Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 28 лютого 2024, питання №102886

Вернут ли мне залог за квартиру?

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, если я снимала квартиру, по договору на год, но прожила я там только пол года, через месяц я съезжаю, я предупредила за 31 день хозяйку, как разобраться с залогом ? Мне вернут или нет, в договоре написано два пункта,: Розірвати Договір в односторонньому порядку попередньо повідомивши Орендодавця за 30 календарних днів до запланованої дати розірвання Договору, у іншому випадку застава Орендарю не повертається» и « У випадку дострокового розірвання договору з ініціативи Орендаря, Орендодавець має право не повертати Орендарю суму застави.» . Как вернуть залог?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Катерина!

    Ви розриваєте договір достроково, тому орендодавець має право не повертати Вам заставу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Виходячи з умов, що Ви виклали - повернення завдатку залежить від "доброї волі орендодавця".

    Проте краще було б ознайомитися з повним текстом Вашого договору.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 місяці тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. В наведених Вами двох положеннях договору є суперечність. В Цивільному кодексі України є на рахунок цього питання положення наступного змісту.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України