну реєстрацію і витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців цієї юридичної особи і перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Крім того, при посвідченні договору дарування житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна нотаріусом перевіряється відсутність заборони відчуження або арешту майна.

    За посвідчення договору дарування нерухомого майна сплачується державне мито у розмірі 1% суми договору (тобто вартості нерухомого майна), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та вартість послуг нотаріуса.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    25.1%

    Доброго дня!

    Щоб не повертатися до України Вам необхідно у консульстві або у іноземного нотаріуса оформити довіреність на Вашого представника, який від Вашого імені прийме квартиру в дар та виконає всі інші реєстраційні дії. Довіреність оформлена в консульстві краще сприймається нотаріусами в Україні, але щоб її оформити потрібно записатися в електронну чергу. Люди інколи місяцями чекають. Швидше, але дорожче оформити довіреність у польського нотаріуса, проте її потрібно перекласти на українську мову.

    Як оформити довіреність в посольстві або консульстві ознайомтесь за посиланням https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1987-...

    У довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити Вашому представнику.

    У довіреності на укладання договору дарування обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові або повне найменування обдаровуваного. У разі невиконання такої умови довіреність є нікчемною.

    У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування для юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження - для юридичної особи) представника і особи, яку представляють.

    У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер).

    Відповідно до статті 247 Цивільного кодексу України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Довіреність, у якій не зазначена дата її вчинення, її нікчемною.

    Якщо Ви бажаєте оформити довіреність у польського нотаріуса, то Ви (або Ваш представник) повинні перекласти довіреність на державну мову.

    Засвідчити правильність перекладу документа з однієї мови на іншу має право будь-який нотаріус України – як державний, так і приватний.

    Окремими міжнародними договорами, учасницею яких є Україна, скасоване будь-яке додаткове засвідчення офіційних документів, що подаються до установ держав - учасниць такого Договору, зокрема з розгляду цивільних, сімейних та кримінальних справ. У зв’язку з цим дотримання процедури легалізації чи проставлення апостиля не може вимагатися державами - учасницями такого Договору.

    На сьогодні - це: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Литва, Естонія, Латвія, Чехія, Угорщина, Польща, Монголія, В′єтнам та КНР.

    Отже, для легалізації польської довіреності - її достатньо лише перекласти на державну мову.

    Згідно з Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, якщо одночасно вчиняється й переклад на іншу мову, то переклад розміщується поруч із текстом документа на одній сторінці, розділеній вертикальною рискою таким чином, щоб оригінальний текст розташовувався з лівого боку, а переклад – з правого. Переклад має бути зроблений з усього тексту документа і закінчуватися підписами. Під текстами оригіналу та перекладу розмішується підпис перекладача у разі здійснення перекладу перекладачем. Посвідчувальний напис викладається під текстами документа і перекладу з нього. Переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.

    Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. Перекладач разом з документом, що встановлює його особу, повинен надати документ, який підтверджує його кваліфікацію.

    Якщо нотаріус засвідчує правильність перекладу документа з однієї мови на іншу, тексти перекладів викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів як на лицьовому, так і на зворотному боці цих бланків.

    Для оформлення довіреності достатньо паспортних документів та ІПН довірителя, також із собою мати дані повіреної особи (Ваші) та обдаровувальної особи (дочки)

    Якщо немає на кого оформити довіреність - залишається лише особиста присутність у нотаріуса.

    Як варіант Ваша бабуся може заповісти квартиру Вам, але якщо у неї є інші діти, які є непрацездатними (пенсіонери, особи з інвалідністю) то вони матимуть право на обов'язкову частину.

    Податки при оформленні договору дарування:

    При даруванні нерухомості родичем першого або другого ступеня споріднення ПДФО та військовий збір не сплачуються.

    Якщо подарувати квартиру вирішила Ваша рідна бабуся (з боку матері або з боку батька) - Ви як онука відноситесь до другого ступеня споріднення, тому ПДФО та військовий збір не сплачуєте. Також потрібно знати чи є Ви резидентом України, адже нерезиденти в будь-якому випадку сплачують 18% ПДФО та 1,5% військового збору від вартості квартири.

    До інших витрат при укладанні договору дарування входять:

    • оцінка нерухомого майна
    • державний податок (мито) — 1% від вартості нерухомості;
    • вартість послуг нотаріуса

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Пономаренко Наталія
    25.1%

    Добрий вечір, шановна Ліно! Ваша бабуся може написати у нотаріуса Заповіт, вказавши Вас як єдиного спадкоємця як окремої квартири, так і усього належного їй майна на момент смерті. Проте власником майна Ви зможете стати лише після її смерті, прийняття і оформлення спадщини. Іншим варіантом є укладення Договору дарування, проте для того, щоб квартира перейшла у Вашу власність - Ви маєте бути присутньою на угоді і підписати її, прийнявши дар. Після чого нотаріус здійснить державну реєстрацію речового права власності на квартиру за Вами і лише тоді Ви станете повноправною власницею.

    У разі неможливості особисто бути присутньою - Ви можете у консульських установах України за місцем свого перебування оформити довіреність на відповідні дії від Вашого імені. А саме - прийняття в дар квартири та подальшого представництва Ваших інтересів при державній реєстрації.

