Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 24 січня 2024, питання №100767 250₴

Завещание (наследство от деда)

Здравствуйте!

Интересует вопрос касаемо недвижимости:
Мне Дед(по отцу) сделал завещание на свой дом, мой отец уже давно умер, но у моего отца есть родная сестра.
Когда дед умер я поехал к нотариусу и подал заявление о праве наследства на праве завещания( в 6 месячный срок), может ли сестра моего отца продать дом без моего согласия?

Так как есть информация что она готовится уже это сделать без меня, а я на данный момент за границей.
По моей информации она вступила в право собственности.

Відповіді юристів (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Яким чином вона це зробить, якщо майно на даний момент знаходиться в процесі спадкування? Це неможливо. Ні, теоретично, звичайно, у цьому світі може бути все, що завгодно, але сумніваюся, що людина знайде нотаріуса, який якимось чином посвідчить договір купівлі-продажу, вчиненого не власником майна.

    Все ж схиляюся до того, що Вам це не загрожує. Але раджу не затягувати із отримання документів на право власності, якщо вже пройшло 6 місяців з дня смерті дідуся.

    Оскаржити заповіт, скоріше за все, вона так само не зможе. Не хвилюйтеся.

    З повагою!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Максиме!

    Уточнюю: заповіт було складено на Вас? На якій підставі вона вступила в спадщину, якщо був заповіт? Вона непрацездатна?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    По-перше, станом на зараз і до того моменту, поки Ви не отримуєте свідоцтво про право власності, власником будинку є Ваш померлий дідусь.

    По-друге, якщо є заповіт і сестра Вашого батька не є особою, яка може претендувати на обов'язкову частку у спадщині, то вона ніякої частки в цьому будинку не отримує, все належитеме Вам по заповіту.

    По-третє, вона може оскаржити заповіт, проте це дуже складний процес, який проходить у судовому порядку і для якого потрібні вагомі докази того, що заповіт був складений під примусом або у стані, який не дозволяв дідусю правильно оцінювати свої дії.

    Що означає "вступила в право собственности"? Вона подала заяву на вступ у спадщину?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України