Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У мого чоловіка є син від першого шлюбу, який проживає закордоном.
У шлюбі з чоловіком ми купили квартиру, де він є власником, а я і наш спільний син прописані в квартирі.
Мій чоловік також має батьківську квартиру в іншому місті.
Питання: чи має право дорослий син мого чоловіка від першого шлюбу на частку квартири, яку ми купили з чоловіком у шлюбі?
Що треба зробити, щоб після смерті чоловіка, ми з сином могли спокійно жити в своїй квартирі?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Статтею 1243 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) подружжю надано право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.
Інший варіант - договір дарування на Вас або Вашого сина.
Дякую за відповідь! Тобто не сам чоловік має підти до нотаріуса та скласти заповіт на нашого спільного сина, а разом зі мною, бо власність спільна. Так?
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіКраще разом якщо Ви хочете скласти спільний заповіт. Може піти самостійно. Суть від цього не зміниться.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Галина!
Або заповіт, або договір дарування.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Тільки заповіт на частку квартири чоловіка забезпечить Вашого спільного сина.
Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду
Якщо на час смерті чоловіка старший син буде непрацездатним (пенсіонером наприклад), він буде мати право на обов*язкову долю, незалежно від змісту заповіту.
Отже заповіт відпадає.
Так як квартира придбана у шлюбі, то договір дарування квартири вашому спільному сину (оптимальний і єдиний варіант) укладається, звісно ж, вашим чоловіком за вашої присутності та згоди.
Довіряйте професіоналам.