Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 10 лютого 2020, питання №10599

Как закрыть провадження с минимальными потерями.

Уважаемые юристы, скажите пожалуйста как правильно закрыть открытое провадження. Мне пришло письмо из суда об открытии провадження по иску гаражного общества о моей задолженности за 3 года в сумме 3000 грн. Указана фамилия адвоката. Я всегда был согласен (и сам предлагал) оплатить эту задолженность в рамках срока исковой давности 3 года - без суда. Не понимаю зачем суд и адвокат. Скажите пожалуйста как правильно закрыть дело с минимальными потерями и во что мне это теперь обойдется.

Відповіді юристів (11)

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня.

    Легкий та простий спосіб - у позовній заяві (претензії) у вас зазначені реквізити для сплати суми заборгованості, сплатіть їх та зверніться до гаражного кооператива та повідомте, що сплатили заборгованість та повідомте щоб відмовились від позову.

    Якщо реквізитів для оплати у вас немає зверніться до них же.

    Якщо ви сплатили борг а позов не відзиваю, провадження не закривають зверніться в суд повідомте, про відсутність предмету спору.

    У разі судового провадження ймовірно суд задовільнить позов + ймовірно роботу адвоката (сума гонорару якого може бути більша ніж ваша заборгованість)

    Виталий Клієнт 5 років тому

    ймовірно роботу адвоката (сума гонорару якого може бути більша ніж ваша заборгованість) - Это то чего я боюсь и хочу избежать.

    Оплачивать наличными видимо нельзя?

    • Пуха Наталія ТендерОк

      При сплаті готівкою ви отримаєте корінець з касового ордеру, якщо його попросите, у отриманих вами документах наявні реквізити для оплати сплатіть на банківський рахунок зазначений у документах, у банку попросите дублікат квитанції про оплату, це буде доказом належного вашого виконання зобов'язань та сплати.

      Немає предмету позову, сплачена заборгованість, немає доказів виконання адвокатом роботи, відсутній предмет спору (Зекономите на гонорарі та судовому зборі).

      Якщо Ваш гаражний кооператив відмовиться відкликати позов- заявите клопотання та долучите квитанцію про сплату боргу

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню можу сказати наступне:

    1. Якщо провадження вже відкрите, то це означає , що період досудового врегулювання вже вичерпано і кооператив, звернувся до суду з позовом про стягнення зазначених , коштів, але чи отримували Ви на свою адресу письмову вимогу про добровільну сплату суми боргу? У 30 -ти денний строк Ви могли добровільно сплатити борг, якщо одержували таку вимогу , якщо ж ні то кооператив поквапився! У будь- якому разі питання буде вирішувати суд.

    2. Я ркомендував би Вам поспілкуватися з адвокатом, сторони боржника та знайти оптимальне рішення , адже якщо Позивач виграє справу у суді , то сума боргу, а також судові витрати буде покладено на відповідача , тобто на Вас. Нажаль.

    3. Ваш вихід - це досягнення компромісного варіанту з представником боржника!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Виталий Клієнт 5 років тому

    Щиро дякую за відгуг. Я не одержував на свою адресу письмову вимогу про добровільну сплату суми боргу У 30 -ти денний строк щоб я міг добровільно сплатити цей борг.

    Якщо я не одержували таку вимогу, а в листі суду вказано, що Гаржний кооператив сплатив юримдичній конторі 4000 гривень.

    Рятуйте і скажіть які мої дії в цьому випадку,

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 5 років тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      Ви звісно можете написати заперечення на позовну заяву, але це буде мало результативно так, як провадження уже відкрито, але можна письмово звернутися до кооперативу з листом в , якому чітко заявити , що Ви готові добровільно погасити заборгованість, направляється рекомендованим листом з відміткою про вручення та аналогічну копію надсилаете до суду , аби Вашу позицію долучили до спрви.

      Я все ж таки рекомендував би Вам зустрітися з адвокатом кооперативу та узгодити подальші кроки і домовитись про компроміс , адже всі судові витрати ляжуть на Вас нажаль

      В листі також зазначте, що кооперативом не була дотримана процедура досудового врегулювання (вимога не була надіслана, та Вас належним чином не повідомлено про суму боргу та порядок її сплати , таким чином Ви не здогадувались про існування боргу , адже згідно норм законодавства Вас кооператив не повідомив( письмово) отже Ви не мали змоги відреагувати вчасно, поясніть таку позицію, їх адвокату! Можливо вдасться досягнути компромісу.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    Виталий Клієнт 5 років тому

    Скажіть будь ласка яким нормативним документом встоновлено порядок добровільної сплати заборгованоості.

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 5 років тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      відповідності до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України, кредитор має право вимагати сплату заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від суми боргу.Якщо боржник не реагує на повідомлення, заклики сплатити за спожиті послуги, свідомо накопичує борги, не звертається за допомогою, то справа передається до суду(кооператив порушив процедуру повідомлення боржника та одразу звернувся до суду)

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 5 років тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      У Вашому випадку не додержано норм ст. 175 ЦПК, стосовно вжиття кооперативом заходів досудового врегулювання, якщо вони були передбачені договором, то можна вказати про це у запереченні до позовних вимог, але в будь-якому разі провадження уже відкрито та потрібно дочекатися ухвали суду- нажаль.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Договір з гаражною установою - суми та порядок врегулювання спорів і заборгованості.

    Щодо законодавчих приписів то зазначу:

    Відповідно до ст. 16 Цивільного процесуального Кодексу України, сторони вживають заходів для досудового врегулювання спору за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом.

    Особи, які порушили права і законні інтереси інших осіб, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення претензії чи позову.

    В законодавстві немає визначеного поняття досудового врегулювання спору. У юридичній практиці застосування юридичних термінів використовується поняття досудового порядку врегулювання спорів.

    Відповідно до ст. 175 ЦПК України в позовній заяві обов'язково зазначаються відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору.

    У описаній вами ситуації ймовірніше це претенція.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Вы або маєте заборгованість перед кооперативом, або не маєте. А час на добровільну сплату заборгованості (якщо вона реально існує) вже пройшов і справа вже в суді. Хіба що в договорі з кооперативом передбачено обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України