Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 11 квітня 2024, питання №105371

Где сейчас можно оформить опекунство над инвалидом первой группы?

Здравствуйте, подскажите где сейчас можно оформить опекунство над инвалидом первой группы (родным братом), который нуждается в индивидуальном уходе.

Відповіді юристів (11)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Костянтине!

    Опікунство оформлюється тільки у судовому порядку та передбачає позбавлення особи дієздатності через психічне захворювання. Можливо Ви маєте на увазі постійний догляд?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Костя Клієнт 7 місяців тому

      Так, трішечки переплутав. Довідку про те що потребує постійного догляду маю

      • Айвазян Юрій Климентійович

        У довідці МСЕК Вашого брата на зворотньому боці зазначено, що він потребує постіного (стороннього) догляду?

        • Костя Клієнт 7 місяців тому

          Так, все вірно

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Станом на зараз Ваша підстава для відстрочки виглядає наступним чином:

            "опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

            {Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1357-IX від 30.03.2021; в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

            Отже для того, аби отримати відстрочку Вам необхідно оформити або акт встановлення факту догляду, або компенсацію за догляд на непрофесійній основі.

            Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

            Все про компенсацію знайдете за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/pryznachennia-kompe....

            Щодо нового закону, то тексту, підписанного головою ВР, ще немає у публічному доступі.

            Із останніх даних підстава для відстрочки може виглядати так:

            "члени сім’ї другого ступеню споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеню споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеню споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеню споріднення норма цього абзацу поширюється на членів сім’ї третього ступеню споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи;"

            Як бачите, тут вже є вимога щодо відсутності членів сім’ї першого ступеню споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеню споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я).

            Що з Вашими батьками? Чи є у брата дружина, повнолітні діти?

            • Костя Клієнт 7 місяців тому

              Дружини та дітей немає. Є мати, вже на пенсії, живе в іншому місті

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Тоді буде проблема, оскільки є мати. Для того аби отримати відстрочку потрібно щоби мати потребувала постійного догляду.

            • Костя Клієнт 7 місяців тому
              • А якщо мати збирається їхати жити за кордон?
          • Айвазян Юрій Климентійович

            за умови відсутності членів сім’ї першого ступеню споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеню споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу.

            Тобто мається на увазі, що у Вашого брата немає батьків, або останні потребують постійного догляду.

            • Костя Клієнт 7 місяців тому

              Зрозуміло, дякую

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Костянтине! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України