Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 26 січня 2024, питання №100833 700₴

Повернення товару, який не підійшов

Дружина придбала комплект постійної білізни. Через три дні ми виявили, що вона помилилася з розміром. При зверненні до магазину їй відмовили у поверненні грошей, а потім в обміні. Комплект був запечатаний, чек про сплату в наявності. По закону ми маємо право обміняти товар протягом 14 днів, якщо він нам не підійшов. Як довести це продавцям? Дратує така поведінка.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Олеже!

    Так, відповідно до статті 9 Закону України "Про захист прав споживачів" споживач має право на обмін товару належної якості упродовж 14 днів:

    "1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

    Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

    Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надісланий електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти".

    Проте все це можливе не у Вашому випадку, оскільки існує визначений законом перелік товарів, які не підлягають поверненню та обміну.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 №172 визначений Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), а саме продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни.

    Крім того, Перелік включає в себе й такі непродовольчі товари:

    - фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір;

    - корсетні товари;

    - парфюмерно-косметичні вироби;

    - пір'яно-пухові вироби;

    - дитячі іграшки м'які;

    - дитячі іграшки гумові надувні;

    - зубні щітки;

    - мундштуки;

    - апарати для гоління;

    - помазки для гоління;

    - розчіски, гребінці та щітки масажні;

    - сурдини (для духових музичних інструментів);

    - скрипічні підборіддя;

    - рукавички;

    - тканини;

    - тюлегардинні і мереживні полотна;

    - килимові вироби метражні;

    - білизна натільна;

    - білизна постільна;

    - панчішно-шкарпеткові вироби;

    - товари в аерозольній упаковці;

    - друковані видання;

    - лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні;

    - матеріали (деревоволокнисті та деревостружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником);

    - аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом;

    - вироби з натурального та штучного волосся (перуки);

    - товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо);

    - інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);

    - ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

    Отже, дії робітників магазину були цілком законними. Воне мають право відмовити Вам в обміні постільної білизни.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Відповідно до закону прав споживачів подушки, постільна білизна, пледи, ковдри, покривала, рушники та інші постільні приналежності належної якості не підлягають поверненню / обміну.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України