Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Маємо продати квартиру але знаходимось за кордоном.
Вирішили для цього оформити дарчу на родича дружини.
В цьому випадку втрачається правонаступність між дружиною та чоловіком, з'являється третя сторона - родич.
Підкажіть будь ласка, які правові договори можуть бути складені для урегулювання питання: володіння 50/50 коштами після продажу майна між чоловіком та жінкою? Як можуть бути накладені обов'язки на третю сторону (родича)?
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анна!
Вам не треба для продажу квартири оформлювати дарчу на родича дружини.
Для того достатньо надати нотариіальне доручення довіренній особі в Україні та нотаріальну згоду дружини на відчуження спільного сумісного майна.
Зробити зазначені документи можна в українському консульстві країни Вашого перебування або у місцевого нотаріуса. В останньому випадку нотаріальні документи треба апостілювати чи легалізувати (в залежності від країни перебування), перекласти на українську мову і завірити переклад в українського нотаріуса. Далі можна оформлювати договір кцпівлі-продажу нерухомості в Україні.
Для урегулювання питання щодо спільного майна подружжя треба укладати шлюбний договір і завіряти його в такий же описаний вище спосіб. Він може бути укладений до і під час шлюбу.
За шлюбним договором:
Пункт 2.1 пункту 2 глави 5 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 № 296/5, визначає шлюбний договір як договір щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям, у тому числі визначаються їхні майнові права та обов'язки як батьків.
Шлюбний договір укладається в письмовій формі в трьох оригінальних примірниках .
Згідно з частиною першою статті 220 Цивільного кодексу України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним.
Шлюбний договір може включати низку різних питань, але в основному передбачає визначення майнових прав подружжя в разі розірвання шлюбу. Шлюбний договір не може регулювати особисті (немайнові) відносини подружжя, а також особисті (немайнові) відносини між ними та дітьми. Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки, а також можуть бути визначені майнові права та обов’язки подружжя як батьків.
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Порядок_укладення_та_розірвання_шлюбного_договору._Визнання_недійсним_шлюбного_договору
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за розгорнуту відповідь, Юрій.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Анна! Був радий допомогти!
Попутне питання: Який термін дії має таке доручення довіренній особі в Україні та нотаріальна згода на відчуження спільного сумісного майна?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗгідно зі статтею 247 ЦКУ:
1. Строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
Рекомендую зреалізувати цю нотаріальну згоду за термін, який би не перевищував її більш як три місяці з дня нотаріального завірення.
Якщо гепотетично, за можливим майбутнім законом про втрату яки би то ні було прав чоловіків за кордоном (в стані воєного часу) чи не має сенс довіреність всеж таки замінити на дарчу. Довіреність чоловіка в такому статусі втратить правову цінність.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВидана довіреність жодним чином не може втратити свою чинність! Проте, головне в цьому те, що вона обійдеться Вам помітно дешевше, ніж оформлення дарчі.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, при продажу квартири в кажіть в договорі куплі-продажу що оплата коштів на ваш та рахунок дружини у розмірі 50 відсотків кожному від повної суми. Якщо ви бажаєте договір дарування, то це вже більше питання і добросовісності третьої особи. тому не раджу так робити. Також, можно взяти нотаріально завірену розписку від третьої особи з умовами вашого договору.
Також, повідомляю, якщо ви будете видавати доручення, то довірена особа сама на себе не має права переоформлювати.
Дуже дякую!