Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 03 лютого 2024, питання №101378 300₴

Відстрочка дружина інвалід

При прийнятті нового законопроекту залишається право у військовозобов'язаного за потреби оформити відстрочку по інвалідності дружини 3 групи?

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Якщо буде прийнята відповідна редакція, то права на відстрочку у зв'язку із наявністю у Вашої дружини III групи інвалідності Ви не матимете, на жаль...

    Залишатиметься наступна можливість: "...зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також своїми батьками, які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду...". Але для того Вам потрібно оформити на дружину висновок ЛКК про потребу в догляді, що практично неможливо для такої групи інвалідності. Я так розумію, дружина може сама себе обслуговувати та пересуватися,

    Втім, на даний момент це лише законопроєкт, чекаємо можливих подальших змін. Не думаю, що пройде саме така редакція, але відбутися може все. Не падайте у відчай раніше часу. Зараз тривають жваві дискусії.

    З повагою!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, наразі не відомо, що буде прийнято. Попередній законопроект відкликано. Новий, ще не розглядали. Тому, щось казати за рано. Як воно буде подивимось, все може змінитися кардинально.

    Для підстраховки, спробуйте звернутися до сімейного лікаря і отримати направлення на ЛКК, для отримання довідки лкк про потребу постійного догляду форми 080-4

    Якщо ви зможете взяти , таку довідку, то вам взагалі вже не буде нічого загрожувати, навідь , якщо зміни будуть внесені.

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Олександре!

    Станом на зараз Ви закон надає Вам право на відстрочку, якщо дружина має інвалідність ІІІ групи. Проте, лише за умови, що не має інших працездатних осіб, які зобов'язані відповідно до законодавства її утримувати. Такими особами вважаються родичі першого ступеня споріднення: Ви, повнолітні діти та батьки (за певних умов).

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;".

    У відповідності із статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»:

    «непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;»

    Новий законопроект, який було внесено на розгляд до ВР, вже не передбачає право на відстрочку за наявності дружини з ІІІ групою інвалідності. У Вашій ситуації залишеться право на відстрочку тільки у зв'язку з постійним доглядом за дружиною.

    Щодо оформлення постійного догляду за інвалідом ІІІ групи, то це практично нереально, оскільки довідка форми 080-4, яка зазначає потребу особи у постійному догляді - це висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі».

    Проте, станом на зараз це лише законопроект і поки що невідомо, чи взагалі він буде підписаний Президентом саме у такій редакції.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, пане Олександр!

    Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради новий законопроєкт №10449, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

    Якщо змін до законопроєкту не відбудеться - нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" буде виглядати так : "Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також своїми батьками, які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду"

    Абзац які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати - ВИКЛЮЧИЛИ.

    Отже, якщо змін до законопроєкту №10449 не відбудеться, то відстрочку матимуть військовозобов'язані, які здійснюють догляд за дружиною.

    Проте, ще не відомо в якому остаточному виді буде прийнятий законопроєкт. Можливо, внесуть правки та військовозобов'язані, які мають дружину з інвалідністю не підлягатимуть мобілізації як і раніше.

    Крім того, прийняття змін до закону не швидкий процес. Проходження законодавчих ініціатив у парламенті відбувається за встановленою процедурою, яка включає їх розгляд в комітетах, надання на ознайомлення народним депутатам, а також винесення на розгляд на пленарному засіданні Ради. Відповідні етапи відбуваються у визначені Регламентом терміни. Згідно з Регламентом, приблизні терміни ухвалення законопроєкту становлять близько 80 днів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів та вдалого дня!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024