Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 03 квітня 2024, питання №104842

Військові заселилися у мій дім.

Доброго дня військові заселилися в мій дім без мого відома. У поліції заявили, що жодних правопорушень немає. Сьогодні я дізналася, що з мого будинку винесли усі мої речі. Допоможіть, будь ласка, що мені робити?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Вам треба звернутись до поліції із заявою про крадіжку та Голови військової адміністрації території.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олена Клієнт 7 місяців тому

      Дякую вам за відповідь, але, на жаль у поліції сказали, що це від слів сусідів мої звинувачення, тому що на даний момент я там не знаходжуся і не можу нічого довести.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви цілком можете подати заяву в електронному вигляді. Такий формат не звільняє поліцію від внесення відпомостей про злочин в ЄРДР..

        Відповідно до статті 214 Кримінального процесуального Кодексу "Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування."

        Поліція зобов'язана приймати і реєструвати заяви й повідомлення про злочини, у тому числі у формі електронного документу. Після звернення до поліції фізичній особі має бути видана довідка (повідомлення) щодо прийому та реєстрації її заяви.

        Для контролю за внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР), заяву про вчинення кримінального правопорушення краще подати особисто до відділу поліції або рекомендованим листом з повідмленням про вручення через поштове відділення.

        Частина 2 статті 214 Кримінального процесуального Кодексу України зазначає, що досудове розслідування кримінального правопорушення розпочинається з моменту внесення відомостей з заяви про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР.

        Щодо форми заяви, то законодавство України не передбачає особливих вимог або певної форми щодо складання цієї заяви. Обов'язково у заяві має міститися конкретні відомості про вчинення злочину та прохання особи прийняти невідкладних дій щодо реєстрації даної заяви у ЄРДР та початку досудового розслідування. Також у заяві можно зазначити докази, чи вказівки на такі докази, якщо такі данні відомі.

        Якщо у відділі поліції не прийняли заяву або не відреагували на неї, особа, що подала цю заяву має право у 10 - денний термін звернутися до слідчого судді (районний або місцевий суд за місцем знаходження відділу поліції) зі скаргою на бездіяльність службових осіб відділу поліції.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 7 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Військові мають право за деяких умов здійснювати реквізицію майна та користуватись чужою нерухомістю, проте виносити Ваші речі з Вашого житла ніхто не має права. Якщо після пропадання речей з Вашого будинку поліцейські, до яких Ви звертались, і далі будуть заявляти, що нема там злочинів та слідчий не порушить кримінальної справи за поданою Вами заявою, то Ви можете подати скаргу на бездіяльність слідчого до суду, а саме до слідчого судді.

    На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора: 1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення... Такі скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.

    Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов’язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого, дізнавача чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

    Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого, дізнавача чи прокурора; 1-1) скасування повідомлення про підозру; 2) зобов’язання припинити дію; 3) зобов’язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024