Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Громадянство, 03 лютого 2024, питання №101403

Сыну не дали паспорт...

Здравствуйте. Я Елена. Мама одиночка на сына Леонида. Ему 17.02 будет 18лет. Родила я его в России. Ему было пол года,я приехала с сыном в Украину. Больше в России он не был. Приехали мы в 2006 году. В 2013 я получила гр.украины. сын уже ходил в 1 й класс. Причем гражданство я не получала а вернула. Я была уже гр. Украины. Когда я делала документы, я везде писала в документах о сыне. И вот в 14 лет мы пришли получить паспорт сыну нам сказали что он гр. России. Сейчас он закончил 11й класс. Поступить не смогли. Сидит пока дома. Из документов только русское свидетельство о рождении. Нам сказали нужно ехать в российское посольство за границу, но это не реально для меня. Какие выходы есть у нас. В связи с событиями в стране. Ребенок говорит на чистом Украинском. Подскажите пожалуйста....

Відповіді юристів (4)

    Богун Сергій Павлович

    Отримуйте відмову в ДМС та оскаржуйте її в судовому порядку.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    На жаль, Ваш син далеко не перший і не останній, який опинився в такій складній ситуації. Можна було б, звичайно, скинути все на воєнний стан й на тому закінчити відповідь на Ваше питання. Проте, совість не дозволяє мені це зробити.

    Проблема наразі полягає в тому, що не існує вирішення багатьох таких питань, пов'язаних з українцями, які через низку проблем об'єктивного характеру опинились на деякий час в рф, а тепер не можуть довести, що вони українці.

    Є дві причини ситуації яка склалася:

    1. Це невизначенність у вирішенні питання визнання українців громадянами своєї країни в уповноважених на те державних органах влади, а також небажання чиновників, які повинні приймати рішення щось зробити, аби допомогти таким людям.

    2. Відсутність законодавства, яке б врегульовало раз і назавжди проблему українців з рф і рб, які, по суті, на сьогодня залишаються апотрідами у своїй Батьківщині.

    Вибачте за такий довгий сентимент, але я сам того не розумію і не хочу розуміти. Хіба в такий спосіб треба ставитись до своїх громадян в подібних ситуаціях??? Вони і так через війну роз'їхалися по усьому світу!

    Підсумовуючи, хочу сказати, що в Україні є громадськи организації, які допомогають таким особам, як Ваш син. Можливо Вам треба звернутись саме до них.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    До 17.02 ВАМ треба:

    Громадянство дітей пов’язується насамперед з громадянством їх батьків, а саме перебуванням у громадянстві України батьків дитини чи одного з них, а також фактом реєстрації місця проживання батьків дитини чи одного з них на території України на момент народження дитини. Так, громадянство осіб, які народилися в період з 13 листопада 1991 року (дата набрання чинності Закону України «Про громадянство України» в редакції від 8 жовтня 1991 року) і по 28 лютого 2001 року включно, якщо такі особи народилися в Україні або їх батьки чи один з них були громадянами України, визначається відповідно до Закону України «Про громадянство України» в редакції від 8 жовтня 1991 року та Закону України «Про громадянство України» в редакції від 16 квітня 1997 року. У разі непідтвердження вищезазначених фактів, один із батьків чи законний представник дитини має право звернутися до територіального підрозділу ДМС із заявою про набуття громадянства України даною категорією дітей за місцем проживання (такі діти можуть набути громадянство України відповідно до частини 3 статті 8 Закону чи статті 14 Закону). Положення статті 7 нині чинного Закону України «Про громадянство України» застосовуються до осіб, які народилися після 1 березня 2001 року (дата набрання чинності Закону). Відповідно до частини першої статті 7 цього Закону особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Місце народження особи в даному випадку не впливає на можливість набуття нею громадянства України: особа набуває громадянство України незалежно від того, народилася вона на території України чи за її межами. У такому випадку, один із батьків чи законний представник дитини може звернутися із заявою про набуття дитиною громадянства України за народженням до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання. Після прийняття рішення про набуття громадянства України особа отримує довідку про реєстрацію особи громадянином України.

    В РАЗІ ВІДМОВИ- звертайтесь в Суд.

    Карпенко Андрій Володимирович

    ПІСЛЯ 18 років Ваш син повинен займатися питанням ГРОМАДЯНСТВА самостійно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України