Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 27 січня 2024, питання №100915

Ввезення і вивезення власного автомобіля на митну територію ЄС

Ситуація така: чоловік, власник автомобіля, знаходиться за кордоном (ЄС). Його автомобіль знаходиться в Україні, ним користується жінка власника, просто маючи на руках техпаспорт, може також нотаріальний дозвіл на вивіз авто за кордон. Чи можливо зробити таким чином, що жінка заїжджає в ЄС на тому автомобілі, залишає його там чоловіку-власникові, а сама вертається в Україну вже без автомобіля. Чоловік продовжує користуватися автомобілем в ЄС, в тому числі виїжджаючи за межі ЄС, наприклад в Боснію, Сербію. А потім жінка знову приїжджає автобусом/поїздом, забирає автомобіль і повертається ним в Україну. Чи має в даному випадку значення, хто ввозив авто на митну територію ЄС, а хто вивозить і користується?
І ще питання: чи можна заїхати власним автомобілем в ЄС, там лишити його на паркінгу і вилетіти літаком за межі ЄС? Чи не буде таке залишення автомобіля якимось митним порушенням, як це є в Туреччині?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ігоре!

    Так, це можливо і це нескладно. Для того достатньо, аби чоловік оформив нотаріальну довіренність щодо авто на дружину. В ЄС залишення авто на території країн-членів не буде вважатися порушенням митних правил.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України