Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 19 квітня 2024, питання №106154

Виплата аліментів на повнолітню дитину

Доброго дня. У працівника дитині виповнилось 18 років, але продовжує навчатись. Рішення суду - "1/4 доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку". Від якого прожиткового мінімуму відштовхуватись: "Стаття 7. Установити з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років - 2563 гривні; дітей віком від 6 до 18 років - 3196 гривень; працездатних осіб - 3028 гривень": 2 920 грн, 3 196 грн чи 3 028 грн.? Дякую.

Відповіді юристів (3)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Ну взагалі то, після 18 років, обов'язок щодо сплати аліментів відпадає, відповідно і нараховувати не потрібно.

    Якщо по сумам, то однозначно 3 028 грн., оскільки під інші категорії особа не підходить.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Треба рахувати від 3028 грн до кінця навчання.чи досягнення 23 років.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 7 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Якщо немає рішення суду про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання - підстав відраховувати аліменти немає.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України