Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, мені 26 років. В 2015 році на вступив у ВНЗ на контрактній основі. Закрив лише перший курс, далі по різним причинам були проблеми з навчанням, але так як я був на контракті мене не відраховували до 4 курса, бо навчання я сплачував та думав, що все закрию до 4 курса. Але прийшов 4 курс а я так і не закрив свої борги та мене відрахували.
Тож питання в тому, чи буде в мене відсрочка якщо я вступлю в цьому році саме до колледжу в який не потрібно ЗНО-НМТ? Бо у ВНЗ вже не встигаю на реєстрацію ЗНО-НМТ.
Деякі коментатори в тік токах пишуть, що тцк будуть трактувати це як другу освіту, але ж я її не отримав.
Також хотів уточнити, що коли мене відрахували, я спробував відновитися але вже на заочну форму, і мені через 2 дні вже зателефонували з воєнкомату, куди я прийшов та в решті отримав тимчасове посвідчення (обмежено придатний у воєнний час, та непридатний у мирний) (підлягаю перекомісії в 2024 році) посвідчення отримав у квітні 2019. Хоч я і поновився на заочну форму, все одно забив на навчання. Забрав документи вже в 2023 році.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви будете мати відстрочку лише у випадку послідовного навчання, що ви були відраховані не рахується за закінчену освіту, тому треба розуміти яке ви ще закінчували попереднє навчання. Наприклад, якщо у вас тільки 11 класів у разі вступу у технікум ви будете мати право на відстрочку, якщо у вас вже є технікум треба вступати на бакалавра.
Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
Студентський квиток
Наказ про зарахування до навчального закладу
Довідка з навчального закладу форми 20
Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки.
Додатково можно додати ще договір з навчальним закладом чек про оплату навчання.
Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття і вона залишилась у вас як доказ її подачі.
Закінчив 11 класів і все. Дякую за відповідь.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіТоді у вас все гаразд. Був радий вам допомогти.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Звичайно, Ви матимете право на відстрочку якщо поступите в коледж або повторно на бакалавра. Адже у зв'язку із відрахуванням - Ви не здобули освіту бакалавра. Тому вважатиметься, що Ви здобуватимете рівень освіти (молодший бакалавр), що є вищим за раніше здобутий (середня освіта).
Нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" виглядатиме так : ".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."
Згідно частини 2 статті 10 ЗУ "Про освіту"
Рівнями освіти є:
Отже, щоб мати право на відстрочку Ви повинні здобувати рівень освіти, що є вищим за попередній. Тому, якщо Ви не здобули перший (бакалаврський) рівень вищої освіти Ви можете вступити до ПТУ або коледжу та матиме право на відстрочку.
Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати заяву про відстрочку, довідку про навчання, контракт про навчання (за наявності) та військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього.
Проте, на даний час це відбувається через ТЦК
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю Вам успіхів!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
У разі, якщо Ви були відраховані з ВНЗ, Ви однозначно можете вступити у коледж, щоб там і хто не писав в тік-токах, оскільки вважається, що вищу освіту Ви не отримали!
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня, Ваша підстава для відстрочки виглядатиме наступним чином:
11) статтю 23 викласти в такій редакції:
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:
Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
З повагою, адвокат Айвазян.