    Особливості реєстрації права власності та оподаткування

    Також врахуйте, що з моменту реєстрації - власником будете Ви, а не бабуся. І саме Ви будете нести тягар власності, яка по закону зобов'язує. Тобто саме у Вас буде обов'язок оплати житлово-комунальних послуг, збитків, яке може бути нанесене квартирою іншим власникам. Наприклад у разі залиття. При цьому бабуся не зможе представляти Ваші інтереси і захищати їх без наявності довіреності на такі дії.

    Також зауважте, що якщо Ви є податковим резидентом країни нинішнього знаходження - то нотаріус має право відмовитись посвідчувати правочин без оцінки майна та відповідно повідомить органи податкової, які за довіреністю визначать, що Ви постійно проживаєте не в Україні, а тому можете бути іноземним резидентом щодо якого не розповсюджуються пільгові режими оподаткування дарунків між родичами.

    Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав встановлено ст. 174 Податкового кодексу України.

    Об'єкти, що даруються чи приймаються в дар нерезидентом України - оподатковуються за ставкою 18 % ПДФО та 1.5 % військовим збором.

    Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставкою 5 % та 18 % зобов’язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору (ставка 1,5 %).

    Жодних пільг і розуміння того, що Ви за межами України у зв'язку з війною - не буде. Ні закон, ні моральні якості державних службовців цього не передбачають. Власне як і міждержавні угоди чи односторонні угоди країн ЄС.

    Отже, після року проживання в ЄС Ви вважаєтесь податковим резидентом країни ЄС.

    Щодо правової природи договору дарування

    Згідно ч. 3 ст. 203 ЦК України, волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

    Волевиявлення особи включає в себе вільне (без будь якого тиску) вираження її волі щодо укладення конкретного правочину (прояв ініціативи); висловлення змісту (умов) зазначеного правочину; вираження бажання щодо особливостей складання правочину; бажання настання наслідків, що обумовлені правочином; можливість ознайомитися зі змістом складено правочину; підписання правочину. Всі ці складові становлять повноцінний вияв волевиявлення особи.

    Згідно ч. 5 ст. 203 ЦК України, правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

    Виходячи із змісту статей 203, 717 ЦК України договір дарування вважається укладеним, коли сторони мають повну уяву не тільки про предмет договору, а й досягли згоди про всі його істотні умови.

    Договір дарування є одностороннім правочином, який за загальним правилом не створює будь-яких обов'язків для обдаровуваного.

    Відповідно до статті 717 ЦК України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов`язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір, що встановлює обов`язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

    За змістом частини третьої статті 202 ЦК України одностороннім правочином є дія однієї сторони, яка може бути представлена однією або кількома особами.

    Односторонній правочин може створювати обов`язки лише для особи, яка його вчинила.

    Саме до такого висновку прийшов Верховний Суд у постанові КЦС ВС від 07 жовтня 2020 року усправа № 718/3118/18, провадження № 61-15050св19. http://iplex.com.ua/doc.php?regnum=92551487&red=10...

    В односторонньому порядку подарувати об'єкт нерухомості неможливо, що пов'язано зі специфікою порядку переходу права власності та реєстрації державною відповідних речових прав.

    Хоча спробуйте поговорити з нотаріусами. Можливо якийсь і погодиться прийняти згоду, оформлену або окремим документом в Консульстві, або у приватного нотаріуса іноземної держави, або шляхом видачі довіреності на представництво Ваших інтересів на третю особу.

    Згода через цифровий підпис нажаль поки що не практикується.

    В іншому в укладенні такої угоди немає нічого складного.

    Зауважте, що угоду може посвідчити лише нотаріус за місцезнаходженням нерухомого майна і лише той, який має право на вчинення правочинів з цінним майном, відповідно до списків Мін'юсту України.

    З повагою, адвокат Наталія Пономаренко

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Ліна!

    Я (внучка) нахожусь в Польше. Моя бабушка находится в Украине. Она хочет передать мне право собственности на квартиру. Квартира в Украине. Она единственный владелец на данный момент. Есть ли возможность переписать на меня квартиру при условии, что бабушка в Украине, а я заграницей и в Украину приезжать не буду?

    Звичайно, шо є. Наскільки я розумію, Ви плануєте перехід права власності безпосередньо в найближчій перспективі, а не по спадкуванню.

    Якщо так, Вам потрібно укласти договір дарування із бабусею. При цьому Ви можете не приїздити, достатньо Вашого представника за нотаріальною довіреністю.

    Тобто Вам потрібно за кордоном видати довіреність на іншу особу, яка буде діяти від Вашого імені та у Ваших інтересах на території України.

    Це можливо зробити 2 способами:

    1. Через консульство України в країні Вашого перебування. Але дуже часто консульства мають черги на місяці наперед.

    2. Через місцевого нотаріуса. Але потім таку довіреність потрібно буде перекласти та в Україні та завірити переклад у нотаріуса.

    ВИСНОВОК: ВАШ ВАРІАНТ - ОФОРМЛЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ НА ІНШУ ОСОБУ, ЯКА У ВАШИХ ІНТЕРЕСАХ УКЛАДЕ ДОГОВІР ТА ЗДІЙСНИТЬ ЗАХОДИ З РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ.

    Успіхів.! З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України