Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 09 червня 2019, питання №1028

Кто платит кредит после развода?

Муж брал кредит, я подписала документы как поручитель. Если мы разведемся, чем мне это грозит? Если он перестанет оплачивать, должна буду я платить?Как себя обезопасить?

Відповіді юристів (1)

    Йосипов Андрій Анатолійович
    Йосипов Андрій Анатолійович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Факт перебування, чи не перебування у шлюбі, на кредитні зобов’язання забезпечені порукою не впливає взагалі.

    Тут має місце лише сам факт укладення договору фінансової поруки між Вами та кредитором (банком), за яким, Ви взяли на себе обов’язок, в разі не виконання умов договору кредиту позичальником, виконати умови (сплатити кошти) за позичальника.

    Стаття 553. Договір поруки

    1. За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку.

    Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

    2. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

    3. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

    Стаття 554. Правові наслідки порушення зобов'язання, забезпеченого порукою

    1. У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.

    2. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

    3. Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов’язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

    Тобто, якщо Ваш чоловік не буде своєчасно сплачувати кошти за кредитним договором, то банк може стягувати кошти в судовому порядку як з чоловіка так і з Вас.Після чого, отримання рішення суду, відкриття виконавчого провадження, арешт майна (якщо воно є), стягнення із заробітної плати і так далі.

    Проте, ст. 559 Цивільного кодексу містить перелік підстав для припинення такого виду забезпечення виконання зобов’язання, як порука. Тобто, можна в судовому порядку визнати договір поруки припиненим, якщо на те будуть підстави передбачені ст. 559 ЦК.

    Але, самостійно, без правової допомоги не раджу Вам звертатися з таким позовом до суду.

    Якщо виявити таке бажання, звертайтеся, маємо великий досвід в кредитних правовідносинах.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України