Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 16 березня 2024, питання №103731

Оформление ребенка на себя ,на отца

Жена отказывается от ребенка в роддоме ,какие мои действия если я хочу что бы ребенок был со мной ?я военнослужащий

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Романе!

    В такому випадку мати може бути позбавлена батьківських прав, а Ви повинні писати рапорт на відпустку у зв'язку з сімейними обставинами. Далі все залежить від обставин, які у Вас склалися.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    Якщо вона відмовляється від дитини ще при народженні, Ви повинні забирати дитину до себе і отримувати свідоцтво про народження. Далі треба подавати позов до суду про позбавлення матері батьківських прав.

    Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

    1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

    1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

    2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

    3) жорстоко поводяться з дитиною;

    4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

    5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

    6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    {Пункт 6 частини першої статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013}

    2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

    3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

    4. Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

    {Статтю 164 доповнено новою частиною згідно із Законом № 668-VIII від 03.09.2015}

    5. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, розпочинає досудове розслідування.

    {Частина статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012}

    6. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

    З повагою!

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 2 місяці тому

    Юрист, м. Суми, 30 років досвіду

    Отже маємо матір новородженої дитини, яка фізично його не годує, батька військовослужбовця, який захищає країну від московита, і проблему, такі вихідні дані.

    Звичайно що дитину візьмуть на облік і будуть певний час тримати в лікарні, дит будинку і так далі. Суди будуть йти місяцями, роками, а дитині жити.

    Поки матір не позбавлена батьківських прав, батько служить, бо немає підстав.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України