Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 березня 2024, питання №104005

Опіка, зміна піклувальника

Доброго дня.
Я піклувальник сестри 14 років, мати померла, батько позбавлений батьківських прав(дитина має статус дитини позбавленої батьківського піклування) опіку призначала служба в справах дітей.
Дитина проживає в моїй сім'ї, знаходиться на утриманні мого чоловіка, я не працюю.
Цікавить таке питання чи можна змінити піклувальника над дитиною з мене на чоловіка? Щоб для цього потрібно і які підстави мають бути?

Відповіді юристів (3)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 8 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Можливо і можливо, але вирішуючи одне питання Ви можете накликати на себе інше і більш вразливе, ось як ухилення від мобілізації це по мінімуму. (довідково - для відстрочки потрібно мати дитину під опікою у множині, тобто більше ніж 1)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    З цим питанням необхідно звернутися до органу опіки та піклування.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Піклування припиняється у разі:

    1. досягнення фізичною особою повноліття;
    2. реєстрації шлюбу неповнолітньої особи;
    3. надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.

    Особа може бути звільнена від обов'язків опікуна або піклувальника дитини.

    Суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.

    Особа виконує повноваження опікуна або піклувальника до винесення рішення про звільнення її від повноважень опікуна або піклувальника чи до закінчення місячного строку від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута протягом цього строку.

    Суд, якщо він призначив піклувальника, або орган опіки та піклування може звільнити піклувальника від його повноважень за заявою особи, над якою встановлено піклування.

    За заявою органу опіки та піклування суд може звільнити особу від повноважень опікуна або піклувальника у разі невиконання нею своїх обов'язків, порушення прав підопічного, а також у разі поміщення підопічного до навчального закладу, закладу охорони здоров'я або закладу соціального захисту.

    Крім того, звільнення від обов'язків опікуна та піклувальника дитини може бути тоді, коли між опікуном, піклувальником та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають здійсненню ними опіки, піклування.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України