Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 28 квітня 2024, питання №106937

Оформлення догляду за матірю

Доброго дня!
Маю таке питання, моїй матері 63 роки. Останні 10 років вона хворіє на цукровий діабет 2 типу (залежить від інсуліну) та проблеми з печінкою, що виражається в поганих аналізах, саме через це вона мусить колоти інсулін. Матір з батьком не живуть, і знаходяться у розводі.
Чи можу я оформити догляд за матірю офіційно? Чи буде це підставою для відстрочки від мобілізації згідно нового закону?

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Право на відстрочку матимуть особи

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Василю!

    У Вашій ситуації Ви матимете право на відстрочку, якщо оформите постійний догляд на матір, тобто отримаєте на неї довідку ЛКК форми 080-4.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 14 днів тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    Для оформлення постійного догляду необхідно щоб у Вашій мами було рішення ЛКК про необхідність постійного догляду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України