Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 07 травня 2024, питання №107972

Мінімальна сума аліментів

мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Прожитковий мінімум на дитину до 6 р становить 1228
Тобто суд може зобов'язати батька мінімально сплачувати лише 386 грн??

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Яна!

    Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину - розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів).

    З 1 січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину віком до 6 років становить 1281,50 грн.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 11 днів тому

    Юрист, м. Суми, 30 років досвіду

    Вітаю ! Якщо Ви пройшли суд зі стягнення аліментів, які на одну дитину зазвичай стягуються у розмірі 25 % від доходу боржника, і виконавчий лист перебуває у виконавчій службі, а боржник офіційно не працює, виконавець нараховує боржнику 25 % від середньої заробітної плати по регіону (місто район тощо), у середньому 2700 грн на місяць.

    За Вашою вимогою (усною або письмовою) виконавець повинен надати Вам Розрахунок заборгованості по аліментам. Взагалі- не злазьте з виконавця і буде Вам щастя.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України