Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, вирішити питання. Жінка ВПО з тимчасово окупованих територій має народжувати дитину у Чернігові. Реєстрація у жінки стара, на ТОТ, батько дитини прописаний у Чернігові. Підкажіть, чи може вона зареєструвати дитину за своєю старою адресою, що залишалася на ТОТ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (15)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Іванна
!На тимчасово окупованих територіях України органи місцевого самоврядування не здійснюють свої повноваження, а тому зареєструвати місце проживання за місцем розташування нерухомості наразі неможливо.
Але можливо за місцем фактичного проживання внести відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання на підставі:
З повагою,адвокат Айвазян.
Дуже дякую! Але не зовсім зрозуміло другу частину відповіді..
Вона винаймає житло за усною домовленістю і не має документів та відомостей "про зареєстроване або задеклароване місце проживання". Що їй можна зробити?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРоз'яснення Мінреінтеграції.
Як прописати новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?
https://www.facebook.com/MReintegration/posts/pfbi...
Дякую. Так, прописати дитину за старою адресою на окупованих територіях неможливо. А чи можна прописати її за адресою квартири, яку мати орендує? Це ж повинна бути, напевно, згода власника житла, але ніхто не хоче у себе прописувати дитину.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПо-перше, сама мати повинна задекларувати своє місце проживання у згаданій квартирі, оскільки дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з її батьків. А яка проблема з батьком? Вони не проживають разом?
Живуть разом, але в тій квартирі, що знимають неоіфційно, без письмової угоди. Батько прописаний в іншій квартирі і власниця теж не хоче прописувати дитину. Така ситуація.. Як краще бути..
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВласниця і не повинна приймати в цьому участь. Реєстрація місця проживання дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків. При цьому згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна.
Тобто, жінка може прописати дитину за адресою батька без згоди власника квартири.
Зрозуміло. А таке питання, чи може мати слідом за дитиною теж прописатися на тій квартирі без згоди власниці?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНі, такого права мати дитини немає. Для цього вже потрібна буде згода власника нерухомості.
Дякую, Юрій! А правда, що потім власниця не зможе виписати дитину і стикнеться з трунощами, якщо захоче продати свою квартиру?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіУ разі подання власником житла заяви про «виписку» батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них
Тобто власниці нічого боятися? Справа в тому, що вона саме з побоювання "не виписати" дитину, хоче й батька виписати, хоча вона і дальня родичка.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНе бачу проблеми. Можете навести їй норми законодавства, які регулюють данне питання.
Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)
"1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:
1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;
2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.
2. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини".
Супер! Дуже дякую! Може це якось зможе її переконати. Принаймні є надія!
Ще раз дякую Вам, Юрію! Найкращих побажань! Здоров'я й миру!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Іванна! Вдачі Вам!